Омніканальні розсилки до Хелловіну: як зацікавити клієнтів та збільшити прибуток
Щорічне опитування споживачів, проведене компанією Prosper Insights & Analytics, показало: загальні витрати на Гелловін у 2023 році можуть сягнути $12,2 млрд, що перевищить рекорд попереднього року — $10,6 млрд.
Торішньої осені в Україні спостерігалася відсутність сезонної хвилі покупок — після початку повномасштабного вторгнення мало хто думав про святкування та додаткові витрати.
Однак український ринок електронної комерції поступово відновлюється. Про це свідчить звіт найбільшої в Україні омніканальної CDP eSpuntik: «E-commerce Benchmarks: інсайти поведінки покупців і стратегій комунікації під час війни». Дослідження ґрунтується на клієнтах платформи — це 610 ритейлерів (83% онлайн), які разом мають 23 млн покупців.
Експерти eSputnik розповідають, що вже у липні 2023 року кількість покупців майже повернулася до рівня 2021. Цілком ймовірно, що така динаміка збережеться до кінця року. Тож можна очікувати зростання попиту у період осінніх свят.
Про те, які канали комунікації можна використовувати та як сформувати успішну кампанію до Геловіну, читайте далі.
Чому омніканальність важлива для електронної комерції
Омніканальність — це обʼєднання маркетингових каналів для взаємодії з клієнтами в єдину систему. Такий підхід дає змогу бути дотичними до користувачів усюди, де це можливо (директ-канали, взаємодія на сайті, в мобільному застосунку, офлайн), та супроводжувати їх протягом усього життєвого циклу.
Дослідження Upland BlueVenn показало, що в середньому люди взаємодіють з брендами через 20 різних каналів і очікують, що скрізь отримуватимуть однаково позитивний досвід. Інша статистика каже, що багатоканальні кампанії мали рівень залучення 18,96%, тоді як одноканальні — лише 5,4%.
Які канали використовувати
Для того аби максимально залучити користувачів до вашої кампанії, застосовуйте різні канали комунікації.
Віджети
Взаємодію з потенційними клієнтами почніть із віджету на сайті. Такий маркетинговий канал використовується для поповнення бази контактів, залучення клієнтів завдяки промопропозиціям, збору додаткових даних та зворотного звʼязку.
Розмістіть на сайті віджет, де запропонуйте користувачам залишити свій емейл у спеціальній формі. Аби мотивувати відвідувачів поділитися контактами, запропонуйте знижку або промокод, подарунок, регулярні добірки акційних товарів чи інший релевантний контент.
Так, наприклад, роблять Killstar: дарують знижку 15% на замовлення, якщо користувач поділиться емейлом.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Не буде зайвим адаптувати tone of voice бренду і зацікавити користувачів темами, наприклад:
- «Встигніть зловити найстрашніші знижки! Залиште ваш email та отримайте -25% на *назва товару*».
- «А ви готові до найбільш МІСТИЧНОГО дня в цьому році? Поділіться з нами електронною поштою і заберіть свій СТРАШЕННОООО вигідний промокод».
- «Email або життя? Найстрашніше свято року наближається, як і наші страшенно круті пропозиції! Поділіться своєю електронною поштою та отримайте персональну знижку до -60%».
Емейл завжди був і лишається каналом з високим рівнем довіри аудиторії. Ці розсилки дають можливість:
- продемонструвати унікальний стиль та святковий дизайн компанії;
- не обмежуватися в обсязі тексту, як в інших каналах;
- використовувати інтерактивні елементи, які справляють враження на підписників.
Цікаву тематичну розсилку з гейміфікацією можна побачити у Yakaboo — найбільшої книжкової платформи для читачів та авторів в Україні. Разом з CDP eSputnik команда реалізувала хелловінську розсилку з використанням технології AMP. Правила прості — користувач збирає пари “книжка-персонаж” і отримує промокод на знижку 15%. Open rate цієї розсилки склав 21,8%, а кампанія принесла прогнозований прибуток.
Mobile та web push
Мобільні та вебпуші дають змогу оперативно сповіщати користувачів щодо знижок, наявності товару, статусу замовлення тощо.
Mobile push доставляються, навіть якщо застосунок на девайсі клієнта закритий. Згідно з даними звіту CDP eSputnik, цей канал динамічно зростає: у липні 2023 року він обійшов розсилки електронною поштою за кількістю переходів на сайти і в застосунки. Зараз мобільні push-повідомлення вважаються найбільш ефективним способом взаємодії з клієнтами.
In-app
Повідомлення в цьому маркетинговому каналі з’являються тільки тоді, коли клієнт користується вашим застосунком. In-app не потребує дозволів на отримання сповіщень. Ці повідомлення виглядають персоналізованими та мають широке охоплення.
