Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що відбувається з ціною Ethereum

Володимир Носов
Володимир Носов CEO криптовалютної біржі WhiteBIT
26 вересня 2022 8 хвилин читання

За останній тиждень вартість ефіра коливалася здебільшого із мінусовим значенням. Загалом падіння триває принаймні місяць. Водночас 15 вересня відбувся перехід проєкту на інший алгоритм консенсусу. Отже, актуальним було і залишається питання, як інвестори оцінюють цей актив і що відбуватиметься із ціною Ethereum: вона  буде зростати чи падати? 

Що відбувається та як зміниться оцінка ефіра, проаналізував Володимир Носов, голова найбільшої криптовалютної біржі Європи українського походження WhiteBIT.

Ціна Ethereum (як роздивлятися найближчу перспективу)

Оцінювати майбутнє ціноформування Ethereum — питання доволі складне, оскільки криптовалюти — це загалом високоволатильні активи. На відміну від традиційних фінансів, їхня вартість падає та зростає щосекунди. Залежно від обсягів актуальної пропозиції на купівлю чи продаж, кількості монет, які торгуються на ринку, чи монету досі випускають тощо. 

Це зрозуміло, оскільки на фондових біржах торги відкриваються і закриваються по понеділках та п'ятницях о конкретній годині. На ринку віртуальних активів такого немає, тут торги відбуваються щосекунди та цілодобово. А отже, доволі складно в принципі прогнозувати ціноутворення за наявності такої кількості змінних.

Втім, мають місце поточні сигнали, які можуть дати розуміння, як поводяться інвестори у криптоактив. Таким чином можна розпізнати поточний тренд і, відповідно, побудувати принаймні загальну картину.

Ціна Ethereum сьогодні та як її оцінювати самостійно

Від найвищої ціни за останні 30 днів, яка 11 вересня сягнула $1780, ефір знизився до $1295 (станом на обідній час 26 вересня). Тобто місячне падіння сягнуло 27%.

Якщо роздивлятися актив на тримісячному, піврічному чи річному графіку, то і тут ми бачимо падіння, зумовлене насамперед невизначеністю стосовно переходу Ethereum з алгоритму консенсусу Proof of Work на Proof Of Stake.

Втім, якщо говорити про оцінку цінотворення Ethereum, ми можемо вивчати поточні ончейн-сигнали, щоб зробити попередні висновки. А саме кілька показників:

  • зміна вартостi у відсотковому співвідношенні за останню добу;
  • рівень волатильності (тобто наскільки сильно коливається ціна);
  • чи відбувається зростання мережі (Net Network Growth);
  • чи має місце зростання чи падіння кількості інвесторів, чиї вкладення у криптоактив приносять їм прибуток, тобто показник «У грошах»;
  • як поводяться інституціонали та кити: продають чи купують, отже, чи збільшуються / зменшуються об'єми їх позицій; чи зменшуються або збільшуються об'єми великих транзакцій — такі операції зазвичай також вважаються операціями саме інституціоналів та китів.

Також за можливості треба спостерігати, що відбувається на криптовалютних біржах. А саме наскільки пропорційні об'єми активу на продаж та купівлю, а також зменшуються чи падають об'єми за вартістю попиту та пропозиції (тобто об'єми активу на купівлю та продаж).  

Актуальні дані

Натепер все свідчить про те, що ринок Ethereum здебільшого ведмежий. Це демонструє низка показників, як засвідчують дані аналітичного порталу IntoTheBlock.

Якщо говорити про волатильність. Наприклад, ще до обіду 23 вересня добовий приріст вартості становив понад 2%. Того ж дня, у післяобідній час, ми мали зростання лише на 1%. Тобто тут два важливі висновки. По-перше, ціна Ethereum падала. По-друге, ринок був високоволатильний. Якщо говорити про точну цифру, то 30-денний показник волатильності ще у п'ятницю сягав 61,69%. Наразі волатильність знизилася до 52,95%. Що дає можливість визначити Ethereum як доволі рухомий, а отже, ризиковий. Втім, свідчить і про те, що ринок потроху заспокоюється після оновлення.

За показником чистого зростання мережі (Net Network Growth) в останній тиждень динаміка є, але вона мінімальна і сягає +0,20% адрес ефіра. Отже, можливо, активних позитивних настроїв щодо вкладень у альткоїн, широкої довіри та підвищеного попиту від інвесторів стає дедалі менше. А це важливо, адже може свідчити про ліквідність на перспективу.

