Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA помітила розбитий японський посадковий модуль на Місяці

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
24 травня 2023 2 хвилин читання

NASA повідомляє, що помітила місце зіткнення посадкового модуля японської компанії Ispace, який розбився об поверхню Місяця у квітні 2023 року. 

На знімках, зроблених агенцією за допомогою корабля Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), видно чотири великі кратери на поверхні Місяця, які ймовірно є залишками посадкового апарата Ispace HAKUTO-R Mission 1.

Космічна компанія сподівалася стати першою, хто приземлився та керував приватним космічним кораблем на поверхні Місяця. Натомість 25 квітня управління польотом у Токіо втратило зв’язок із посадковим модулем, щойно він скорегував свою орбіту для наближення до поверхні Місяця.

Засновник Ispace Такеші Хакамада заявив, що інженери продовжать дослідження. 

Через день після події LRO НАСА пролетів біля місця падіння та зробив десять зображень ділянки, яка охоплює 25х28 миль. Команда LRO порівняла ці зображення із зображеннями, зробленими на тому самому місці до зіткнення, і виявила «незвичайну зміну поверхні поблизу номінального місця приземлення». Про це йдеться у блозі. 

Місце зіткнення місячного посадкового модуля HAKUTO-R Mission 1 (білими цятками у центрі). Фото: LROC NAC Місце зіткнення місячного посадкового модуля HAKUTO-R Mission 1 (білими цятками у центрі). Фото: LROC NAC

«Протягом наступних місяців цю сторону додатково проаналізують, оскільки LRO має можливість повторно показати місце під різним освітленнями та геометрією перегляду», — йдеться у дописі.

Це був би не перший раз, коли LRO помітила залишки посадкових апаратів, які впали на поверхню Місяця. У 2019 році орбітальний апарат виявив місце аварії ізраїльського некомерційного посадкового модуля Beresheet компанії SpaceIL. Пізніше того ж року космічний корабель помітив поле уламків індійського посадкового модуля Vikram.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Perseverance показав пиловий вихор на Марсі — відео

Юлія Мирська 2 жовтня 2023 07:40

NASA змоделювало зіткнення супутників Сатурна, щоб розкрити походження його кілець — відео

Юлія Мирська 1 жовтня 2023 18:30

Пік Урожайного Місяця припадає на 29 вересня

Артем Житкевич 29 вересня 2023 22:07

NASA та ВПС США отримали перше аеротаксі Joby Aviation

Артем Житкевич 28 вересня 2023 21:12

NASA відкрила контейнер OSIRIS-REx зі зразками астероїда Бенну

Юлія Мирська 28 вересня 2023 12:16