Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Міграція та мобілізація в IT-індустрії. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
2 серпня 2022 3 хвилин читання

Lviv IT Cluster оприлюднив результати дослідження IT Research Resilience, в якому розповів, як змінилася IT-галузь під час війни. Зокрема, у ньому проаналізували, скільки фахівців емігрували, а скільки мобілізували до лав ЗСУ. Про головне у  дослідженні можна прочитати у нашому матеріалі.  

Мобілізація айтівців

Натепер майже 7 тис. ІТ-фахівців служать у лавах ЗСУ, ТрО та інших силових структурах. 

Абсолютна більшість (96%) компаній підтримують проєкти, які наближають Україну до перемоги. Станом на початок червня 11% компаній внесли на благодійні ініціативи понад $300 тис.

Міграційні настрої ІТ-фахівців

Більшість айтівців (57%) хочуть жити в Україні. У дослідженні використовували поняття міграційного балансира. Це те, як різні чинники впливають на міграційні настрої людей. За шкалою від +4 до -4, де -4 — кардинальна зміна позиції на користь виїзду за кордон і +4 — крайнє бажання залишатися в Україні. 

У дослідженні було три сценарії:

  • «Євроінтеграція і лібералізація економіки». За ним дерегулюють економіку та забирають вплив держави, а відновлення інфраструктури швидко відбувається разом із західними союзниками. За такого сценарію показник міграційного балансира +0,58. Тобто за найпозитивнішого сценарію 12% айтівців намагатимуться виїхати за кордон, коли це стане можливим. Це 27 тис. людей. 
  • Нейтральний сценарій «Євроінтеграція та державне регулювання». У зовнішній політиці такий самий сценарій, але держава жорстко регулює економіку. За такого сценарію показник міграційного балансира  — +0,04. І за кордон прагнутимуть виїхати 54 тис. айтівців. 
  • Сценарій «Зупинка євроінтеграції та державне регулювання». Тоді показник —  -0,95, і у такій ситуації поїхати з країни захочуть 118 тис. ІТ-спеціалістів.

Головний чинник, який впливає на те, емігрувати чи залишатися, — війна. Основну умову залишитися в Україні 79% опитаних назвали перемогу над росією. На другому місці  — лібералізація економіки. 

Чинники, які впливають на бажання емігрувати, — гіпотетична втрата житла за місцем проживання, втрата роботи та посилення економічних утисків. 

Найбільш вірогідно, що емігрують чоловіки віком 34-35 років, які мають сім'ї. При цьому більш налаштовані на еміграцію IT-фахівці, які проживають на заході України. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Переважна більшість українців готова працювати не за спеціальністю та чекає на допомогу від держави – опитування

Євген Муджирі 4 години тому

Хто кого переможе в економічній війні та як довго ми зможемо прожити на рейках воєнної економіки. Головне з інтерв'ю з Володимиром Вахітовим (частина 2)

Олександр Тартачний 6 годин тому

Як треба було готуватися до війни і як на це впливає поведінкова економіка. Головне з інтерв'ю з Володимиром Вахітовим (частина 1)

Олександр Тартачний 18 серпня 2022 15:30

Львівські студенти розробили дрон для доставки: долає відстань до 10 км

Євген Муджирі 17 серпня 2022 14:08

Не у всіх українців буде ПТСР після війни. Чому не варто залякувати психічними розладами

Юлія Даниленко 17 серпня 2022 10:36