Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Криптовалюти та макроекономічні чинники: що очікувати?

Владислав Гринів
Владислав Гринів Digital-журналіст з досвідом роботи у WEB3-компаніях
29 квітня 2024 8 хвилин читання

За останні роки крипторинки зазнали суттєвих змін, а халвінг біткоїна спричиняє нову хвилю припущень та аналізу. Досліджуючи тенденції минулих халвінгів, аналітик Coinbase Девід Хан дійшов висновку, що нинішній цикл також буде залежати від макроекономічних чинників. Про це він докладно розповідає у своєму звіті.

Керування крипторинків макрочинниками

Девід Хан наголошує, що напрям розвитку ринків цифрових активів залежатиме від макроекономічних чинників, навіть якщо фундаментальні показники криптовалют залишатимуться загалом стабільними. Ці чинники здебільшого є екзогенними й включають зростання геополітичної напруженості, вищі довгострокові ставки, рефляцію та збільшення державного боргу. А нещодавнє зростання кореляції альткоїнів до біткоїна лише підкреслює це, вказуючи на провідну роль останнього у криптовалютному просторі. 

«Саме тоді як попередні халвінги історично спровокували зростання ринку, ці циклічні підйоми часто супроводжувалися іншими екосистемними каталізаторами, які створювали додаткові попутні вітри», — зазначив Хан.

Він стверджує, що хоча криптовалюти насамперед розглядалися як ризик для класу активів, стійкість біткоїна і схвалення спотових ETF створили розкол серед інвесторів: одні розглядають біткоїн як суто спекулятивний актив, а інші — як «цифрове золото» і хеджують від геополітичних ризиків. Зростання останніх частково пояснює зменшення розміру відкатів, які спостерігаються у цьому циклі. 

Макросередовище важливе для криптовалют

Попри те що очікується поява ендогенних каталізаторів для криптовалют, Девід Хан вважає, що макроекономічна картина відіграватиме важливішу роль у найближчій перспективі.

Аналізуючи попередні халвінги, він відзначає роль макроекономічних чинників. Однак основні наслідки халвінгу біткоїна у 2012 році були посилені впливом програми кількісного пом'якшення Федеральної резервної системи та боргової кризи у США. А у 2016 році Brexit і суперечливі вибори у США могли спричинити фінансові проблеми у Великій Британії та Європі. Натомість пандемія COVID-19 на початку 2020 року призвела до безпрецедентного рівня стимулювання, що різко збільшило ліквідність.

Він переконаний, що цей цикл нічим не відрізняється від попередніх і макросередовище так само важливе для криптовалют, зокрема для біткоїна. Він підкреслює, що висхідне значення геополітики в усьому світі на тлі ширших темпів деглобалізації та решорингу, ймовірно, буде визначальною макрохарактеристикою цього циклу. 

Підсумовуючи, Девід Хан пише, що макросередовище і дотичні вертикалі криптовалютних проривів історично відігравали важливу роль у каталізації циклічного бичачого ринку. Хоча цей процес зазвичай займає кілька місяців, він варіюється від циклу до циклу. За його словами, зміна структури ринку з припливом ETF і скороченням венчурного фінансування сприятиме унікальності цього циклу.

Він також стверджує, що попередній цикл посилив чутливість біткоїна до глобальної ліквідності внаслідок стимулу, спричиненого пандемією COVID-19. Однак глобальна ліквідність більше не зростає такими високими темпами, а радше відійшла на другий план перед більш значною волатильністю як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. З огляду на це Хан каже, що наступний цикл стане для біткоїна випробуванням на збереження вартості за умови більшого поширення каталізаторів у різних напрямах.

Криптовалюта — свобода та конфіденційність

Поки криптовалютна спільнота обговорює схвалення ефіріум ETF, співзасновник блокчейну Віталік Бутерін нагадує нам про головну мету криптовалюти. Він вважає, що свобода і конфіденційність повинні розглядатися як основа будь-якого цифрового актива.

