Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бронювання, виїзд за кордон, податки. Що держава та бізнес думають про ключові болі ІТ

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
28 червня 2023 4 хвилин читання

У червні у Києві відбулася найбільша в Україні конференція IT Ukraine Legal Conference, присвячена IT-праву, а також взаємодії tech-сектору і влади. Під час події, до якої офлайн долучилися понад 300 учасників, а онлайн ще 1 тис., обговорили питання бронювання айтівців, упорядкування їх виїзду за кордон у відрядження, зміни у податковій системі та інші болючі питання порядку денного. 

За підсумками конференції SPEKA розповідає, що найбільше турбує українських айтівців і як держава обіцяє вирішити ці болючі питання. 

Головні питання, які турбують українське IT  Головні питання, які турбують українське IT 

Відбудова та відновлення економіки

 • Бум цифровізації не триватиме вічно: макропоказники свідчать про те, що зростання IT-сектору уповільнюється в усьому світі. В Україні на розвиток сектору також впливають виклики війни. 
 • Зараз в Україні найкращий момент для інвестицій у інновації, і саме інноваційність може дати нам конкурентну перевагу на ринку Європи та світовому ринку. 
 • Важливо зберегти в Україні верховенство права та економічну свободу. Це вкрай принципово саме для продуктових компаній. 

Як зберегти IT-потенціал України

 • Без чіткого та зрозумілого механізму бронювання ключових фахівців та тимчасових короткострокових виїздів держава ризикує втратити одну з топ-3 експортних галузей країни, наголосила президентка IT Ukraine Association та Managing Director/HRD Luxoft Ukraine Олена Самборська. 
 • Станом на червень компаніям вдалося забронювати лише 900-1000 ІТ-фахівців. Ця цифра показує, що процедура бронювання та її прозорість потребують вдосконалення. 
 • В IT-сфері зараз працює понад 300 тис. осіб, тому цифра заброньованих спеціалістів має бути вищою. 
 • Потрібен механізм бронювання айтівців, які працюють за гіг-контрактами
 • Важливо забезпечити присутність українських айтівців на міжнародних конференціях, а для цього необхідно створити дієвий механізм виїзду у короткі закордонні відрядження. 

Виклики банківської системи та валютного ринку 

 • Зараз НБУ витрачає $2 млрд на місяць на інтервенції, щоб підтримувати курс гривні. Однак відпускати курс поки що зарано. 
 • НБУ вдалося стабілізувати ринок, попри виклики війни. 
 • Від початку запрвадження воєнного стану Україна отримала $52 млрд зовнішньої допомоги, 40% з якої — гранти, які не треба повертати. 

Як фіскальна політика впливає на IT-індустрію

 • Україна фінансує дві третини від потреб на перемогу завдяки податкам, ще третину позичає всередині держави за рахунок військових облігацій.
 • МВФ не вимагає від України підвищувати податки. Але є потреба у рівному оподаткуванні та створенні прозорих умов на ринку.
 • «Дія.City» має допомогти IT-галузі у питанні податків. 
 • Держава працює над тим, аби усунути нерівності щодо резидентів і нерезидентів «Дія.City». 

На конференції говорили про важливість інвестицій, зокрема в освіту, та створення в Україні повноцінного фондового ринку. 

Важливий також вихід на зовнішні ринки. Найбільш привабливими для українських ІТ-компаній, за словами експертів, залишаються ринки Великої Британії та Скандинавії.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 1 годину тому

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 5 годин тому

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 7 грудня 2023 17:30

Google таки випустив Gemini — нову модель генеративного штучного інтелекту

Олександр Тартачний 6 грудня 2023 19:24

Ринок праці змінився. Як тепер шукати роботу в IT

Єлизавета Гогілашвілі 6 грудня 2023 16:08