Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Французькі вчені представили найпотужніший у світі МРТ-сканер

Олена Черкасець
Олена Черкасець
3 квітня 2024 3 хвилин читання

Французька комісія з атомної енергії та альтернативних джерел енергії (CEA) представила перші зображення людського мозку, зроблені МРТ Iseult. Цей апарат розміщений у дослідницькому центрі комісії під Парижем, він значно потужніший за звичайний МРТ.

Про це повідомив BFMTV.

Зображеннями людського мозку, які зробив новий МРТ-сканер, поділився навіть президент Франції Емманюель Макрон.

Це найточніше зображення мозку серед колись отриманих, зроблене завдяки МРТ-сканеру CEA, який є найпотужнішим у світі. Це великий прорив і величезна надія для вивчення нашого здоров’я. Вітаємо команду проєкту Iseult. Культовий проєкт!
Емманюель Макрон

Дослідницький центр CEA з візуалізації мозку очолює нейробіолог Станіслас Дехане. Він забезпечить краще розуміння того, як працює мозок та як досягти прогресу в лікуванні деяких нейродегенеративних і психіатричних захворювань.

У 2021 році дослідники з CEA тестували томограф на гарбузі, перш ніж органи охорони здоров'я дали дозвіл на дослідження на людях.

Ми мали довести організаціям з охорони здоров’я, що таке інтенсивне магнітне поле не впливає на здоров'я».
Ніколя Булан, науковий директор дослідницького центру CEA

За останні кілька місяців двадцять здорових добровольців погодилися провести дослідження свого мозку.

За словами фізиків-науковців, магнітне поле цього незвичайного магніту сягає 11,7 Т (тесла), що дозволяє отримувати зображення у 10 разів точніші, ніж ті, які зараз створюють у лікарнях, де потужність МРТ-сканерів не перевищує 3 Т.

Щоб отримати детальний результат, необхідно лише чотири хвилини у порівнянні з кількома годинами, які довелося б провести для такої ж точності у звичайному сканері.

За допомоги цієї машини ми можемо побачити крихітні судини, які живлять кору головного мозку, або деталі мозочка, які до цього часу були майже невидимі.
Александр Віньо, фізик і керівник з досліджень CEA

Ніколя Булан зауважує, що завдяки апарату можна краще зрозуміти взаємозв'язок між структурою мозку і когнітивними функціями, наприклад, при читанні книги або виконанні ментальної арифметики.

У центрі апарата МРТ 132-тонний магніт, розміщений у циліндрі завдовжки 5 м і такої ж висоти, що складається з котушки зі струмом 1500 ампер, має отвір завширшки 90 см, в який може поміститися людське тіло. Це технічне досягнення, результат франко-німецького партнерства, на який пішло понад 20 років досліджень.

Якщо ми будемо краще розуміти ці важкі захворювання, то зможемо діагностувати їх раніше і лікувати краще. Пристрій не призначений для того, щоб стати клінічним діагностичним інструментом, але ми сподіваємося, що отримані знання можна буде застосовувати у лікарнях.
Анн-Ізабель Етьєнвр, директор з фундаментальних досліджень CEA

Нових здорових добровольців для наступних випробувань мають набрати до кінця літа. Мозок хворих пацієнтів ще кілька років не вивчатимуть.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український Esper Bionics отримав $5 млн на розвиток біонічних технологій

Кіра Іванова 14 годин тому

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Японці створили технологію, що може повністю відновлювати зуби

Олеся Дерзська 25 червня 2024 15:53

У Львові відкрився реабілітаційний центр Superhumans Lviv

Олеся Дерзська 21 червня 2024 21:25