Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Американські вчені зробили прорив у термоядерній енергетиці

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
12 грудня 2022 2 хвилин читання

Вчені США досягли ключової віхи у пошуках створення потужної енергії з нульовим викидом вуглецю за допомогою ядерного синтезу. Але попереду на них чекає довгий шлях.

Міністерство енергетики планує оголосити у вівторок, що вчені вперше змогли створити реакцію термоядерного синтезу, яка створила чистий приріст енергії. Це важлива віха у багатомільярдних пошуках, які тривали десятиліття, для розробки технології, яка забезпечує необмежену, дешеву, чисту електроенергію, повідомляє The Washington Post.

Метою досліджень термоядерного синтезу є повторення ядерної реакції, завдяки якій на Сонці створюється енергія. Це «святий Грааль» безвуглецевої енергії, за якою вчені гналися з 1950-х років. До комерційного використання пройдуть принаймні десятиліття, але остання розробка, ймовірно, рекламуватиметься адміністрацією Байдена як підтвердження важливості масштабних інвестицій уряду протягом багатьох років.

Величезна кількість державних і приватних коштів була спрямована на гонку з метою остаточного виробництва машин термоядерного синтезу, які могли б подавати електроенергію в мережу без викидів вуглецю, без радіоактивних відходів і споживали набагато менше ресурсів, ніж потрібно для використання сонячної та енергія вітру. Крім кліматичних переваг, організатори кажуть, що це може допомогти забезпечити дешевою електроенергією бідні частини світу.

Це відбувається у той момент, коли адміністрація Байдена віддає пріоритет дослідженням термоядерної енергії у своїй програмі клімату та енергетики. Ці проекти є одними з перших у черзі на десятки мільярдів доларів у вигляді субсидій і грантів, дозволених через великий кліматичний пакет, який підписав Байден влітку під назвою Закон про зниження інфляції.

Протягом останніх кількох десятиліть Сполучені Штати та різні європейські країни виділили мільярди державних доларів на подібні дослідження, вважаючи, що від їхнього успіху залежить благо світу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американські дослідники надрукували безшовну шкіру для трансплантацій

Катерина Колонович 3 лютого 2023 11:45

Шахісти гірше грають, коли повітря стає бруднішим — дослідження

Катерина Колонович 2 лютого 2023 10:17

Ексглава «Нафтогазу» планує інвестувати у проєкти декарбонізованої енергетики

Руслан Сорока 31 січня 2023 19:39

Завдяки новому методу керування обертанням електронів створять ефективні квантові комп'ютери

Катерина Колонович 31 січня 2023 09:12

Криголам «Ноосфера» дістався української антарктичної станції — фото

Oleksiy Gvozdyk 29 січня 2023 15:22