Доповнює цей показник «Concentration»:

Концентрація активу в руках інституціоналів та китів минулого тижня зменшилася на 0,16%. Тобто великі вкладники в Ethereum, можливо, трохи втрачали віру в монету та виходили у продаж. Втім, на сьогодні цей показник, навпаки, показав позитивну динаміку, отже, рахується бичим сигналом.

Якщо намагатися зрозуміти, як поводитимуться наявні інвестори, варто подивитися на показник «In the Money». Він демонструє, чи отримали б прибуток вкладники сьогодні, якби продали актив. Їхнім профітом була б різниця між ціною першої закупівлі та вартістю, яку ринок пропонує на поточний день.

Натепер, за наявного рівня цін, кількість інвесторів, які у позиції «У грошах / In the Money», зменшилася на 0,53%, що також підтверджує поточний ведмежий тренд. Втім, важливо відстежувати цей показник із плином часу, щоб порівнювати його. Наприклад, минулої п'ятниці він сягав 1,77%. А отже, наразі, хоч і є ризик, що будуть виходи у продаж, ринок заспокоюється.

Кількість угод вартістю понад $100 тис., які, зважаючи на розмір метрики, радше також належать великим інвесторам, зростає доволі повільно: за останні три тижні збільшення лише на 2,39%. 

Отже, якщо йдеться про поведінку інвесторів та ринку загалом, які визначають поточну тенденцію цінотворення, сигнали здебільшого свідчать про ведмежий тренд.

Втім, навіть за такого тренду можуть мати місце бичачі сигнали. Тобто коли ринок зростає у ціні. Тому важливо дивитися не тільки на перелічені показники, а й розумітися на тому, що відбувається на біржах.

Наприклад, на момент написання матеріалу кілька сигналів свідчили про бичачі настрої. Власне, йдеться про зростання середнього значення об'ємів за ціною попиту та об'ємів за ціною пропозиції. Втім, ці показники дуже динамічні, а отже, їх можна використовувати для будування планів стосовно купівлі чи продажу у поточному дні, а не на довготривалу перспективу.

Як поводяться трейдери на спадному ринку

Оскільки на ведмежому ринку вартість активу падає, а всі основні тренди йдуть вниз, криптоінвестори зазвичай користуються цим, щоб виходити у прибуток на маржинальній торгівлі, виставляючи короткі чи довгі позиції. Таким чином, вони дотримуються стратегій, розрахованих або на падіння вартості активу, або на її зростання.

Короткі позиції це продаж активів із запозиченими коштами (тобто замість 1 ETH продається, наприклад, 5 ETH 1 свій та 4 біржових), щоб у подальшому відкупити ці активи і збільшити свій криптокапітал та повернути позичені активи платформі.

Довгі позиції це, навпаки, купівля ефіра за власні та позикові кошти з метою продажу під час зростання вартості цього активу. Довгі позиції мають таку назву не просто так, оскільки зазвичай є частиною стратегії холдерів.

В обох випадках біржа збільшує розмір наявних на рахунках інвестора активів у кілька разів, щоб трейдер міг збільшити об'єм свого ордера на купівлю чи продаж. Ми говоримо про актуальні пропозиції у світовій практиці на х100, х200 та ін.

Але розумніше на високоволатильному ринку, як натепер є з ефіром, не ризикувати великими позиками, а звертатися до бірж, де можна збільшити свій капітал на х1, х2, х3 і до х20. Таким чином зменшувати ризики фінансових втрат. Власне, такі послуги віднедавна почали з'являтися на сайтах бірж для початківців. Але зменшення ризиків під час торгівлі криптовалютою актуальне для будь-якого інвестора.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кінець гри для криптовалют? — The New York Times

Олександр Тартачний 7 годин тому

Криптозломи: до чого слід підготуватися до кінця 2022 року

Владислав Миронович 28 листопада 2022 15:30

Як побудувати освітнє ком'юніті під час війни: кейс компанії Crypto Crew

Вадим Короленко 28 листопада 2022 12:00

На Подолі відкрилася благодійна криптоферма

Катерина Колонович 15 листопада 2022 09:10

Bitcoin опустився нижче $16 000

Катерина Колонович 10 листопада 2022 12:40