App Inbox
App Inbox — це ненавʼязливі повідомлення, які надходять та зберігаються у центрі сповіщень особистого кабінету користувача. Отримувач може повернутися до них у будь-який момент. Канал не потребує підписки, щоб отримати та переглянути повідомлення людині достатньо бути залогіненою в особистому кабінеті. Сповіщення app inbox має обмежений строк показу і самовидиться у час, який визначив маркетолог при створенні розсилки.
SMS та Viber
Обидва канали використовуються для інформування про найважливіші події. Це може бути повідомлення про початок акції, на яку чекав користувач; статус замовлення тощо.
Viber має понад 820 мільйонів активних користувачів, які в середньому проводять у застосунку 35 хвилин. В Україні цей мессенджер також користується популярністю.
SMS-розсилки мають гарну статистику: у середньому за день отримувачі перевіряють текстові повідомлення частіше за соцмережі та інші застосунки, а 80,5% людей перевіряють СМС упродовж 5 хвилин після їхнього отримання.
Приклад кампанії до Хелловіну
- На сайті заздалегідь встановлюємо віджет, у якому пропонуємо користувачам залишити свій емейл, наприклад, за знижку на замовлення. Також надсилаємо сповіщення з пропозицією підписатися на push-розсилку.
-
За 2 тижні до Halloween починаємо анонс акції. Розказуємо, що в цій та наступній розсилці розміщені частини промокоду, і супроводжуємо такий email добіркою товарів. Це можуть бути: За 2 тижні до Halloween починаємо анонс акції. Розказуємо, що в цій та наступній розсилці розміщені частини промокоду, і супроводжуємо такий email добіркою товарів. Це можуть бути:
- тематичні пропозиції до Хелловіну;
- бестселери;
- персональні товарні рекомендації з урахуванням попередніх покупок та переглядів користувача.
Додатково можна проінформувати користувачів про старт акцію через ненавʼязливий app inbox.
-
За 5–7 днів сповіщаємо клієнтів, що святковий промокод уже діє, і зазначаємо термін його використання — до 30 жовтня. У цей емейл також можна додати товарні пропозиції, адже вони формуються на основі даних клієнтів, які постійно змінюються. Таким чином, ви запропонуєте саме те, що актуально для покупця в даний момент.
-
Якщо промокод не використано за 3 дні до закінчення акції — нагадуємо про акційні пропозиції через пуш.
-
Якщо покупка здійснена, через декілька днів надсилаємо email з пропозицією супутніх товарів до цієї покупки з приємною знижкою.
-
Якщо промокод не використано, за день до свята надсилаємо SMS із закликом скористатися пропозицією -10% протягом 31 жовтня.
Щоб отримати високу конверсію, бізнес має відправляти зрозумілий, актуальний, корисний для клієнта контент тими каналами, які зручні отримувачу. Для організації такої комунікації з клієнтом треба добре розуміти його та мати можливість правильно побудувати взаємодію. Усе це можна реалізувати через різні сервіси або скористатися готовим маркетинговим рішенням, яке поєднує всі необхідні інструменти та канали взаємодії з клієнтами – customer data platform (CDP).
Підсумовуючи
У порівнянні з минулим роком, у 2023 український e-commerce ринок поступово відновлюється. Бізнес має всі можливості надолужити показники 2021 року, тому варто активно використовувати сезонні свята.
Для того, аби привернути увагу до свого бренду та збільшити продажі протягом такого періоду, в нагоді стануть омніканальні розсилки. Такий підхід дає змогу супроводжувати клієнтів упродовж усього життєвого циклу та отримувати більший рівень їхнього залучення.
В кампанії до Геловіну варто залучити різні канали: email, web- та mobile push, in-app, app inbox, віджети, SMS та Viber. Кожен з них має свої особливості та призначений для відповідної мети:
- віджети — щоб зібрати базу контактів;
- email — щоб надіслати добірки товарів, інформацію про персональні пропозиції тощо;
- web- та mobile пуші — для оперативного нагадування про акції і промокоди;
- in-app — для презентації офферу та формування позитивного досвіду взаємодії з застосунком;
- app inbox — для ненавʼязлового анонсу події;
- SMS та Viber — щоб надсилати найважливішу інформацію.
Щоб їхнє використання було ефективним, а меседжі відповідали очікуванням аудиторії, необхідно розуміти своїх клієнтів та правильно використовувати їхні дані для взаємодії. Це можливо зробити завдяки єдиному маркетинговому рішенню — платформі клієнтських даних.
Впроваджуйте омніканальність і кожна ваша кампанія буде вдалою!