Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko
Kateryna Romanenko Digital-журналіст
29 листопада 2023 12 хвилин читання

Ви безсумнівно чули про багатьох відомих людей, маючих значний вплив на розвиток блокчейну, створення цифрових активів та впровадження нових технологій. Розглянемо докладно список відомих людей, які досягли успіху в криптовалюті та створили індустрію, яку ми маємо зараз. 

Чанпенг Чжао: від McDonald's до криптовалютної біржі Binance

Чанпенг Чжао. Джерело: coinmarketcap.com Чанпенг Чжао. Джерело: coinmarketcap.com

Хто б міг уявити, що творець однієї з найбільших у світі бірж колись працював у  McDonald's?

Історія створення Binance почалася в липні 2017 року, коли Чжао зібрав $15 млн цифрових активів і запустив криптовалютну біржу протягом 180 днів. На початку, на платформі було доступно лише п’ять токенів і доступні лише дві мови. За словами CZ, першу команду для Binance він позичив у компанії свого друга.

У 2023 році Binance пропонує користувачам понад 600 токенів, платформа підтримує понад 40 мов і працює понад тисячі людей. На думку генерального директора, Binance є стартапом, який з кожним роком стає все більш зручним і функціональним.

21 листопада Чанпенг Чжао (CZ) покинув посаду СЕО, передавши його Річарду Тенгу. Причина цього рішення полягала в тому, що біржа Binance була пов’язана з відмиванням грошей і підтримкою ХАМАС. Чанпенг сам визнав свою провину написавши твіт на своїй сторінці.

Пост Чанпенг Чжао (CZ) Джерело: X Пост Чанпенг Чжао (CZ) Джерело: X

Віталік Бутерін: вундеркінд криптовалютного світу 

Віталік Бутерін. Джерело: marketwatch Віталік Бутерін. Джерело: marketwatch

Віталік Бутерін — програміст, який створив Ethereum і був співзасновником та редактором журналу Bitcoin Magazine.

Цифрова валюта була основною концепцією Ethereum, яка народилася наприкінці 2013 року. У 2014 році команда Віталіка Бутеріна трохи змінила ідею Ethereum. Завдання, поставлене співробітникам проєкту полягало в розробці децентралізованої системи зберігання файлів.

У січні 2014 року проєкт Ethereum був анонсований і кілька місяців потому команда прийняла рішення провести первинне розміщення монет (ICO) для нативного токена мережі Ethereum, відомого як ETH. Віталік Бутерін отримав грант у розмірі $100 000 від Thiel Fellowship майже одночасно.Після того як команда продала ETH, їм вдалося отримати понад 31 000 BTC, або близько $18 млн, що призвело до заснування Ethereum Foundation, яка мала на меті контролювати розробку програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. 

Віталік Бутерін колись порівнював Bitcoin із калькулятором, а майбутній блокчейн з смартфоном, застосовуючи той самий принцип збільшення стійкості системи та зроблення її більш універсальною для блокчейн мереж. Ефір (ETH), власна криптовалюта мережі Ethereum, є другим за популярністю цифровим токеном після біткоїна (BTC).

Ентоні "Помп" Помпліано: впливовий голос у світі блокчейну

Ентоні Помпліано, засновник Morgan Creek Digital. Джерело: maven.com Ентоні Помпліано, засновник Morgan Creek Digital. Джерело: maven.com

«Біткоїн — найбільш дисциплінований центральний банк у світі», — сказав в одному зі своїх інтерв'ю Ентоні. Як ви зрозуміли, Ентоні один входить у список тих, хто усвідомив унікальність першої криптовалюти ще на початку її виникнення.

Ентоні Помпліано, засновник Morgan Creek Digital, венчурний капіталіст, також відомий просто як «Помп». Ентоні переконаний, що біткоїн є незалежною та суверенною валютою з потенціалом для трансформації традиційних фінансових інститутів. Децентралізована природа біткоїна та його доступність для всіх може стати конкурентом  для центральних банків. 

Сатоші Накамото. Джерело: stock.adobe.com Сатоші Накамото. Джерело: stock.adobe.com

Сатоші Накамото: головна загадка криптоіндустрії

Анонімний творець біткоїна, відомий як Сатоші Накамото, подарував світові першу криптовалюту та зник безслідно. Зараз вже минуло 14 років з того дня, коли він востаннє відвідував форум bitcointalk.org. З 2008 по 2010 рік Накамото був активним учасником цього форуму. У 2010 році він разом з іншими програмістами працював над модифікацією та покращенням протоколу біткоїна, активно взаємодіючи зі спільнотою. Проте наприкінці 2010 року він неочікувано передав ключі та коди Гевіну Андерсену та передав домени іншим членам спільноти.

