Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA припускає, що на Місяці таки може бути життя

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
12 червня 2023 3 хвилин читання

NASA у межах місії Artemis планує повернути людину на Місяць. Перший політ має відбутись у 2025 році. Ймовірно, астронавти будуть не першими живими організмами на поверхні супутника. Дослідник планет із Центру космічних польотів NASA Прабал Саксена провів дослідження та стверджує, що мікроскопічні форми життя можуть існувати на Місяці. 

Чому NASA припускає життя на Місяці

На думку Саксени, мікробне життя могло існувати у постійно затінених кратерах південного полюса Місяця. Зокрема, ці форми життя могли опинитись там внаслідок попередніх місій людства на Місяць та вижити у цих умовах. 

Одна з найдивовижніших речей, які виявила наша команда, полягає в тому, що, враховуючи дослідження діапазонів, в яких мікробне життя здатне виживати, можуть існувати потенційно придатні ніші для такого життя у відносно захищених зонах на деяких безповітряних тілах.
Прабал Саксена, дослідник планет із Центру космічних польотів NASA

Працівник NASA та його команда нещодавно представили дослідження на семінарі про потенційні місця посадки у місії Artemis 3, стверджуючи, що ми повинні розглянути можливість виживання мікробного життя на Місяці.

У який спосіб життя могло потрапити на Місяць 

Хоча експерти зазначають, що органічні молекули цілком могли потрапити у космос через метеори, немає гарантії, що мікроби зможуть пережити цю подорож.

Але, якщо все-таки мікроби на Місяці існують, найімовірніше це сталося завдяки людині. Можливо, навіть завдяки попереднім місіям. Шість місій Аполлона, які висадилися на Місяць, дали 96 мішків відходів. За даними Управління історії NASA, деякі з мішків для сміття точно містять кал астронавтів.

Залишки посадкового апарата і мішок з відходами досі залишаються на Місяці Залишки посадкового апарата і мішок з відходами досі залишаються на Місяці

Людські фекалії кишать життям. Приблизно 50% їхньої маси складають бактерії, що представляють деякі з понад 1000 видів мікробів, а це ціла екосистема. Деякі біологи вважають, що у цих мішках, досі може бути життя. 

Є також інша можливість: ізраїльський посадковий апарат Beresheet упав на поверхню Місяця у 2019 році. Він також перевозив тисячі тихоходів, маленьких мікротварин, яких часто називають водяними ведмедями.

Мікроскопічні тихоходи Мікроскопічні тихоходи

Тихоходи здатні витримувати екстремальні температури, радіацію, високий тиск і невагомість і, можливо, є «найвитривалішою твариною у відомому Всесвіті». Вони настільки невибагливі, що їх виявили поза межами Міжнародної космічної станції. Кількість тихоходів може бути дуже великою — сотні чи навіть тисячі особин в 1 грамі. Тому теоретично ці тварини досі можуть бути живими. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Lego створив цеглинки з метеоритного пилу

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 12:21

NASA та Boeing прояснюють ситуацію із затримкою повернення астронавтів Starliner

Вікторія Рудзінська 30 червня 2024 13:11

NASA скасувала вихід у відкритий космос на МКС через витік охолоджувальної рідини

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:00

NASA обрало SpaceX для розробки космічного корабля, що зніме орбіту МКС у 2030 році

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 07:07

NASA готує програму екомоніторингу через супутник GOES-U

Олеся Дерзська 24 червня 2024 16:49