Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Проєкт Unknome каталогізував майже 2 млн білків. Нова база даних може допомогти у пошуках ліків

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
9 серпня 2023 3 хвилин читання

Група британських вчених створила базу даних білків під назвою Unknome, яка ранжує групи білків за тим, наскільки мало про них відомо. Проєкт розробили дослідники з лабораторії молекулярної біології Ради медичних досліджень у Кембриджі, Англія.

Ця інформація може допомогти вченим ідентифікувати білки для майбутніх досліджень, зокрема для лікування захворювань і відкриття ліків, повідомляють дослідники.

Клітинний біолог Шон Манро та його колеги склали unknome — із комбінації слів unknown (невідомий) та геном. Це допоможе з ідентифікацією недостатньо вивчених, але потенційно важливих білків та генів, що кодують білки з РНК.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Білки зазвичай групуються в родини, які мають спільного еволюційного предка. База даних unknome містить усі родини білків із принаймні одним білком, закодованим у геном людини, або геномом 11 інших широко досліджуваних організмів. Включено понад 13 тис. груп і майже 2 млн білків.

Unknome призначає оцінку відомості кожній групі білків на основі того, скільки відомо про їхні відповідні гени. Майже 3 тис. із цих груп, зокрема 805, які містять принаймні один людський білок, мають нульову оцінку відомості.

Манро та його колеги використовували базу даних для вивчення 260 генів, спільних для плодових мушок і людей і які мають низькі показники відомості. Вони виявили, що пиблизно 60 із них необхідні для життя. Інші були важливі для розмноження, росту, руху та стійкості до стресу.

«Навіть у добре вивчених організмах, таких як мухи, можна знайти нові речі», — каже Манро. Досі невідомо, чи мають деякі або всі ці гени подібний вплив на людей. Але ця база даних може допомогти дослідникам виявити важливі людські білки через швидкий скринінг подібних білків у легше досліджуваних організмах, як-от плодові мушки, каже фахівець з даних Тудор Опреа з Expert Systems Inc., компанії з розроблення ліків у Сан-Дієго, який не брав участі в дослідженні.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як дослідники з Університету Торонто розробили систему штучного інтелекту ProteinSGM, що може створювати білки, яких не існує в природі. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Японці створили технологію, що може повністю відновлювати зуби

Олеся Дерзська 25 червня 2024 15:53

Люди витрачають більше у безготівкових коштах — метадослідження

Олеся Дерзська 14 червня 2024 15:24

Кожен четвертий українець в великих містах володіє криптовалютою: дослідження

Владислав Паливода 6 червня 2024 21:40

Як кішки допомагають вченим

Сергій Коноплицький 5 червня 2024 14:09

Вчені розповіли про раніше невідоме забарвлення котів

Дмитро Мухін 1 червня 2024 19:39