Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

X втратить до $75 млн через відтік рекламодавців до кінця 2023 року

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
25 листопада 2023 3 хвилин читання

Компанія X Ілона Маска може втратити $75 млн доходу від реклами до кінця 2023 року: десятки великих брендів призупиняють свої маркетингові кампанії на платформі колишнього Twitter. Про це пише The New York Times.

Через те що Маск підтримав антисемітський пост в X, кілька великих рекламодавців, серед яких Walt Disney і Warner Bros Discovery, призупинили рекламу в соцмережі X.

У відповідь X подав до суду на Media Matters, медіанаглядову групу. За версією компанії Маска, ця організація зганьбила платформу звітом, в якому стверджувала, що реклама великих брендів, зокрема Apple та Oracle, з’являлася поруч із публікаціями про Адольфа Гітлера та нацистську партію.

NYT із посиланням на внутрішню звітність стверджує, що компанія перебуває у гіршому становищі, ніж здавалося. Рекламні кампанії призупинили не тільки IBM, Apple і Disney, що вже було відомо. У документах перелічено понад 200 рекламних блоків таких компаній, як Airbnb, Amazon, Coca-Cola та Microsoft, які теж припинили або готові зупинити рекламу в X.

У департаменті продажів X підрахували, скільки рекламних доходів компанія може втратити до кінця 2023 року, якщо рекламодавці не повернуться.

У п’ятницю, 24 листопада, X офіційно оголосив про загрозу втратити $11 млн рекламних доходів. І це у передсвяткові три місяці, які завжди були найприбутковішими для реклами у соцмережі.

Для порівняння, у четвертому кварталі 2021 року (останній звіт, перед тим як Маск придбав Twitter) компанія зафіксувала $1,57 млрд доходу і майже 90% — від реклами.

У 2023-му через політику Маска X у США втратив майже 60% реклами.

Понад 100 брендів «повністю призупинили» рекламу, тоді як десятки інших позначено як «під загрозою», йдеться у документах. Багато хто зупинив свої кампанії саме після 15 листопада, коли Маск написав, що теорія змови про те, що євреї підтримують імміграцію меншин для заміни білого населення, є «правдою».

Маска покидають усі — від політичних кампаній до мереж швидкого харчування та техногігантів. Airbnb, наприклад, припинив рекламу на понад $1 млн, а Uber — на більш ніж $800 тис. Припинена реклама Netflix коштувала майже $3 млн. Низка компаній групи Microsoft зупинили замовлення на понад $4 млн.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ілон Маск подав позов проти OpenAI через зміну курсу компанії

Богдан Камінський 1 березня 2024 15:56

Tesla планує почати випуск спорткарів Roadster у 2025 році

Артем Житкевич 28 лютого 2024 23:01

Ілона Маска номінували на Нобелівську премію миру

Юлія Мирська 21 лютого 2024 13:16

SpaceX переїжджає у Техас після поразки Ілона Маска у суді Делаверу

Богдан Камінський 16 лютого 2024 17:08

Meta змінить правила соціальної реклами в Україні з 4 березня

Богдан Камінський 16 лютого 2024 14:05