Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найважливіша робоча навичка цього століття: чому треба вміти спілкуватись з ШІ

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
18 березня 2023 9 хвилин читання

Технології штучного інтелекту та різноманітні мовні моделі стрімко розвиваються і від уміння взаємодіяти з ними в майбутньому може залежати кар'єрний успіх та якість життя. Про це розмірковує колумніст Чарлі Ворзел у своїй колонці для The Atlantic. Пропонуємо вашій увазі скорочений переклад цього матеріалу.

Tyler Comrie / The Atlantic; Getty Tyler Comrie / The Atlantic; Getty

Чому правильні підказки для ШІ дуже важливі

Інструменти генерації зображень та тексту, такі як Midjourney та ChatGPT, позиціонуються як інструменти для створення контенту. Але щоб отримати пристойний результат, потрібно скеровувати дії алгоритмів. Наприклад, якщо ви просто попросите ChatGPT написати переказ «Колгоспу тварин» Орвелла на п'ять абзаців, ви отримаєте невнятний та навіть некоректний текст. Але якщо самостійно написати вступний абзац до переказу і попросити інструмент закінчити текст, ви отримаєте набагато кращі результати, адже ChatGPT отримає цінний контекст, що слугуватиме орієнтиром у подальшій роботі над завданням. 

А ще краще дати команду: «Напиши переказ із п'яти абзаців на рівні перших курсів ВНЗ з елегантною прозою, яка спирається на історію сатиричного алегоричного роману „Колгосп тварин“ Джорджа Орвелла. Звернись при написанні до твору „Чому я пишу“ Орвелла і поясни стилістичний вибір автора в „Колгоспі тварин“». Це дасть набагато якісніший результат.

Не зважаючи на те, що я заробляю на життя написанням текстів, мої запити до DALL-E 2 і Midjourney зазвичай вельми розпливчасті. Коли цього літа я попросив мого 8-річного племінника погратися з Midjourney, його уява створила чудові сцени, як-от «блоха, що серфінгує на хвилі цунамі і бореться з гігантською осою».

Але навіть разом ми не могли придумати детальних підказок, щоб втілити в життя його конкретне бачення цієї сцени. По-перше, його блоха виглядала недостатньо мультяшною. Потім зроблені мною зміни зробили все гіперреалістичним і надто страшним для нього. Йому не вистачило стилістичної мови, щоб поговорити з моделлю, і, мабуть, мені теж.

Щоб допомогти таким людям, як мій племінник та я, навколо людей, які вміють розмовляти з машинами вже виникла ціла індустрія. На PromptBase — маркетплейсі для авторів підказок, ви можете купити декілька рядків тексту, що будуть підходити для різних генеративних моделей. Одними з найпопулярніших на сервісі є підказки для створення «милих 3D-емодзі в глиняному стилі» за допомогою DALL-E та створення «елегантних і сучасних» логотипів за допомогою Midjourney. За $3,99 можна придбати підказку, що допоможе отримати «основну інформацію та висновки з книги».

Шостий за популярністю продавець на PromptBase, іспанець з ніком Imagineer, сказав мені, що розробка підказок все ще залишається для нього побічним заняттям, оскільки з вересня він заробив трохи більше 800 євро. «Для мене це майже як гра. Мені подобається думати про підказки як про маленькі скарби», — пояснив він.

Процес написання підказок у Imagineer базується на знаннях дизайну, фотографії та ілюстрації. Коли я спитав, чому він вважає, що у нього виходять гарні підказки, він пояснив, що це такий результат дає суміш природних навичок та стратегії. Він зазначив, що найважливішим елементом вдалого запиту є ітерація. За його словами, гарний запит дає послідовні та передбачувані результати.

Розуміння теми також необхідне для текстових інструментів. Ден Шиппер, підприємець і письменник, використовує ChatGPT з моменту його випуску в листопаді для написання дописів у власному блозі. Коли йому потрібно описати концепцію (скажімо, філософську теорію утилітаризму для публікації про опального директора криптовалютної біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда), він попросить ChatGPT узагальнити ключові моменти в кількох реченнях. Коли інструмент видає текст, Шиппер переглядає його, перевіряє його точність, а потім доповнює його власними риторичними фігурами. «Це дозволяє мені пропустити крок, але тільки в тому випадку, якщо я знаю, про що йде мова, щоб я міг написати хорошу підказку, а потім перевірити факти», — пояснив він.

