Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Прогнози на 2023 рік від Western Digital: п'ять тенденцій у сфері технологій і зберігання даних

Western Digital
Western Digital
20 грудня 2022 5 хвилин читання

В епоху зетабайтів оброблення та зберігання потоку даних, а також зрослий попит на енергію створюють чималі виклики для компаній як з технологічної, так і з екологічної точки зору. Розповімо про п'ять технологічних трендів, на які компаніям варто звернути увагу у 2023-му (також ви можете ознайомитися з прогнозами Western Digital на поточний рік і перевірити, наскільки вони справдилися).

Сталий розвиток як рушійна сила для інновацій

Кількість даних і використання сучасних технологій, як-от штучний інтелект, постійно зростає. Це також підвищує енергоспоживання у центрах оброблення даних, а рішення для зберігання даних є ключовим енергетичним аспектом у ЦОД. Тому там будуть затребувані сучасні економічні та водночас енергоефективні технології.

Одним із прикладів є гелієві жорсткі диски, які завдяки інертному газу, герметично закритому у корпусі, зменшують кількість необхідної для їхньої роботи енергії. До того ж у корпус можна помістити більш тонкі диски (а отже, збільшити їхню кількість), щоб отримати більшу ємність із тим самим формфактором жорсткого диску.

Крім того, гелієві жорсткі диски є більш «холодними» у роботі порівняно з жорсткими дисками, заповненими повітрям, тож потребують менше охолодження у центрі оброблення даних. Це зменшує витрати енергії на охолодження, роботу та стабільність зберігання даних, що позитивно впливає на надійність приводів.

Метавсесвіт і цифровий двійник 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Метавсесвіт дозволить подолати розрив між реальним і віртуальним світом. Це означає, що наступного року метавсесвіт зустрінеться з іншою ключовою технологією — цифровим двійником. Це можна використовувати для створення комплексних цифрових моделей чогось фізичного — від простих ресурсів і продуктів до складних середовищ, а саме електромережі, склади чи фабрики.

Завдяки даним датчиків IoT можна буде створювати дедалі більш реалістичні цифрові двійники, наприклад, копію заводу. Потім компанії можуть зануритися у це середовище за допомогою технологій метавсесвіту та аксесуарів для віртуальної реальності. Це веде до кращого розуміння та глибшого знання фактичних виробничих процесів без безпосереднього доступу до них. Так можна, наприклад, покращити розроблення або дизайн продукту.

Довгострокове архівування даних

З постійним зростанням даних «холодне» зберігання набуває дедалі більшого значення. Холодне зберігання — це довгострокове архівування даних, які активно не використовують негайно, а до яких звертаються лише за потреби. Йдеться, наприклад, про не структуровану інформацію, як-от записи відеоспостереження, дані датчиків або зображення, які пропонують великий потенціал для майбутніх застосунків ШІ або аналізу.

Холодне зберігання — це недорогий і дедалі більш поширений спосіб архівування даних. До 2025 року майже 80% усіх цифрових даних можуть зберігатися в архівах.

Зберігання цифрових даних у ДНК

Потрібні нові рішення та інновації для архівування даних упродовж тривалого періоду від 100 років і більше. Зберігання у ДНК, архівування цифрових даних на основі молекулярної структури, є особливо перспективним. Те, що звучить як наукова фантастика, сьогодні стає можливим і може суттєво вплинути на майбутнє зберігання даних.

Молекули ДНК як носії даних для зберігання мають низку переваг, зокрема дуже високу щільність зберігання та низькі витрати на обслуговування. Натепер технологія досі перебуває на стадії розроблення. Однак серйозні досягнення в галузі генної інженерії та секвенування в останні роки, а також падіння вартості синтезу ДНК незабаром можуть відкрити шлях до зберігання ДНК на ринку.

Стратегія інтелектуального зберігання даних

Цифрове архівування даних стає дедалі більш критично важливим завданням для компаній. Однією з причин є нестримний розвиток масивів даних. Крім того, технології, як-от IoT, 5G та штучний інтелект, вкорінилися на ринку та генерують дані не лише у центрі оброблення даних, але й на межі мережі або на кінцевих пристроях.

Наприклад, це зустрічається у рішеннях для відеоспостереження у розумних містах, у роздрібній торгівлі або для запобігання злочинності. Різні сфери застосування означають, що вимоги до рішень для зберігання також дуже відрізняються. Навіть формфактори суттєво відрізняються залежно від того, чи це, наприклад, камера спостереження, дрон чи фабричний робот.

Тому вирішальним чинником успіху для компаній буде розроблення більш інтелектуальних стратегій зберігання даних і узгодження їх архітектури архівування з майбутніми потребами використання.

Готові до 2023 року?

Незалежно від того, наскільки швидко розвиватимуться ці тенденції протягом наступного року, перспективна інфраструктура даних є найважливішим кроком до того, щоб розкрити весь потенціал менеджменту інформації. З огляду на 2023 рік підприємствам необхідно поставити дані в основу свого стратегічного бачення та бізнес-активностей, незалежно від того, де вони зараз.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 11 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35