У нещодавньому пості на X експерт відреагував на публікацію некомерційної платформи Rest of World. Останній повідомляв про використання технології розпізнавання облич урядами різних країн у боротьбі з дисидентами. Якщо ви також подумали про «1984» Джорджа Орвелла, вітаю, за вами спостерігає Великий Брат. 

Дослідження Стівена Фельдштейна, дослідника Фонду Карнегі за міжнародний мир, показують, що державні установи у 78 країнах зараз використовують публічні системи розпізнавання облич. Через це Бутерін зазначив, що у реальному світі спостерігається зменшення приватності. 

«Підвищення рівня конфіденційності в інтернеті — це один із небагатьох інструментів, які ми маємо для відновлення балансу. Конфіденційність — це нормально. Підтримуйте приватність», — пише Бутерін. 

Втім, криптовалютний простір, разом з ефіріумом, стикається з власними парадоксами. Попри свої децентралізовані ідеали, значна частина блокчейн-транзакцій стикається з цензурою, особливо щодо дотримання вимог Управління з контролю за іноземними активами (OFAC).

Така суперечка викликала низку розмов про конфіденційність в ефіріумі. Дискусія зосередилася на тому, чи повинен ефіріум, як базовий рівень технології блокчейн, забезпечувати конфіденційність транзакцій. Віталік Бутерін дав зрозуміти, що впровадження конфіденційності транзакцій за замовчуванням може вплинути на масштабованість і ефективність мережі.  Команда розробників мережі працює над виправленнями масштабованості й використанням ZK-доказів, щоб з часом вирішити деякі з цих основних проблем. 

Засновник Cardano Чарльз Хоскінсон поділяє подібні погляди Віталіка Бутеріна. У своєму X він пише: «Пам'ятайте, криптовалюта не хоче підпалити світ, вона лише хоче запалити полум'я у вашому серці».

Хоча його допис слугує нагадуванням про справжнє призначення криптовалюти, він також торкнувся тривожної, на його думку, тенденції в індустрії. Під час прямого ефіру на X Хоскінсон заявив, що деякі учасники криптопростору активно створюють фейкові активності й просувають певні проєкти, вдаючи, що ці активності відображають реальну ситуацію в індустрії.

«Проблема нашої індустрії полягає в тому, що ми дозволяємо короткостроковим наративам і карнавальним гавкотунам домінувати у розмовах», — сказав Хоскінсон.

Він також запевнив спільноту Cardano, що прагне створити прозорий та відкритий соціальний простір, де люди зможуть дізнатися про мережу, виходячи зі своїх інтересів та допитливості.

У нещодавньому інтерв'ю CEO WhiteBIT Володимир Носов також вказав на потенційні плюси криптовалют у порівнянні із золотом. Він підкреслив, що більшість людей більше довіряють останньому, тому що «хтось сказав, що золото має обмежену емісію». Та чи так це насправді і як можна порахувати справжню кількість золота? «Завтра розкопки проведуть і знайдуть щось на кшталт золотовалютного запасу Німеччини. Що станеться з ціною на золото?»

Він також підкреслив перевагу швидкості криптовалютних транзакцій: «Щоб зробити дзвінок своєму товаришу у США, вам скільки потрібно часу? Три секунди. Скільки часу потрібно, щоб відправити біткоїн? Три секунди. Скільки часу потрібно, щоб відправити золото? Це виклик часу, виклик сьогодення». 

Підсумок

У звіті аналітика Coinbase Девіда Хана підкреслюється важливість макроекономічних чинників для поточного циклу халвінгу біткоїна. Макроекономічні чинники, як-от стимули та глобальна ліквідність, відіграють вирішальну роль у формуванні крипторинку, і зараз вони важливі як ніколи. Крім того, актуальним залишається питання приватності та свободи у цифровому просторі. З огляду на ці виклики та перспективи криптовалюти продовжують зберігати свою цінність як актив, але їхнє майбутнє значною мірою залежатиме від того, як вони адаптуються до глобальних макроекономічних та соціальних змін.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Співзасновник Ethereum Віталик Бутерін приїздив до Києва

Вікторія Рудзінська 24 червня 2024 07:13