Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SpaceX запустила японський приватний корабель до Місяця

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
12 грудня 2022 3 хвилин читання

Hakuto-R може стати першим комерційним космічним кораблем, який приземлиться на Місяць. Токійська компанія Ispace планує побудувати людське поселення на супутнику Землі до 2040 року.

Японський посадковий апарат з двома місяцеходами та іншим корисним вантажем стартував у неділю за допомогою ракети SpaceX Falcon 9, намагаючись стати першим комерційним космічним апаратом, який здійснить посадку на Місяць, повідомляє Bloomberg.

Запуск посадкового модуля Hakuto-R токійської компанії Ispace Inc. зі станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді відбувся після двох відкладень. Корпорація Space Exploration Technologies Corp. двічі відмовлялася від додаткових перевірок ракети перед польотом.

Посадковий апарат Hakuto-R Mission 1 — перший в історії Японії місячний посадковий апарат — здійснить подорож навколо Місяця та, як очікується, приземлиться всередині кратера Атлас приблизно наприкінці квітня. Він перевозить два місяцеходи — один від Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) і Rashid з Об'єднаних Арабських Еміратів — а також експериментальну твердотільну батарею від NGK Spark Plug Co., музичний диск із піснею SORATO, яку виконує Японський рок-гурт Sakanaction та інші вантажі.

Подібно до мети Маска побудувати колонію на Марсі, Ispace хоче побудувати людське поселення приблизно на 1000 людей на Місяці до 2040 року. Компанія планує переправляти обладнання на Місяць, щоб організувати придатний для життя комерційний центр.

Нагадаємо, що JAXA уклала контракт з Mitsubishi Electric Corp. на будівництво першого у країні посадкового модуля на Місяць для можливого запуску в 2019 році, але ця програма була затримана. Минулого року японська рада Lunar Industry Vision Council рекомендувала посилити співпрацю між державним і приватним секторами для підтримки конкурентоспроможності у космічній економіці.

Посадковий модуль Ispace є частиною контракту NASA на суму 73 мільйони доларів на надання комплексних послуг доставки в рамках американської програми дослідження Місяця Артеміда. Ця ж ракета також запустила зонд NASA Lunar Flashlight з метою пошуку льоду в кратерах на Місяці.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ракета-носій Falcon 9 вивела на орбіту 22 супутники Starlink — відео

Юлія Мирська 21 годину тому

Японський стартап Tsubame Industries розробив робота-трансформера — фото

Юлія Мирська 2 жовтня 2023 08:49

Японські вчені знайшли мікропластик в хмарах

Юлія Мирська 30 вересня 2023 18:00

Пік Урожайного Місяця припадає на 29 вересня

Артем Житкевич 29 вересня 2023 22:07

SpaceX уклала перший контракт із Космічними силами США

Артем Житкевич 28 вересня 2023 18:16