Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ізраїльський стартап розробляє безпілотник для Місяця

Антон Буйницький
Антон Буйницький Новинар видань Speka та The Page
14 травня 2023 4 хвилин читання

Ізраїльський стартап WeSpace Technologies хоче залишити роботизований слід на Місяці, пише Space.

Компанія прагне виробляти автономні місячні безпілотники, які будуть доставляти корисні вантажі клієнтів у важкодоступні зони Місяця.

Які переваги місячного безпілотника WeSpace

WeSpace рекламує хопер як надзвичайно потужний автономний космічний корабель із здатністю обертатися навколо Місяця за допомогою двигунів. 

Він зможе літати від місця до місця, зависати над певними ділянками або доставляти корисні вантажі на поверхню і, можливо, під нею.

Яку альтернативу пропонує WeSpace

Компанія вважає, що наявні засоби дослідження місячної поверхні — головним чином за допомогою марсоходів — недостатні для розвитку нової місячної економіки. 

На сайті компанії перераховані переваги космічного апарата перед іншими. Зокрема, його здатність досліджувати підземні лавові труби Місяця та автономно працювати у постійно затінених регіонах планети.

Йдеться, зокрема, про ділянки Місяця, атмосфера яких насичена водяним льодом. Вони є комунікаційно темними зонами.

Які місії виконуватиме безпілотник на Місяці

Автономно летючі роботизовані системи виконуватимуть різноманітні місячні місії та отримуватимуть цінну інформацію про ресурси на місці, як-от вода, метали та мінерали. 

“Вони матимуть наукові та інженерні датчики, шукатимуть потенційні місця проживання та отримуватимуть цінні дані для потреб клієнтів, особливо у важкодоступних місцях, де ніхто інший не в змозі це зробити», — додають у WeSpace.
WeSpace

Можливості місячного дрона користуватимуться попитом усіх зацікавлених у видобутку корисних копалин на Місяці та інших дослідженнях супутника Землі, вважає WeSpace.

Що відомо про стартап WeSpace 

WeSpace заснував 2019 року генеральний директор Іфат Феффер і головний технічний директор Ігаль Харел. 

Останній раніше очолював новаторську програму посадки на Місяць Beresheet для ізраїльської організації SpaceIL. Beresheet, чотириногий стаціонарний зонд, врізався у поверхню Місяця під час спроби сісти у квітні 2019 року. 

Того ж року Харел і Феффер заснували WeSpace, щоб створити набагато складніший місячний транспортний засіб.

Коли NASA відправить людей на Місяць

NASA планує відрядити людей на Місяць у межах місії Artemis 3, запланована на 2025 рік. Крім того, агенція сподівається створити постійний місячний форпост поблизу південного полюса Місяця як плацдарм для майбутніх форпостів на Марсі

Інфраструктура для підтримання постійної присутності на Місяці чи Марсі частково залежить від наявності місцевих ресурсів для збільшення запасів, що надсилають із Землі, відомого як використання ресурсів на місці (ISRU).

WeSpace та програма NASA Artemis

Зараз WeSpace змагається за те, щоб представляти Ізраїль у межах програми NASA Artemis. Після консультації з керівниками проєкту у NASA WeSpace упевнений, що дизайн місячного бункера добре відповідатиме вимогам програми Artemis щодо мобільності. 

Відповідно до звіту PayloadSpace.com, компанія вважає, що її безпілотник вирушить у свою першу місячну місію менш ніж через три роки.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львівській політехніці ветеранів навчатимуть ІТ

Олеся Дерзська 6 годин тому

NASA готує програму екомоніторингу через супутник GOES-U

Олеся Дерзська 24 червня 2024 16:49

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37

Вчені знайшли сліди найдавнішої глибоководної корабельної аварії

Дмитро Мухін 22 червня 2024 20:08