IT Arena 2023: відкриваючи горизонти інноваційного бізнесу в Україні
29 вересня у Львові розпочнеться найбільша в Україні англомовна технологічна конференція IT Arena. Львів стане центром українського ІТ на три дні — з 29 вересня по 1 жовтня. Там буде все — від тех-розробників та ШІ-стартапів до нових можливостей у бізнесі, продуктових інсайтів та нетворкінгу.
Захід буде проходити на чотирьох історичних локаціях, до IT Arena має приєднатись понад 5 000 учасників, які віддадуть шану останній декаді українських технологій.

Формування майбутнього українського бізнесу
Україну можна вважати однією з інноваційних країн, яка йде в ногу із часом.
- Перш за все те, що наша країна розпочала новий етап в економіці почавши з диджиталізації гривні.
Е-гривня — це той крок, який змінить спосіб використання грошей у звичайний нам спосіб. Можливо, ми станемо першими чия валюта буде базуватиметься на технології блокчейну, завдяки найкращим вітчизняним розробникам. Мінцифри також заявила, що планують провести експеримент по виплаті заробітної плати співробітників міністерства в електронній гривні.
Як диджиталізація України зробила нашу країну одним з лідерів електронного урядування, розкажуть представники Мінцифри. Приєднається до дискусії Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Крім цього відвідавши IT Arena, відкривається можливість послухати спікерів, які постали перед важливими питаннями української тех.галузі та пошуку нових способів розв’язання проблемних питань, які допоможуть ІТ-компаніям зростати та стати опорою у відновленні України.
- По-друге, велика кількість піднятих питань, буде стосуватиметься можливості для розвитку українського теху. Впровадження в дію стратегії виходу на ринок Азії відкриє можливості для українських компаній, бо даний регіон розвивається швидше інших. Лоран Дюпуш, голова правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group, разом з учасниками панелі зануряться в дослідження теми перешкод та перспектив українського бізнесу під час війни.
Патрік Берт, екс-мер Пало Альто, поділиться досвідом перетворення міста в тех-оазу та шукатиме разом з Андрієм Садовим формулу, задля перетворення міста на технологічний центр світового рівня.

ШІ-технології та їх вплив на компанії будуть представлені Світланою Сікулар, яка стоїть у витоках досліджень у даній галузі
Дейв Морган, генеральний директор і засновник Simulmedia, переконаний, що не лише AI-технології визначатимуть найближче майбутнє.

Дейв Морган
Генеральний директор і засновник SimulmediaПротягом наступних кількох років на рекламну індустрію чекає величезна трансформація. І немає сумнівів, що українські розробники, компанії та підприємці можуть відіграти в ній важливу роль.
Дейв Морган розповідатиме на IT Arena які напрямки реклами чекає бум і презентує власну версію дорожньої карти для розвитку України в цьому напрямі.
Фінансова підтримка стартаперів в Україні
Інноваційні ідеї та проєкти народжуються постійно, і їхній успішний розвиток часто залежить від наявності необхідних ресурсів. Саме тут на допомогу приходять гранти та фонди. Я ознайомилася з найбільшими актуальними грантовими програмами в галузі Web3 та криптовалют, які надають істотну підтримку перспективним проєктам.
Блокчейн-стартапери та невеличкі проєкти завжди можуть знайти необхідну фінансову підтримку, опираючись на гранти та допомогу від різноманітних компаній на ринку. Таку тенденцію вже давно започаткували величезна кількість закордонних компаній, включаючи Ethereum Foundation та Web3 Foundation Grants Program. Одними з українських новаторів такої гнучкої та комплексної підтримки можна вважати Empowering Future Entrepreneurial Ukraine, та для крипто-ентузіастів: WB Network Grants Program та ZAS Ventures.
Україна, як майбутній осередок інноваційних рішень
Другий рік повномасштабного вторгнення для багатьох нових технологій став ключовим, перетворивши ідеї у продукти, рішення у стартапи. Дебра Кейган, Евелін Бучацьки разом з Олексієм Борняковим та Володимиром Гавриловим обговорять одну з найдискусійніших тем: чи зможе Україна стати тех-хабом і що для цього потрібно зробити.
- Учасники Startup Competition доведуть своїми продуктами потужність українського теху: 30% цьогорічних учасників змагань зосередили стартапи на ШІ-розробках. Крім того, IT Arena у партнерстві з кластером з розвитку оборонних технологій Brave1 запроваджує спеціальну категорію для стартапів.
Не слід забувати також й про крипто-хаби, бо вони являються оазисом отримання знань із криптовалюти. Чудовим прикладом можна виділити Digital Traders Hub та Blockchain hub.
Продуктивний нетворкінг та заходи безпеки
Tech Lounge — це ексклюзивна подія, на якій збираються засновники технологічних компаній та провідні експерти галузі. Під час нетворкінг-події учасники зможуть обмінятися знаннями, зустріти потенційних партнерів та клієнтів та дізнаватися про тренди галузі.

Наталія Петрова
Менеджерка проєктів USAIDАгентство США з міжнародного розвитку (USAID) системно підтримує IT-сектор з 2019 року. І в умовах повномасштабної війни, коли українській IT-індустрії вкрай важливо зберегти свої позиції, ця підтримка зростає. Агентство надає українським технологічним компаніям додатковий ресурс, аби вони продовжували зростати, налагоджували міжнародні партнерства й забезпечували стабільну роботу економіки. IT Arena, яка відбудеться за партнерства з USAID, це знакова подія для IT-галузі, під час якої можна буде дізнатися про найактуальніші тренди, галузеві інсайти та найновіші розробки, а також отримати корисні контакти для подальшого зростання й виходу на нові ринки.
Декада технологій
Захід можна вважати символом стійкості українського ІТ. У 2023 році IT Arena відзначає десятиріччя. IT Arena демонструє, що для технологічної сфери немає неможливого: потужні стартапи, гострі дискусії, технологічні інновації, продуктивний нетворкінг та тисячі відвідувачів які доєднуються до заходу із року в рік.