Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Майже 99% ІТ-компаній працюють, 43% — у довоєнному обсязі. Дослідження спільноти Львівського ІТ Кластера

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко заступниця головного редактора SPEKA
23 березня 2022 3 хвилин читання

Російське вторгнення змусило ІТ-компанії займатися насамперед безпекою співробітників, релокейтом та переналаштуванням бізнесу на нові рейки. Львівський ІТ Кластер провів опитування IT Research Monitoring серед компаній спільноти, аби з'ясувати, як війна вплинула на індустрію. 

 

Скільки компаній продовжують працювати та з ким

Станом на перший тиждень березня 98,5% опитаних компаній продовжують працювати. 48,4% наголосили, що обсяги ділової активності скоротилися через наступ росії, у 42,8% обсяги роботи не змінилися після 24 лютого. 7,8% опитаних сказали, що їхня ділова активність навіть зросла.

Закордонні клієнти підтримують українських партнерів: 72,3% опитаних сказали, що продовжують працювати над проєктами з продовженням таймлайну. Повідомлення про призупинення чи перенесення проєктів через війну отримали 27,7% компаній. 

Частка розірваних контрактів сягає лише 15,4%. Ще 29,2% отримали нові замовлення після 24 лютого.

Як перевозили та підтримують співробітників

ІТ-компанії готували BCP-плани ще до початку вторгнення. Львівський ІТ Кластер створив для цього спеціальну команду для розробки та втілення плану безперервності бізнес-процесів.

63,1% опитаних мали офіси чи працівників в областях України, на які 24 лютого напала росія, тому одним із пріоритетних напрямів став релойкет людей у безпечніші міста. 

59% опитаних компаній забезпечили організований виїзд працівників та їхніх сімей. Щоб підтримати працівників, 64,6% компаній виплатили зарплату раніше. Деякі компанії також надали одноразову фінансову допомогу або усім працівникам, або тим, хто переїжджав із небезпечних областей. Середній розмір компенсації становить $957.

Крім того, компанії переглянули політику виплат працівникам, які стали до лав ЗСУ, Територіальної оборони, пішли добровольцями чи залучені до волонтерської діяльності. 26,7% опитаних компаній зберегли повну зарплату і ще 26,7% зберегли половину зарплати тим, кого призвали до Збройних Сил України. Більшість компаній розробила власний варіант компенсації, залежно від того, до якої сфери оборони та допомоги залучений працівник.

Понад тисячу працівників ІТ-індустрії призвали до лав ЗСУ або долучилися до Територіальної оборони. На військовий облік узяли 1710 людей. Це дані станом на час проведення IT Research Monitoring — від 4 березня до 7 березня 2022 року.

Волонтерська діяльність

Повномасштабна війна лише посилила допомогу та підтримку, яку надають ІТ-компанії Україні. Згідно з даними дослідження, у середньому 36% працівників крім основної діяльності залучені також і до волонтерства; повністю залучені до волонтерства у середньому 5% працівників. У низці компаній волонтерською діяльністю займаються всі працівники.

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Чи можна посадити Путіна. Російське вторгнення з точки зору міжнародного права

Юлія Даниленко за 2 години

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 2 години тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 4 години тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 4 години тому