Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA помітила розбитий японський посадковий модуль на Місяці

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
24 травня 2023 2 хвилин читання

NASA повідомляє, що помітила місце зіткнення посадкового модуля японської компанії Ispace, який розбився об поверхню Місяця у квітні 2023 року. 

На знімках, зроблених агенцією за допомогою корабля Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), видно чотири великі кратери на поверхні Місяця, які ймовірно є залишками посадкового апарата Ispace HAKUTO-R Mission 1.

Космічна компанія сподівалася стати першою, хто приземлився та керував приватним космічним кораблем на поверхні Місяця. Натомість 25 квітня управління польотом у Токіо втратило зв’язок із посадковим модулем, щойно він скорегував свою орбіту для наближення до поверхні Місяця.

Засновник Ispace Такеші Хакамада заявив, що інженери продовжать дослідження. 

Через день після події LRO НАСА пролетів біля місця падіння та зробив десять зображень ділянки, яка охоплює 25х28 миль. Команда LRO порівняла ці зображення із зображеннями, зробленими на тому самому місці до зіткнення, і виявила «незвичайну зміну поверхні поблизу номінального місця приземлення». Про це йдеться у блозі. 

Місце зіткнення місячного посадкового модуля HAKUTO-R Mission 1 (білими цятками у центрі). Фото: LROC NAC Місце зіткнення місячного посадкового модуля HAKUTO-R Mission 1 (білими цятками у центрі). Фото: LROC NAC

«Протягом наступних місяців цю сторону додатково проаналізують, оскільки LRO має можливість повторно показати місце під різним освітленнями та геометрією перегляду», — йдеться у дописі.

Це був би не перший раз, коли LRO помітила залишки посадкових апаратів, які впали на поверхню Місяця. У 2019 році орбітальний апарат виявив місце аварії ізраїльського некомерційного посадкового модуля Beresheet компанії SpaceIL. Пізніше того ж року космічний корабель помітив поле уламків індійського посадкового модуля Vikram.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

НАСА замовила 10 досліджень щодо повернення зразків із Марсу на Землю

Анастасія Ковальова 9 червня 2024 14:45

Автор першого кольорового знімку з Місяця Вільям Андерс загинув в авіакатастрофі

Максим Красіков 8 червня 2024 11:09

Що подивитися на вихідних: 10 гідних фільмів про космос

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 17:02