Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NFT: що це таке, як створити і як на них заробляти

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
16 травня 2023 5 хвилин читання

NFT — це цифровий актив, що може бути у формі зображень, музики, відео чи навіть внутрішньоігрових речей. NFT існують з 2014 року, але набули популярності 2021-го як спосіб купівлі та продажу цифрових творів мистецтва. Розповідаємо, як створити NFT та як на них заробляти.

NFT: що це таке, як створити і як на них заробляти NFT: що це таке, як створити і як на них заробляти

Що таке NFT

У квітні 2011 року на YouTube додали анімаційне відео з кішкою, що рухалася під японську попмузику. Це була Nyan Cat, і вона швидко стала мемом. Кішку з тулубом з печива створив американець Кристофер Торрес, надихнувшись своїм котиком Марті. Спочатку це була гіфка, до якої потім додали музику й завантажили на відеохостинг. 

2021 року Торрес продав гіфку як NFT анонімному покупцеві за майже $580 тис.

Мем Nyan Cat, який продали як NFT 2021 року Мем Nyan Cat, який продали як NFT 2021 року

Зазвичай NFT пов’язані з обʼєктом цифрового мистецтва — картиною, GIF, аудіо- або відеозаписом. NFT дозволяє продати твір цифрового мистецтва майже так само, як картину у художній галереї.

Кожен токен існує тільки в одному екземплярі. Технічно все, що є у диджиталі, можна купити й продати як NFT, навіть цю статтю. Але найчастіше токени NFT створюють, щоб купувати NFT-картинки.

Дослівно NFT — це non-fungible tokens, тобто невзаємозамінний токен: його не можна замінити на інший чи внести зміни в уже наявний. Це своєрідний цифровий сертифікат, що містить інформацію про диджитал-обʼєкт (картину, відео, фото тощо).

Як створити NFT

  • Оберіть, до якого файлу ви хочете привʼязати NFT

Підписуйтеся на наші соцмережі

Це може бути коротке відео, зображення, аудіо- або відеозапис. 

Памʼятайте, що ви не можете створити NFT з файлу, який вам не належить. Це може спричинити юридичні наслідки.

  • Оберіть блокчейн, на якому ви хочете створити NFT

 Найпопулярніший — Ethereum. Також серед платформ, які варто розглянути, Solana та EOS. 

Після створення NFT ви вже не зможете змінити платформу, тому обирайте її уважно, ознайомтеся з усіма вимогами. 

  • Створіть цифровий гаманець і поповніть його криптовалютою Створення гаманців на популярних платформах безкоштовне. Криптогаманець має бути сумісним з обраною блокчейн-платформою. 

Два популярні гаманці — MetaMask, що підтримується платформами на основі Ethereum. MetaMask можна використовувати як розширення для Google або Chrome або завантажити застосунки для iOS чи Android.

Як влаштований криптогаманець MetaMask / YouTube

Інший популярний криптогаманець — Coinbase Wallet від платформи Coinbase. Він підтримує блокчейни, не засновані на Ethereum.

Головна сторінка криптогаманця Coinbase Wallet Головна сторінка криптогаманця Coinbase Wallet

Надійно зберігайте свій приватний ключ або сід-фразу (фразу відновлення, яку генерує криптогаманець з 12 рандомних слів). Без них ви можете втратити доступ до вашого гаманця. Вам не зможе допомогти навіть служба підтримки платформи.

Гаманець зберігає не сам NFT, а зашифровані ключі, що підтверджують ваш доступ до NFT. 

  • Оберіть NFT-маркетплейс, де ви зможете продати NFT, та прив’яжіть гаманець до маркетплейсу.

Дві найпопулярніші платформи для продажу NFT — OpenSea та Rarible. Обидва маркетплейси підходять для початківців. Уважно прочитавши правила, ви дізнаєтесь, як продати NFT

Ці платформи підтримують lazy minting (ледаче карбування) — спрощене розміщення NFT на маркетплейсі. Ледачий мінтинг дозволяє не сплачувати деякі fees — внески або комісію. Ви можете виставити NFT на продаж, не розміщуючи його у блокчейні, а за продажу передати комісію покупцеві разом з NFT. У кожного маркетплейсу є власні комісії, які називають gas fees. Наприклад, платформа OpenSea збирає гроші за ініціалізацію акаунта. Fee може становити до $100.

Як заробити на NFT

Створити NFT-картинку може будь-хто, для цього не треба бути художником. NFT-картинку можна створити у форматі JPEG, PNG і навіть GIF. Але є й інші варіанти, як заробити на NFT

Торгівля NFT

Ви можете інвестувати у NFT токен, а потім перепродати його. Але не усі NFT можна продати за мільйони доларів. Деякі з них не вартують нічого. Якщо ви хочете колекціонувати NFT, ви маєте критично ставитись до NFT-токену й розбиратись, хто з NFT-митців здатен створити вартісний обʼєкт.  

NFT-геймінг

Є ігри на блокчейні, що дозволяють купувати й продавати внутрішні айтеми як NFT. Однією з таких відомих ігор є СryptoKitties. Вартість однієї NFT-кішки становила понад $300 тис. Звісно, існують і дешевші ігри.

Стейкінг NFT

Ви можете заблокувати свій NFT на платформі, це буде підтримкою мережі. За стейкінг ви згодом отримаєте винагороду. Усе, що потрібно для реалізації стейкінгу, — Web3-гаманець. Щоразу як до ланцюга додаватиметься новий блок, усі, хто підтримав платформу, розділять між собою певну винагороду. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

15 проєктів диджиталізації культурної спадщини України стали учасниками акселератора HATA hub

Олеся Дерзська 18 червня 2024 21:09

Український Solana-хакатон з призовим фондом до $200 тис. стартує 12 червня

Олеся Дерзська 12 червня 2024 16:55

Децентралізація та ШІ: як поєднати два світи Web3?

Alex Shevchuk 3 червня 2024 18:30

Кріштіану Роналду представив колекцію NFT спільно з Binance

Владислав Паливода 31 травня 2024 19:05

Призовий фонд хакатона Kumekathon цьогоріч — $200 тис. Що там буде?

Олеся Дерзська 30 травня 2024 15:37