Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Акаунт Google Ads: розбираємося в структурі рекламного кабінету

Ігор Івіцький
Ігор Івіцький Власник
11 березня 2024 6 хвилин читання

Багато рекламодавців, як початківців так і більш досвідчених, стикаються з нерозумінням, як працювати зі структурою акаунта Google Ads. Як взаємодіють між собою компанії, групи оголошень, самі оголошення та ключові слова. Тому в цій покроковій статті ви дізнаєтесь, як зручно організувати різні компанії або навіть різні акаунти у групи, яким чином досягти оптимальної структури для подальшого зростання та оптимізації. Розпочнемо!

Загальний огляд структури рекламного кабінету

Спочатку потрібно зареєструватися в Google Ads і отримати акаунт.

Структура кабінету Google Ads Структура кабінету Google Ads

В межах цього зареєстрованого акаунту ви маєте можливість створити безліч рекламних компаній, кожна з яких може містити багато груп оголошень. У кожній групі оголошень ви створюєте одне або кілька, а також задаєте ключові слова. 

Щоб уникнути плутанини та краще організувати свою рекламну кампанію, важливо правильно структурувати кампанії в акаунті. Встановлення основних налаштувань на рівні кампанії допоможе вам ефективно керувати вашими рекламними зусиллями та досягати кращих результатів. Але спочатку розглянемо найважливіше — це кампанія.

Структурні одиниці акаунта Google Ads

Акаунт Google Ads складається з декількох основних компонентів.

Рекламна кампанія

Кампанія — це найбільша структурна одиниця в рекламному акаунті, де відбуваються основні налаштування, такі як регіон показу реклами, мова, бюджет на рекламу та стратегія призначення ставок. Це дозволяє нам керувати основними параметрами для всієї компанії зручно та ефективно.

На рівні кампанії задаються такі налаштування:

  • регіон показу реклами (країна, місто);
  • мова користувачів, яким має здійснюватись показ реклами;
  • бюджет;
  • стратегія призначення ставок;
  • тип рекламної кампанії (Пошукова, Відео, Pmax тощо).

Групи оголошень

Всередині кампаній ви створюєте групи оголошень, які можна згрупувати разом з ключовими словами для кращого управління та моніторингу рекламних кампаній. В кожній групі може бути одне або кілька оголошень, які відповідають певним ключовим словам.

Наприклад, в групі оголошень ви створюєте оголошення та ключові слова. В ключових словах ми додамо “купити мишку” та “купити клавіатуру”. В оголошеннях напишемо “кращі мишки недорого” та “кращі клавіатури недорого”.

Структура кабінету Google Ads Структура кабінету Google Ads

Це означає, що коли людина в пошуку Google вводить запит — одну із ключових фраз — тоді йому видасть результат випадковим чином: або “кращі мишки недорого”, або “кращі клавіатури недорого”. Щоб такої плутанини не було, потрібно рознести різні товари чи найменування по різних групах оголошень. Таким чином в різних групах оголошень будуть люди згідно зі своїми запитами.

Структура кабінету Google Ads Структура кабінету Google Ads

Одні й ті ж самі групи оголошень, можуть бути в 2 різних компаніях. Наприклад в нас є 2 пошукові компанії одна на Україну, інша на Польщу, в кожній з них може бути одна і та сама група оголошень, з ідентичними оголошеннями та ключовими словами. 

Залежно від типу рекламної кампанії, на рівні групи оголошень можна задати таргетинг аудиторії за допомогою сегментів або сигналів аудиторії для точного спрямування реклами на потрібних користувачів.

Структура акаунта Google Ads може бути досить простою або складною, залежно від вашої потреби. Ви можете створити один акаунт для усієї діяльності або розділити її на кілька компаній та груп оголошень для кращого керування.

Менеджерські акаунти

Потужним інструментом для управління декількома рекламними акаунтами Google Ads одночасно є менеджерський акаунт або MCC. Це спеціальний обліковий запис, який містить в собі декілька звичайних рекламних акаунтів Google Ads. Наприклад, у вас є підприємство — юридична особа та ФОП. І за рекламні кампанії ви сплачуєте з різних банківських рахунків. Або у вас бізнес один, але в різних країнах і різні юридичні особи, тому потрібно декілька рекламних акаунтів. 

Структура кабінету Google Ads Структура кабінету Google Ads

За допомогою менеджерського акаунта ви можете ефективно керувати рекламними кампаніями для різних клієнтів, власних бізнесів або різних географічних регіонів. Вони дозволяють уникнути плутанини та прискорюють процес оптимізації рекламних зусиль.

Щобільше, до вашого акаунту Гугл може бути прив’язані декілька MCC.

Являючись власником або агенцією, можна легко керувати доступом до різних рекламних облікових записів та встановлювати рівні привілеїв для різних користувачів. 

Структура кабінету Google Ads Структура кабінету Google Ads

Ця структура дозволяє зручно організувати роботу з рекламними акаунтами та забезпечити ефективне управління кампаніями.

Висновок

Оптимізація структури акаунта Google Ads є ключовою складовою успішної рекламної кампанії. Важливо правильно налаштувати кампанії, групи оголошень, оголошення та ключові слова для досягнення кращих результатів.

Правильне задання ключових слів, групування оголошень та налаштування таргетингу на рівні груп оголошень допоможе точно спрямовувати вашу рекламу на цільову аудиторію та підвищить ефективність кампанії.

Використання менеджерських акаунтів у Google Ads є зручним способом управління декількома рекламними акаунтами одночасно. Це дозволяє структурувати та оптимізувати рекламні зусилля для досягнення кращих результатів.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Криптореволюція. Як українці відтепер зможуть законно купувати біткоїни на «Prozorro.Продажі»

Дмитро Бойко 8 годин тому

Як запітчити медіа на кшталт Tech.eu та Reuters: 11 порад від журналістів

Катя Бохинська 9 годин тому

Працевлаштування та освіта: як допомогти ветеранам?

Olga Sukhorukova 11 годин тому

Переклад пісень Євробачення за допомогою ШІ: як стерво перетворилося на лисицю, а пожежник — на голуба

Юлія Венцковська 15 годин тому

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 27 травня 2024 18:00