Вчені виявили, що таурин з енергетиків уповільнює старіння у деяких тварин та, ймовірно, у людей
Таурин — інгредієнт, поширений у енергетичних напоях та м’ясі, робить мишей здоровішими та продовжує їхню тривалість життя. Крім того, здається, що він продовжує життя черв’якам і покращує здоров’я мавп середнього віку. Про таке 9 червня повідомила велика міжнародна група вчених у журналі Science, яка досліджувала вплив таурину на різних тварин та людей.
Що таке таурин
Амінокислоту під назвою таурин, виробляє наш організм, і ми їмо його у м’ясі. Точно невідомо, чи додатковий таурин уповільнює старіння людей, хоча нове дослідження виявило зв’язок між низьким рівнем амінокислоти та такими захворюваннями, як діабет та ожиріння.
«Старіння є одним із великих біологічних невідомих, — каже біолог і кардіолог Торен Фінкель з Піттсбурзького університету, який не брав участі у дослідженні. — Тож будь-який спосіб, яким ви можете відколоти шматок від цього моноліту, чудовий. І це новий набір знахідок, які заслуговують на подальшу роботу».
Що виявили дослідження щодо впливу таурину на тварин
Підписуйтеся на наші соцмережі
Результати, які готувалися 11 років, частково зосереджені на таурині, тому що вчені виявили, що його рівень знижується з віком у крові мишей, мавп і людей. Таурин цікавий тим, що на відміну від інших більш звичних амінокислот, він не входить до складу білків. Проте вчені вважають, що він виконує низку функцій в організмі: від допомоги мозку, що розвивається, до підтримання здоров’я очей та нормального травлення.
Наприклад, середня тривалість життя самок мишей, які не отримували додаткового таурину, становила приблизно 29 місяців. З таурином цей термін збільшився майже до 33 місяців. Таурин зумовив аналогічне збільшення тривалості життя для черв’яків з майже 20 днів до приблизно 23 днів при застосуванні найвищих доз.
Додатковий таурин також покращив міцність кісток, координацію м’язів, пам’ять та метаболізм в експериментах з групами мишами та мавпами.
Як впливає таурин на людей?
Ядав та його колеги вивчили дані майже 12 тис. людей і виявили, що люди з ожирінням або діабетом мали менше таурину в крові, ніж люди без цих захворювань. Однак поки що невідомо, чи відігравав низький вміст таурину роль у виникненні цих умов чи навпаки. В окремому експерименті інтенсивні тренування збільшили таурин у крові людей.
Щодо того, чи добавки з таурином покращують здоров’я людей, у вчених поки що немає однозначних висновків. Щоб дати відповідь на запитання, потрібно провести клінічне випробування на людях.
Більшість науковців вважають, що єдиного джерела старіння не існує, а тому не варто очікувати одного «джерела молодості».