Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найкращі фільми, зняті на реальних подіях: ТОП 10

Анна Морміль
Анна Морміль
25 січня 2024 5 хвилин читання

Фільми на реальних подіях – це чи не найпопулярніший жанр кінематографу останніх років. Пропонуємо наш власний топ 10 найкращих стрічок, які точно можна вважати еталонними в цьому стилі. 

1. Список Шиндлера (Schindler's List) 

Рейтинг IMDb: 8.9/10

Фільм залишає невимовно глибокий слід у серці глядача завдяки вражаючій розповіді про героїзм Оскара Шиндлера в часи Голокосту. Стівен Спільберг майстерно втілив драму рятівника, який ризикував усім, щоб врятувати життя сотень євреїв. Історія, сповнена великої глибини та емоцій, залишає незабутні враження про силу людської доброти в обличчі найстрашніших лих.

Офіційний трейлер фільму Список Шиндлера (Schindler's List)

2. Соціальна мережа (The Social Network)

Рейтинг IMDb: 7.7/10

Це захоплива історія створення Facebook, яка вирізняється не лише сюжетом на реальних подіях, але й витонченим розкриттям взаємин між засновниками. Драма Девіда Фінчера пропонує унікальний погляд на виникнення однієї з найбільших соціальних мереж у світі та розкриває теми дружби, бізнесу і темного боку успіху.

Офіційний трейлер фільму Соціальна мережа (The Social Network)

3. Аполло 13 (Apollo 13)

Рейтинг IMDb: 7.6/10

Кінострічка розкриває драматичну історію астронавтів під час місії на Місяць. Режисер Рон Хауард вдало передає напруженість та відчуття відповідальності, які супроводжували кожен момент цієї космічної драми. Фільм вирізняється захоплюючою сюжетною лінією та відмінною візуалізацією подій, що роблять його вартим перегляду для шанувальників наукової фантастики та історії космосу.

Офіційний трейлер фільму Аполло 13 (Apollo 13)

4. Гра в імітацію (The Imitation Game)

Рейтинг IMDb: 8.0/10

Захоплююча історія життя Алана Тьюрінга, визнаного генія та математика, який зіграв ключову роль у розкритті коду Енігми та допоміг альянсу перемогти у Другій світовій війні. Фільм глибоко досліджує не лише героїчність його досягнень, але й стикається з трагедією особистого життя, роблячи глядача співучасником драматичної долі цього видатного вченого.

Офіційний трейлер фільму Гра в імітацію (The Imitation Game)

5. Ігри розуму (A Beautiful Mind)

Рейтинг IMDb: 8.2/10 

Стрічка розповідає захоплюючу історію Джона Неша, математика-генія, який протистояв не лише математичним головоломкам, але й власним демонам — шизофренії. Режисер Рон Говард вдало поєднав геніальність та трагедію у цій драматичній біографії, де Рассел Кроу вражає вражаючою акторською грою. Цей фільм залишає глядача з рядом питань про природу людської геніальності.

Офіційний трейлер фільму Ігри розуму (A Beautiful Mind)

6. У центрі уваги (Spotlight)

Рейтинг IMDb: 8.1/10

Захоплююча драма, яка розкриває історію журналістського розслідування газети «Бостон Глоб» випадків сексуальних злочинів у римо-католицькій церкві. Режисер Том Маккарті вдало відтворює напружену атмосферу редакції та важливість роботи, що призводить до розкриття масштабного скандалу. Фільм не лише вражає своєю правдивістю та реалізмом, але й залишає важливий слід у сучасному кінематографі, підкреслюючи важливість журналістики в суспільстві.

Офіційний трейлер фільму У центрі уваги (Spotlight)

7. Готель Руанда (Hotel Rwanda)

Рейтинг IMDb: 8.1/10

Потужна драма розповідає історію Пола Русесабагіна, менеджера готелю в Кігалі, Руанда, який врятував сотні життів під час геноциду в 1994 році. Режисер Террі Джордж вдало доніс до глядачів жах та героїзм у ситуації, де звичайна людина стає невідомим героєм у жорстокому світі.

Офіційний трейлер фільму Готель Руанда (Hotel Rwanda)

8. Людина, яка змінила все (Moneyball)

Рейтинг IMDb: 7.6/10

Стрічка розповідає історію менеджера бейсбольної команди Окленд Ейс Біллі Біна, який змінює підхід до гри за допомогою аналітики та статистики. Режисер Беннетт Міллер вдало відтворив динаміку світу бейсболу та показав, як інновації можуть змінити гру. Фільм запав у душу глядачам не тільки через цікавий сюжет, але й відмінну акторську гру Бреда Пітта та Джона Хілла.

Офіційний трейлер фільму Людина, яка змінила все (Moneyball)

9. Король говорить (The King's Speech)

Рейтинг IMDb: 8.0/10

Реальна історія Короля Джорджа VI та його неймовірного шляху до подолання заїкання. Фільм запам’ятовується майстерністю виконання, аутентичністю епохи та сильними акторськими виступами Коліна Ферта та Джефрі Раша. Глядачі переживають спільно з героєм кожен момент його боротьби та перемоги. Це  історія про королівські обов'язки і про те, як воля та впертість можуть перемагати найбільші труднощі.

Офіційний трейлер фільму Король говорить (The King's Speech)

10. Гра на пониження (The Big Short)

Рейтинг IMDb: 7.8/10

Сатирична кінострічка розкриває драму фінансової кризи 2007-2008 років через призму історій декількох фінансових стратегів, які передбачили колапс ринку. Режисер Адам Маккей дозволяє глядачам зрозуміти складні фінансові теми, поєднуючи інформацію з гумором та сарказмом. 

Офіційний трейлер фільму Гра на пониження (The Big Short)

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Дюна: Частина друга» зібрала понад $178 млн у світовому прокаті за вихідні

Юлія Мирська 8 березня 2024 13:17

Планета Арракіс з роману «Дюна» могла б існувати — результати моделювання науковців

Олександр Тартачний 7 березня 2024 08:45

MEGOGO запускається в Румунії

Юлія Мирська 1 березня 2024 13:54

Режисер Сем Мендес випустить фільми про The Beatles

Максим Красіков 21 лютого 2024 19:56

Топ 10 фільмів про кохання: що подивитися разом із другою половинкою

Діана Полуніна 14 лютого 2024 09:00