Профіль Сатоші на сайті P2P Foundation. Джерело: Medium Профіль Сатоші на сайті P2P Foundation. Джерело: Medium

Востаннє творець біткоїна звертався до спільноти 23 квітня 2011 року. Коли його запитали, чи планує він знову приєднатися до групи розробників, Сатоші відповів:

«Я зайнявся іншими справами. Він в надійних руках у Гевіна та інших».
Сатоші Накамото

Справжня особистість творця біткоїна, відомого як Сатоші Накамото, так і залишається загадковою та невідомою. Загадковість та важливість цієї особи (чи можливо, групи осіб) завжди привертала увагу криптоентузіастів та підштовхувала їх до проведення досліджень щодо цього питання. Протягом останніх 15 років було багато можливих кандидатів на роль Сатоші Накамото, але всі вони або відкидали такі спроби ідентифікації, або невірно спекулювали на цю тему.

Бібліотека біткоїна Сатоші Накамото. Джерело: cointelegraph.com Бібліотека біткоїна Сатоші Накамото. Джерело: cointelegraph.com

Володимир Носов: український голос криптоіндустрії

<span>CEO&nbsp; WhiteBIT, Володимир Носов. Джерело: </span><a href="https://www.yenicaggazetesi.com.tr/avrupanin-onde-gelen-kripto-para-borsasi-5-yilini-kutluyor-736664h.htm" rel="nofollow" target="_blank"><span>yenicaggazetesi.com</span></a> CEO  WhiteBIT, Володимир Носов. Джерело: yenicaggazetesi.com

За п'ять років свого існування криптовалютна біржа WhiteBIT пройшла довгий шлях —  від невеликого українському стартапу до однієї з найбільших криптобірж Європи. 

«Вже пʼять років ми на ділі доводимо, що передові технології мають бути частиною буденного життя не лише технологічної еліти, а кожної людини. Так, ми керуємося правилом – на впровадження того чи іншого проєкту дивитися в першу чергу очима майбутніх користувачів, аби досягти якомога кращої реалізації. Щодо планів на майбутнє усе досить просто — покращувати чинні продукти, модифікувати їх згідно із запитами користувачів та за тим же принципом створювати нові, революційні проєкти та сервіси. Наступні пів десятиліття супроводжуватимуться безліччю новин від нас»
Володимир Носов, засновник та СЕО компанії WhiteBIT.

Запорукою стрімкого успіху є принципи, на яких побудована компанія, а саме: чесність, прозорість, відкритість і, як наслідок, довіра користувачів до біржі. Про це в інтерв'ю Estrella Digital розповів Володимир Носов.

Завдяки наполегливій праці CEO та команди, біржа  стала однією із найбільших в Європі.  Компанія також має численні партнерства, серед яких співпраця зі збірною України з футболу, ФК Barcelona, ФК Trabzonspor та FACEIT. У межах партнерства з офіційною платформою UNITED24 компанія WhiteBIT через сервіс Whitepay створила можливість приймати донати на потреби України.

Президент ФК "Барселона" Жуан Лапорта та генеральний директор WhiteBIT Володимир Носов. Джерело: finance.yahoo.com Президент ФК "Барселона" Жуан Лапорта та генеральний директор WhiteBIT Володимир Носов. Джерело: finance.yahoo.com
«Я хочу, щоб WhiteBIT з часом зайняв лідуючі позиції на світовому ринку. Процеси в компанії побудовані таким чином, щоб майбутні покоління могли продовжити справу мого життя. Це особлива система спадкоємності, яка, серед іншого, повинна відповідати нашим цінностям»
Володимир сказав в одному з інтерв'ю.

Брайан Армстронг: від гаражу до найбільшої криптовалютної біржі в США

Генеральний директор Coinbase Брайан Армстронг. Джерело: coindesk.com Генеральний директор Coinbase Брайан Армстронг. Джерело: coindesk.com

Завдяки криптовалютній індустрії — Армстронг зміг створити найбільшу криптовалютну біржу в США за версією Forbes. У 2018 році Брайан запустив свій перший благодійний проєкт GiveCrypto.org, який й досі надає фінансову допомогу малозабезпеченим верствам населення в криптовалюті.

Армстронг впевнений, що криптовалюти замінять долар як резервну валюту протягом 10-15 років. 

Брайан із дитинства захоплювався підприємництвом, наприклад, його викликали до кабінету директора школи за те, що він продавав цукерки, принесені з дому. У підлітковому віці юнак зацікавився програмуванням. Ще в школі Брайан почав непогано заробляти, розробляючи вебсайт для малого бізнесу в сусідському гаражі. 

Колись давно Брайан визнав цінність біткоїна та купив їх на $1000, коли одна монета коштувала усього $9, пізніше ціна на актив впала до $2, проте він все одно вірив у майбутнє цифрових грошей та холдив. Ціни на криптовалюту й досі є волатильними та непередбачуваними, проте це і є цікавою особливістю криптовалюти.

Завершальні думки

У цій статті ми розглянули історії успіху видатних особистостей у світі криптовалют та блокчейн-технологій. Кожен з них має значний внесок у розвиток цієї галузі та залишив свій слід в історії криптосвіту. Криптовалюти і блокчейн — це не лише технологія майбутнього, але і шлях до нового рівня фінансової свободи та можливостей.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00