Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Масові скорочення, закриття подкастів та ріст акцій: що відбувається із Spotify

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
11 грудня 2023 6 хвилин читання

Третій етап скорочень за рік, звільнення фінансового директора, а разом з усім цим зростання прибутків уперше за рік. SPEKA розповідає, що відбувається зі шведським аудіостримінгом та як змінюється політика компанії. 

Чому Spotify скорочує працівників та які ще зміни відбуваються в компанії Чому Spotify скорочує працівників та які ще зміни відбуваються в компанії

Скорочення в компанії попри зростання прибутку 

У понеділок, 4 грудня Spotify оголосила, що скорочує 17 % своєї робочої сили, або приблизно 1500 співробітників, щоб зробити компанію ще ефективнішою. У Spotify працює близько 9 тис. людей, і виконавчий директор Деніел Ек  сказав, що для досягнення поставлених цілей компанії потрібні «суттєві дії, щоб оптимізувати наші витрати».

Я визнаю, що це вплине на низку людей, які зробили цінний внесок. Відверто кажучи, від нас піде багато розумних, талановитих і працьовитих людей.
Виконавчий директор Spotify Деніел Ек про звільнення працівників у листі до співробітників

Це не перші скорочення в компанії: цього року вже відбулось два раунди звільнень. У січні звільнили близько 600 співробітників та ще 200 (переважно з відділу подкастингу) у червні. Теперішні скорочення схоже стосуються багатьох підрозділів компанії, від продукту, до контенту та реклами.

Чому Spotify масово скорочує працівників

«Я розумію, що для багатьох таке скорочення здасться напрочуд великим, враховуючи нещодавній позитивний звіт про прибутки та нашу ефективність. Ми обговорювали можливість менших скорочень протягом 2024 і 2025 років», — сказав Даніель Ек у листі до співробітників. «Проте, враховуючи розрив між нашими фінансовими цілями та нашими поточними операційними витратами, я вирішив, що дії щодо правильного розміру витрат є найкращим варіантом для досягнення цілей».

Варто зазначити, що компанія не переживає падіння, швидше навпаки — у своїх останніх результатах Spotify повідомив про прибуток у розмірі 65 млн євро за останній квартал. Це перший квартальний прибуток за більш ніж рік – завдяки зростанню цін і більшій кількості передплатників.

У планах компанії залучити мільярд користувачів до 2030 року. Зараз їх 601 млн, що доволі непогано (наприкінці 2020 року юзерів було 345 млн).

Виглядає так. що скорочення — однозначна спроба задобрити інвесторів. І це спрацювало — акції Spotify виросли майже на 11 % (хоча згодом знизились на кілька відсотків). 

Ціна акцій компанії Spotify за минулий місяць Ціна акцій компанії Spotify за минулий місяць

Чому Spotify переглядає свою стратегію щодо подкастів

Spotify також переглядає свою стратегію щодо створення детальних подкастів. Серед багатьох скорочень компанія вирішила скасувати подкаст Heavyweight після завершення поточного сезону. Це один із головних подкастів компанії Gimlet (яку свого часу Spotify придбав за $250 млн) та улюблене шоу мільйонів слухачів. Він також скорочує подкаст-розслідування Stolen, який Gimlet запустив у 2021 році та здобув за нього Пулітцерівську премію в галузі аудіорепортажів і нагороду Пібоді цього року.

Spotify вирізав також такі шоу, як Reply All і How to Save a Planet, звільнив переважну більшість персоналу Gimlet і склав те, що залишилося від Gimlet, об’єднав у Spotify Originals у червні. Та наразився на критику у твіттері. 

«Я знаю, що подкасти все ще є чимось новим для багатьох людей, але скасування #heavyweight — це все одно, що скасувати «Пуститися берега» чи «Сопрано», — написав Джей Ковіт, колишній директор подкастів The Takeaway і Freakonomics. 

Відповідь Spotify, полягає в тому, щоб створити високоприбуткове шоу — таке, що легко зробити та має широку аудиторію. Компанія фокусуватиметься шоу-інтерв’ю на кшталт подкастів Джо Рогана.

З моменту запуску Spotify витратив багато грошей на забезпечення ексклюзивного контенту, наприклад подкастів, за участі таких людей, як Мішель і Барак Обама, Меган Маркл та принц Гаррі.

Угода з Гаррі та Меган коштувала $25 млн і передбачала лише 12 епізодів. Коментуючи вміст подкастів, для BBB Деніел Ек сказав: «Правда в тому, що деякі з них спрацювали, інші — ні».

У своєму листі до співробітників Ек сказав, що «у нас все ще занадто багато людей, які займаються підтримкою роботи та навіть виконують роботу навколо неї, а не сприяють можливостям із реальним впливом». Найімовірніше, під впливом мається на увазі не відзнаки чи аудиторія, а прибуток. 

Працівників звільняють, а топменеджери залишають посади

Не всі вимушено йдуть з компанії — деякі менеджери покинули її добровільно. Наприклад, наприкінці минулого тижня, головний спеціаліст із скандинавського регіону Дженні Хермансон оголосила, що покидає Spotify, а 7 грудня, давній керівник Spotify у Великій Британії та Ірландії, підтвердив, що він також залишає потоковий бізнес. 

Також серед великих змін — відставка фінансового директора Пола Фогеля. Він залишить компанію 31 березня 2024 року. 

«Протягом останніх двох років Spotify почав еволюцію, щоб привести наші витрати у більшу відповідність до очікувань ринку. Я багато говорив з Полом про необхідність ретельно збалансувати ці дві цілі. З часом ми дійшли висновку, що Spotify вступає в нову фазу і потребує фінансового директора з іншим досвідом», — прокоментував генеральний директор звільнення Фогеля. 

У вівторок (5 грудня) Фогель використав понад 47 тис. опціонів на акції вартістю 9,38 мільйона доларів. Це сталося після того, як 4 грудня ціна акцій Spotify зросла на 7,5% після оголошення компанії про скорочення персоналу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Масштабне звільнення: стартап Chekr скорочує 32% працівників

Вікторія Рудзінська 10 квітня 2024 21:10

«Мерседес» посеред шосе і що з ним робити: правила успішної спільної роботи з вендором

Владислав Миронович 10 квітня 2024 14:00

Spotify підвищує ціни для мільйонів користувачів

Владислав Паливода 10 квітня 2024 13:55

Minecraft — це не тільки розвага: як працює навчальна платформа Minecraft Education

Владислав Миронович 9 квітня 2024 13:30

Spotify впроваджує ШІ у музичні плейлисти

Владислав Паливода 9 квітня 2024 12:09