Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кури більше не потрібні: яєчний білок виробляють за допомогою грибів

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська
2 квітня 2024 2 хвилин читання

Фінський стартап Onego Bio, який використовує гриб Trichoderma reesei та точне бродіння для створення альтернативи яєчному білку без тваринного походження став на крок ближче до штурму традиційного ринку яєць.

Про це пише TechCrunch.

Мая Ітконен, співзасновниця і генеральна директорка Onego Bio, розповіла, що запатентована компанією технологія грибкової ферментації дозволяє виробляти 120 г на літр у ферментаційних ємностях об’ємом 250 тис. л. За її словами, з такою потужністю Onego Bio близька до досягнення конкурентоспроможних цін на традиційні способи виробництва яєчного білка.

Компанія заявляє, що вона здатна виробляти «біідентичний» овальбумін, який є основним білком у білку курячого яйця, який називають біоальбуміном (Bioalbumen). Стверджується, що він містить усі незамінні амінокислоти та має високий вміст білка: 90 г на 100 г яєчного білка, але при цьому його його можна на 90% з меншим екологічним слідом порівняно з курячими яйцями.

Компанія розробляє Bioalbumen, щоб мати чистий нейтральний смак, який можна використовувати для заміни яйця у різноманітних продуктах харчування, таких як, випічка, закуски і соуси. 

Мая Ітконен
Мая Ітконен
співзасновниця і генеральна директорка Onego Bio

«Те, що ми робимо, відрізняється, наприклад, від систем, над якими працюють інші компанії. Мікроорганізм росте трохи повільніше, але продуктивність набагато, набагато вища. Таким чином, він генерує більший урожай, а продукт простий тим, що не вимагає спеціального обладнання. Однак це все повертається до вартості, тому що для того, щоб справді конкурувати з продуктами тваринного походження, вони повинні мати однакову ціну»

За словами Ітконен, компанія наближається до єдиного повномасштабного виробничого підрозділу з виробництва білка, який може похвалитися потужністю ферментації 2 млн л, що фактично замінить яєчну ферму з 6 млн курей-несучок.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Boom Supersonic отримала дозвіл від FAA на надзвукові польоти для XB-1

Вікторія Рудзінська 18 квітня 2024 13:18

У мінікафе Re-Up на заправках працюватимуть роботи-кухарі

Вікторія Рудзінська 3 квітня 2024 13:13

Amazon Deadline Cloud: нова хмарна платформа для візуальних ефектів

Вікторія Рудзінська 3 квітня 2024 12:35

Кухоль, що рятує життя: технологія Ember

Вікторія Рудзінська 1 квітня 2024 10:15

Як впливає наукова фантастика на інновації: дослідження

Сергій Коноплицький 30 березня 2024 11:51