Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Економічні прогнози щодо українського IT у час війни. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
1 серпня 2022 2 хвилин читання

Lviv IT Cluster оприлюднив результати дослідження IT Research Resilience у якому розповів як змінилась IT-галузь під час війни. Дослідження завершили у червні. Повний результат дослідження можна прочитати у нашому матеріалі.  

Як війна вплинула на фінанси IT-компаній 

Зростання доходу з початку війни відзначило 65% компаній, зменшення – 26% фірм. Тому попри війну, загалом ринок ІТ-індустрії продовжує зростати. Майже половина компаній повністю відновили роботу. Ще 41% — на більш ніж три чверті потужностей. 

Також понад половина (55%) компаній зазначили, що отримали від клієнтів пропозиції про додаткову співпрацю, щоб підтримати фірму на фоні війни. Натомість 25% компаній повідомили про розірвані контракти, з них 7% втратили більшу частину доходу. 

Майже усі фірми (88%) продовжують найм в Україні. При цьому майже ніхто з керівництва не зацікавлений у відкритті офісів в Україні. Плани відкривати офіси у Києві, Одесі та Львові підтвердило 2-3% компаній.

Натомість майже половина планує відкрити представництва за кордоном.  Найпопулярніший напрямок  — Польща. Там планують відкрити офіси 20% компаній. 

Більшість учасників ІТ-ринку (64%) думають, що індустрія буде зростати. Щодо директорів компаній, то вони стримано оптимістичні, але в довгостроковій перспективі також налаштовані на зростання.

Експортний виторг, при збереженні наявного тренду становитиме $8,5 млрд (+23% від минулого року). Якщо всі айтівці, які емігрували втратять податкове резидентство  — $7,5 млрд. Тобто навіть за найгіршого сценарію прогнозують ріст. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як працюють українські стартапи під час війни: у спільноті провели масштабне дослідження

Євген Муджирі 6 годин тому

Шукати роботу в IT стало важче: статистика ринку праці під час війни

Євген Муджирі 8 годин тому

Як подати заявку і хто може навчатися: у Мінцифри відповіли на найчастіші запитання про ІТ Generation

Ірина Маринюк 12 серпня 2022 19:35

Які заходи сприятимуть, а які зашкодять повоєнній відбудові

Наталія Миронова 12 серпня 2022 18:27

McDonald's в Україні та інші важливі новини. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 12 серпня 2022 08:27