Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи дізналися нові дані про «пекельну планету»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
9 грудня 2022 3 хвилин читання

Планета Янссен настільки гаряча, що її поверхня повністю вкрита океанами лави. А у середині вона може бути заповнена діамантами.

Попри те що середня температура поверхні Венери становить майже 500 градусів за Цельсієм, існує екзопланета всього за 40 світлових років від Землі, яка має температуру на поверхні втричі вищу — 2000 градусів за Цельсієм. Нові дані змусили вчених розробити теорію про те, як виникла ця «пекельна планета», повідомляє Space.

Кам'яниста екзопланета 55 Cancri e (скорочено 55 Cnc e, а офіційна назва Janssen) із масою, яка приблизно у вісім разів перевищує масу нашої планети, вважається суперземлею, але умови її поверхні відрізняються від наших. Янссен обертається навколо своєї зірки, яка називається 55 Cancri е, або Коперник, на відстані лише 2,4 млн км, тому рік на планеті становить 18 годин. Для порівняння, Меркурій обертається на відстані приблизно 58 млн км від Сонця. Саме ця близькість робить 55 Cancri e таким гарячим — настільки гарячим, що поверхня планети є океаном лави, а всередині вона може бути заповнена діамантами.

Через тісну орбіту астрономам було важко вивчати планету. Але, використовуючи дані нового спектрометра надзвичайної точності (EXPRES) на телескопі Lowell Discovery обсерваторії Лоуелла в Аризоні, астрономи вперше змогли визначити площу орбіти планети. Нові дані вплинули на їхню теорію формування планети.

На відміну від інших планет системи, Янссен обертається навколо екватора Коперника. Тепер дослідники вважають, що планета спочатку утворилася у більш віддаленому, а отже, холоднішому місці, а потім була притягнута на свою нинішню орбіту силою тяжіння Коперника.

Дослідження Янссена можуть відкрити нові відкриття про формування та рух планетних систем, що може допомогти вченим визначити, чи може існувати життя десь у Всесвіті. І саме це команда планує вивчати далі.

Тим часом на найбільшому радіотелескопі Південної півкулі стартувала нова ініціатива з пошуку сигналів від розумного позаземного життя. MeerKAT буде досліджувати галактику Чумацького Шляху. Можливо, вченим із найбільшим у світі радіотелеском вдасться обійти дослідників Янссена у пошуку далеких цивілізацій.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп «Габбл» вперше безпосередньо виміряв масу самотнього білого карлика

Катерина Колонович 4 лютого 2023 18:37

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока 1 лютого 2023 20:29

Квантові комп'ютери, цифрова трансформація українських громад, претенденти на місію Artemis II. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 1 лютого 2023 08:30

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович 28 січня 2023 18:40

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 28 січня 2023 13:01