Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які програми для професійного розвитку IT-спеціалістів актуальні сьогодні: кейс Luxoft

Ірина Дятленко
Ірина Дятленко Керівниця глобального центру кар’єри, GRM/Regional Department Manager в Luxoft
23 червня 2023 5 хвилин читання

IT-освіта в Україні продовжує розвиватися: компанії активно долучаються до професійних IT-спільнот, організовують технічні конференції, семінари та інші заходи, які сприяють обміну знаннями та досвідом між спеціалістами. Які ж програми для професійного розвитку IT-фахівців пропонують сьогодні? Розкажу вам про те, що пропонують в Luxoft

Найважливішим активом будь-якої компанії є люди з потрібними знаннями. Саме тому Luxoft приділяє багато уваги навчанню, за яке відповідає Resource Management (RM) юніт. RM взаємодіє з командами проєктів, що співпрацюють з клієнтами, аби визначити майбутній попит і розбудувати спроможність компанії його задовольнити. Вони розробляють політики, що допомагають нашим спеціалістам знайти новий проєкт, що відповідає їхнім потребам, а також надають можливості для навчання. У нас є як внутрішні так і зовнішні програми.

Внутрішні навчальні програми Luxoft

Отже, спочатку про те, які в нашій компанії є внутрішні навчальні програми для спеціалістів. 

Upskilling, re-skilling & custom programs

Мета таких навчальних програм — задовольнити попит на найпопулярніші або специфічні технічні навички. До них входять: регулярні курси підвищення кваліфікації; технічне менторство; сертифікації. Найпопулярнішими стеками для таких програм є Java та С++.

Корпоративні програми

Метою таких курсів є розвиток сильних лідерських та організаційних навичок. Ми вважаємо, що ці якості необхідні всім фахівцям, незалежно від посади, тож стараємось прокачувати їх у наших спеціалістів. 

Самоосвіта і вивчення іноземних мов

Мета цього напрямку — допомогти спеціалістам навчитися працювати в глобальному середовищі. Курси включають англійську та інші іноземні мови, розмовні клуби, доступ до популярних бібліотек та навчальних платформ (наприклад, ми широко використовуємо Udemy), внутрішні курси самонавчання.

Зовнішні Upskilling Programs в Luxoft

А тепер трохи про зовнішні програми. Їм ми теж приділяємо значну увагу.

Internship ProgramМета Internship програми

Мета цих програм — найняти стажерів та виростити їх до рівня джуніорів протягом 1 року. За період існування програм 247 стажерів було найнято за два роки.

Під цю програму підпадають і світчери, яких можна зустріти з найбільш неочікуваних сфер від медицини до баріста. Звичайно, що на успіх у проходженні на ролі для початківців впливає базова освіта і саме вона є основою. Найбільш неочікуваним був кейс з кандидатом, який закінчив консерваторію і мав лише додаткову освіту отриману через безкоштовні курси в інтернеті. Він отримав оффер в інтернатуру по спеціалізації С#.

LuxGrowth Lab 

Мета LuxGrowth Lab програми — найняти Juniors та розвинути їх до рівня Regulars протягом 1 року, цільові спеціалізації: Java та C++.

Наразі 18 Junior-спеціалістів в програмі. 

Як це працює?

 • 1
  Проєкт визначає запит на стажера або джуна.
 • 2
  Процес підтвердження (ознайомлення з умовами).
 • 3
  Процес найму (здійснюється проєктом).
 • 4
  Вступ та інтеграція в проєктну команду.
 • 5
  Призначення на постійний проєкт через 6 місяців.
У середньому на одну вакансію подається більше 50 джуніор-спеціалістів за декілька годин після відкриття вакансії. Далі ми зупиняємо пошук, щоб надати адекватну відповідь всім охочим. 

Аби обрати молодого спеціаліста без досвіду роботи до себе в команду, ми проводимо інтерв’ю. Зазвичай в два етапи: технічне інтерв’ю, де переважно перевіряють теоретичні знання, або практичні навички (якщо вони у спеціаліста є). Наступний етап — інтерв'ю з проєктним менеджером, основною ціллю якого є розуміння “софт скілз”.

Наразі помітне зростання цікавості до AI та ML, проте у Luxoft в ТОП по запитам це вакансії, які відповідають стеку найбільших проєктів: Java, Full-Stack (С#+JS) або (Java+React), Devops.

Моя рекомендація по технологіях, які наразі вивчати корисно — це топ напрямки: Java, C++, JS, Python і далі в процесі роботи додавати знання в технологіях, які необхідні саме тій компанії або проєкту, в якому працюєш.

Сучасний світ вимагає від нас постійного вдосконалення, тому я раджу невтомно вчитися, покращувати свої навички завдяки різноманітним курсам, бути відкритим та готовим до нових задач і проєктів. В Luxoft ми намагаємось підтримувати фахівців та надавати доступ до внутрішніх освітніх ініціатив, створюючи необхідні ресурси для карʼєрного зростання. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 22 години тому

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами – запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 23 години тому

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Олег Богуславський 20 червня 2024 19:15