Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA хоче відправити за межі Сонячної системи корабель із тихохідками

Тетяна Новак
Тетяна Новак
13 січня 2022 3 хвилин читання

Американська космічна агенція спільно із Каліфорнійським університетом Санта-Барбари працює над концептом мініатюрного космічного апарата StarChip, що зможе долати величезні відстані без ракетного палива. Корабель штовхатиме вперед потік фотонів від лазерного масиву, встановленого на Місяці або Землі. На підготовку прототипу піде ще декілька років, проте вчені вже визначились із першими пасажирами. Це будуть тихохідки — надзвичайно витривалі та стійкі до радіації мікроскопічні організми.

SPEKA розповідає подробиці.

Лазерний вітрильник 

У 2025 році NASA планує відправити людей на Місяць, декілька років потому — на Марс. Крім того, агенція шукає технології, що в перспективі дозволять астронавтам подорожувати до інших зоряних систем. Найближча сусідка, система Проксима Центавра, віддалена від нас на 4,2 світлових років ( близько 40 трлн кілометрів). Сучасним кораблям довелось би летіти до неї понад 80 тис. років. Тим часом аппарат StarChip теоретично має подолати цю відстань всього за два десятиріччя.

Перший прототип StarChip буде не більше долоні і своїм виглядом нагадуватиме звичайну напівпровідникову пластину. Відбиваючись від її поверхні, фотони від лазера відскакуватимуть назад і передаватимуть кораблю трохи енергії для просування вперед. Астрофізики називають цю технологію лазерним вітрилом. За попередніми розрахунками, StarChip зможе розганятися до 20-30% швидкості світла. 

Лазерний масив планують побудувати на Землі або Місяці. Як повідомляє NASA, у перші хвилини після запуску космічного корабля йому знадобиться 10% енергетичних потужностей США, проте в інший час система витрачатиме ресурси доволі економно.

Ідеальні випробувачі

Перш ніж адаптувати технологію StarChip для пасажирського корабля, NASA хоче відправити його мініатюрну версію у тестовий політ. На борту апарата перебуватимуть тисячі стійких мікроорганізмів, зокрема тихохідок (Tardigrada). 

Тихохідки здатні витримувати екстремальні температури, радіацію, високий тиск і невагомість. На час подорожі вчені планують увести їх у глибокий анабіоз, а потім розбудити у пункті призначення, наприклад, на одній із екзопланет в системі Проксима Центавра. 

«Ми хочемо дослідити, як швидкісна подорож вплине на метаболізм, фізіологію, розмноження і старіння тихохідок, щоб визначити потенційні загрози для людського організму», — пояснює професор Каліфорнійського університету Джоел Ротман. 

Спостереження проводитимуть дистанційно. Вчені не планують повертати тихохідок додому: є ризик, що StarChip може привезти на Землю невідомі мікроби.

Нагадаємо, раніше NASA повідомила, що зонду Parker Solar Probe вдалося вперше в історії перетнути межу верхнього шару сонячної атмосфери. Подробиці — у матеріалі SPEKA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 17 годин тому

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:53

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:05