Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хмарні ігри, безпілотні авто та екологічність. Головні тренди-2022 за прогнозом Western Digital

SPEKA Media
2 січня 2022 5 хвилин читання

Корпорація Western Digital озвучила свої прогнози щодо ключових глобальних трендів 2022 року у сфері зберігання та передання даних. SPEKA публікує найцікавіше. 

1. Компаніям доведеться активніше архівувати дані

Через перехід на ремоут компанії зіткнулися з новою проблемою: оскільки співробітники працюють з різних місць, зберігати критично важливу та конфіденційну інформацію в одній локації неможливо. Тому компаніям доведеться створити локальні, зовнішні та хмарні резервні копії (бекапи) й впровадити рішення для архівування. Це спричинить подальше зростання обсягів сховищ у центрах оброблення даних (ЦОД). 

Архівація даних вирішує споконвічну проблему атак з використанням програм-вимагачів: вони не страшні, якщо компанія має доступ до бекапу викраденої або пошкодженої інформації. Це також актуально у разі повеней, ураганів та інших погодних катаклізмів.

2. Дата-центри стануть більш екологічними

Наприкінці 2021 року учасники COP26 оголосили, що компанії мають активніше працювати над досягненням цілей сталого розвитку та вуглецевої нейтральності. Центри опрацювання даних можуть бути найбільшими в країні споживачами електроенергії і спричинити збільшення викидів вуглекислого газу.

У 2022 році дедалі більше організацій почнуть докладати зусиль для приведення ЦОД у відповідність до принципів сталого розвитку. Вони інвестуватимуть час і гроші у підвищення ефективності експлуатації наявних ЦОД замість будівництва нових дата-центрів.

3. Захист даних вийде у топ порядку денного

Пришвидшення цифрової трансформації у всіх галузях актуалізувало питання суверенності даних. McKinsey наголошує, що через пандемію процес впровадження цифрових технологій пішов значно швидше, причому це актуально як для компаній, так і державних органів — від навчальних закладів до закладів охорони здоров'я. 

Завданням IT-лідерів стане забезпечення захисту даних із дотриманням усіх нормативних вимог. Для компаній, що розташовані в ЄС, це пов'язано з вимогою зберігати дані всередині Європейського Союзу.

У 2022 році відбудеться революція щодо зберігання даних у медичних закладах. Установи системи охорони здоров'я будуть змушені інвестувати у надійні архітектури зберігання.

4. Майбутнє комп'ютерних ігор — у хмарі

У 2021 році ми спостерігали перші переведення комп'ютерних ігор із фізичних пристроїв у хмару. Netflix вже зайшла на ринок хмарних ігор, запустивши наприкінці 2021-го сервіс Netflix Games

У цій еволюції дата-центрам відведена ключова роль як щодо  підтримки онлайн-ігор, так і зберігання live-стримінгового та ігрового контенту. Таким компаніям, як Xbox і Netflix, доведеться віртуалізувати свої ЦОД, щоб залишатися прибутковими.

Наступний рік також ознаменує розквіт NFT. EA навіть публічно заявила, що NFT — частина майбутнього ігрової індустрії. Такі токени — це унікальні одиниці інформації, що зберігаються на блокчейні і доводять справжність продуктів, а також дозволяють геймерам отримувати прибуток з персоналізованого контенту (зброя, читкоди, ігрові пеки тощо). 

5. Технологію безпілотних автомобілів чекає активний розвиток

Перші успіхи частково безпілотних автомобілів породили низку передчасних прогнозів про їх масовий вихід на ринок. Реальність виявилася дещо іншою. Практичне застосування повноцінної технології безпілотного керування реалізують упродовж 15 років.

Пандемія спричинила певне гальмування інноваційного процесу, проте у 2022-му почнеться новий виток співпраці між технологічними та автомобілебудівними гравцями. 

Триватиме підготовка та будівництво критично важливих інфраструктурних об'єктів, зокрема обладнання для 5G. Для повноцінної оптимізованої роботи підключених автомобілів мережі 5G треба розгорнути повсюдно. Ця технологія дає високу швидкість та малу затримку, тобто ті параметри, які необхідні для швидкого передання даних від транспортного засобу до найближчого ЦОД, а також у розташовані поруч автомобілі та зовнішню інфраструктуру. Технологія зв'язку автомобіля з усіма об'єктами (Vehicle-to-Everything або V2X) дозволяє транспортним засобам взаємодіяти з різними компонентами системи керування дорожнім рухом (наприклад, з дорожніми знаками та іншими автомобілями).

Хоча сьогоднішні безпілотні автомобілі використовують архітектуру розподіленого сховища, стандартом транспортних засобів стануть кластерні сховища. Критична інформація зберігатиметься у центральному «хабі», з яким будуть пов'язані такі кластери або зони, а отже, тестувати та обслуговувати їх буде простіше. Сполучені безпілотні автомобілі стануть маленькими дата-центрами.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Data Group/Volia похизувалася новим дата-центром. Інвестиції сягнули 500 млн грн

Ірина Маринюк 14 вересня 2022 18:45

Пожежа під Києвом. Як не отримати шкоди через забруднене повітря

Олександр Тартачний 6 вересня 2022 11:30

Задимлення довкола столиці. Ймовірна причина — горять не торфовища під Києвом, а ліси у Чорнобильській зоні

Олександр Тартачний 6 вересня 2022 09:35

Підсилюйте маркетинг тим, що про вас говорять, або Чим корисний Media Intelligence

LOOQME company 4 серпня 2022 14:52

У Києві запрацював мобільний застосунок BWT Aqua для купівлі води

Наталія Миронова 6 липня 2022 21:12