Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На скафандри для астронавтів місії «Артеміда-3» до Місяця витратять $228,5 млн: NASA визначила виробника

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
8 вересня 2022 2 хвилин читання

NASA обрала виробника скафандрів для перших членів місії на Місяць «Артеміда-3» (Artemis 3). Як повідомляє офіційний сайт NASA, базова вартість угоди становитиме $228,5 млн.

Ілюстрація художника: два члени екіпажу в костюмах працюють на поверхні Місяця Ілюстрація художника: два члени екіпажу в костюмах працюють на поверхні Місяця

Тепер ми знаємо, у що будуть одягнені наступні місяцеходи NASA.

У середу (7 вересня) NASA оголосила, що обрала х'юстонську компанію Axiom Space для виготовлення скафандрів для екіпажу Artemis 3, місії, метою якої є висадка астронавтів біля південного полюса Місяця в 2025 або 2026 роках.

«Артеміда-3» здійснить першу посадку екіпажу на Місяць після останнього польоту «Аполлона» в 1972 році, якщо все піде за планом. NASA має намір продовжувати свою програму «Артеміда», створивши форпост з екіпажем на найближчому супутникові Землі до кінця 2020-х років.

У червні цього року NASA оголосила, що обрала Axiom і команду під керівництвом Collins Aerospace для розроблення та виготовлення скафандрів для майбутніх місій на Місяць і Міжнародну космічну станцію. Дві приватні команди отримали право змагатися за загальну суму до $3,5 млрд до 2034 року.

Ці гроші розподілять через серію замовлень. Остання угода стосовно Artemis 3 є одним із таких замовлень, і його базова вартість — $228,5 млн.

«Маючи понад 50 років досвіду використання скафандрів, NASA визначила технічні вимоги та вимоги безпеки для наступного покоління скафандрів. Axiom Space відповідатиме за проєктування, розроблення, перевірку якості, сертифікацію та виробництво своїх скафандрів і допоміжного обладнання, яке відповідатиме ключовим вимогам космічної агенції для місії Artemis 3», — йдеться у заяві представників NASA.

Нагадаємо, нещодавно Speka розбиралася, чому фінансування місій на зразок Artemis I та запуск людей у космос слід залишити приватним компаніям.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічний апарат, спрямований із Землі, завтра вдарить по астероїду

Валерій Моісєєв 4 години тому

Запуск SLS знову скасували. Старт місії Artemis I перенесли через погодні умови

Юлія Даниленко 17 годин тому

Астрономи виявили початкове ядро Чумацького Шляху

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 09:35

На крок ближче до Місяця. NASA успішно провела випробування місячної ракети Artemis 1

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 12:10

Телескоп James Webb зробив унікальні знімки Нептуна та його супутників

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 09:48