Шиппер порівняв ChatGPT із розумним, але нетерплячим молодшим співробітником — у нього є ентузіазм і вправність, але в той же час немає досвіду. Тож більш вірогідно, що він припуститься не дуже помітних, але важливих помилок. Він також чудово вміє розтікатися мислію по дереву, коли не має конкретної відповіді. За словами Шиппера, що більше він приділяє уваги підказкам для ШІ, то кращим виходить результат. 

Іноді саме написання підказок викликає у людей захоплення. Мег Конлі, письменниця, яка використовує інструменти штучного інтелекту у вільний час, вважає написання якісних підказок викликом, подібним до написання переконливого есе. «Це дуже складно. В основному виходять невдалі спроби. Але отримуєш дуже велику радість, коли вдало складаєш слова і отримуєш те, що уявив собі у голові», — написала вона в листопаді у Twitter.

Вона пояснила, що найголовніше — знати модель, з якою розмовляєш, адже кожен інструмент створюється і навчається по-різному, що надає йому унікальність. Це як люди, що розмовляють однією мовою, але на різних діалектах чи жаргонах.

«Я зрозуміла, що в Midjourney треба враховувати вагу підказки. Наприклад, якщо ви напишете слово „дівчина“ перед словом „червоний“, то алгоритм більше сконцентрується на дівчині. А якщо слів багато, то може вийти справжня головоломка і ви розбиратиметеся, яким підказкам надавати більшу вагу», — пояснила Мег Конлі.  

Створення підказок для ШІ як важлива навичка

 Вже зараз багато викладачів звертають увагу на те, що уміння писати підказки для ШІ — це навичка, яка може знадобитися їх студентам в кар'єрі. Ітан Моллік, професор Університету Пенсільванії, який викладає інновації та підприємництво оновив свій навчальний план після того, як ChatGPT став доступний широкому загалу. 

В одному зі своїх нових уроків Моллік просить студентів уявити ChatGPT як учня та навчити чат-бота, запропонувавши йому написати твір про певну концепцію. Як і професор під час роботи, студенти повинні допомагати штучному інтелекту вдосконалювати його есе, доки він не буде достатньо добре володіти предметом. Моллік сподівається, що ця вправа допоможе учням вчитися, навчаючи самим, а також навчить їх писати гарні підказки. 

Одне з чудових зображень, що я знайшов на сервері Midjourney у Discord було згенеровано за допомогою дуже детальної та точної підказки:

В стилі метафізичного живопису, малюнок кольоровим олівцем, плавне затінення і змішування, схід сонця відбивається в ставку в глухому лісі, гілки верби звисають над краєм ставка, настрій, сильні емоції, глибока перспектива, природне освітлення, гіпердеталізація, надвисока контрастність, трасування променів, октановий рендер, Unreal Engine --ar 3:2 --s 999 --chaos 50 --v 4 --v 4


Гарні підказки не просто точні, вони демонструють знання можливостей середовища. Октановий рендер та Unreal Engine — це інструменти цифрової анімації, що створюють тривимірну комп'ютерну графіку. Команди типу «-- v 4» — це інструкція для Midjourney використовувати новішу та потужнішу експериментальну версію моделі.

Деякі з найкращих підказок просять імітувати той чи інший тип об'єктива, інші демонструють знання мистецтва чи визначеного художнього стилю. Це нагадує ранні часи інтернет-пошуку, коли вміння експертів орієнтуватися в ключових словах, діапазоні дат, джерелах та ін. давали змогу отримувати кращі результати. 

Пошукові системи, звичайно, вже не такі складні в роботі. Щоб підштовхнути їх масове використання, Google створив потужніші інструменти, що дало можливість отримувати гарні результати пошуку навіть при незграбних і неточних запитах. Моллік вважає, що підказки можуть бути просто проміжним варіантом — елементарним способом взаємодії з ШІ, доки вони не зможе синтезувати те, що ми хочемо, з простих підказок або інших невідомих нам поки що засобів.

Але поки цей підхід не зміниться, мене продовжують приваблювати підказки для ШІ. Подорож проміж ними до кінцевого результату є показовим і навіть інтимним. Це схоже на доступ до мозку людини і можливість побачити, як він збирає до купи розрізнені шматочки знань, як вирішує проблему і як використовує свої можливості для створення чогось неочікуваного.

Подібно до кодування чи письма, створення підказок для ШІ є новою формою мислення. Воно знаходиться десь між розмовною мовою та пошуковими запитами, між програмуванням та прозою. Це та частина мінливого та невизначеного майбутнього, що виглядає чітко людською.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Білл Гейтс нагадав про надмірне споживання електроенергії ШІ

Олеся Дерзська 23 години тому

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18