Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як компанії Львівського ІТ Кластера допомагають армії та громадянам і працюють під час війни

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
9 березня 2022 6 хвилин читання

Львівський ІТ Кластер, який об'єднує майже 200 ІТ-компаній та понад 25 000 ІТ-спеціалістів, з перших днів війни долучився до підтримки ЗСУ та всіх, кому зараз потрібна допомога. Команда проєкту розповіла SPEKA про основні активності.

Спільно з міською владою Львова команда кластеру створила п'ять центрів для тимчасово переміщених осіб та центр збору гуманітарної допомоги для регіонів, які постраждали від війни, окремо зосередившись на зборі та передачі техніки, засобів індивідуального захисту та медикаментів для військових в гарячі точки на передовій. 

ІТ-спеціалісти працюють над зміцненням кібербезпеки в країні. Також створено команду фахівців з комунікації та цифрового маркетингу, яка тримає оборону та проводить наступ на інформаційному фронті, веде боротьбу з фейками та поширює правду в Росії та Білорусі. 

Кластер запустив ініціативу Tax Pay Forward, спрямовану на сплату ЄСВ та єдиного податку авансом.

Компанії кластера донатять мільйони гривень на підтримку армії, долучаються до волонтерського руху, вступають до тероборони та Збройних сил, дбають про своїх працівників, здійснюючи релокейт та, попри все, намагаються працювати, щоб підтримувати економічну стабільність в Україні. Чимало компаній спільноти заявили, що припиняють співпрацю та будь-який бізнес з Росією, щоб не надавати фінансову підтримку країні-окупанту.

 

В офісі компанії Lionwood.software розмістилися 460 дорослих та 200 дітей. Велика кількість компаній допомагають співробітникам, які змушені переїжджати з інших міст. Grid Dynamics обладнали більше 100 спальних місць в офісі, ігрову для дітей та кімнату для котів. Symphony Solutions частину львівського офісу перетворили на шелтер, в усіх мітинг-румах компанії розмістили ліжка. Компанія ЕРАМ на базі офісу у Львові створила прихисток, де фахівці, їх родини з усієї України можуть тимчасово розміститися та відновити сили. Аналогічний пункт відкрито і в Івано-Франківську та Чернівцях.

Компанія N-iX напередодні вторгнення Росії пожертвувала 900 000 грн через Фонд «Повернись живим». Працівники компанії активно займаються волонтерством, жертвують кошти на допомогу армії, беруть участь у кібервійні. N-iX підтримує працівників, які приєднались до ЗСУ та тероборони – створила фонд допомоги, в який перерахувала $ 200 000. 

Компанія Sombra 24 лютого передала у фонд «Повернись живим» 125 150 грн. Ці кошти були зібрані працівниками компанії, які Sombra подвоїла. Власний волонтерський координаційний центр прийняв рішення виділяти $20 000 від компанії щодня, поки йде гаряча фаза війни. Працівники компанії менше ніж добу зібрали 136 500 гривень на потреби української армії. Sombra перерахувала вже більше $100 000 волонтерам і фондам на потреби ЗСУ. Працівники погодилися віддати частину своїх винагород на допомогу армії.

Компанія Ciklum виділила 1,5 млн гривень на фінансування української армії. Також компанія додатково розширила програму From Patriots to Patriots для пожертв з доходу працівників компанії – Ciklum подвоїть зібрані кошти та спрямує їх на підтримку українських захисників і захисниць. From Patriots to Patriots – ініціатива, в межах якої з 2014 року передано більше $785 000 для зміцнення боєздатності української армії.

Компанія SoftServe перерахувала 24 млн грн податків наперед, аби влити додаткові ресурси до української економіки. На додачу до 12 млн грн від компанії, що скеровані до благодійного фонду «Відкриті очі», відкрито збір коштів через власний сайт. Там вже зібрано додаткових 1,2 млн грн від працівників компанії. Також SoftServe передав ЗСУ бронежилети, рації, каски, подовжувачі та павербенки. 

Компанія Avenga зібрала грошову допомогу армії у розмірі 2,4 млн гривень. Avenga щодня надає силам територіальної оборони необхідну комп'ютерну техніку. Крім цього спеціалісти компанії у різних містах долучаються до волонтерських ініціатив. 

Після вторгнення Росії на територію України 24 лютого, компанія ELEKS пожертвувала 600 000 гривень і $50 000 на підтримку українських військ. Крім того, протягом січня-лютого 2022 року компанія пожертвували 560 000 гривень через фонд «Повернись живим». З 28 лютого компанія ELEKS збільшила фінансування ЗСУ до 600 000 грн на добу. Деякі працівники компанії вирішили піти на службу до територіальної оборони чи ЗСУ. 

Компанія EPAM доєднується до спільних зусиль усієї країни та виділяє 10 млн грн гуманітарній організації «Червоний Хрест України» для забезпечення медичних потреб українських лікарень та потреб вимушених переселенців. Також компанія передала понад 440 000 гривень у громадську організацію ASAP Rescue, яка займається проведенням рятувальних операцій. ЕРАМ Україна перерахувала авансом до держбюджету 50 млн гривень податку на прибуток за перший квартал 2022 року. 

Компанія Intellias переказала 1 млн грн фонду «Повернись живим». Працівники компанії пожертвували майже 800 000 грн за тиждень. До збору також долучились засновники Intellias й переказали ще понад 200 000 грн. Компанія проводить евакуацію колег зі східних областей. Також Intellias забезпечує Military Packages для мобілізованих, чи тих, хто вступає до лав територіальної оборони.

Компанія Sigma Software перерахувала ЗСУ 8,9 млн грн. Половина суми – це особисті пожертви працівників компанії. 

Компанія GlobalLogic працює у звичному режимі та продовжує в повному обсязі виконувати свої зобов'язання перед партнерами. GlobalLogic перераховує 1 млн грн благодійному фонду «Повернись живим». Компанія закликає працівників долучитись до ініціативи через фонди або людей, яким вони довіряють.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01