Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи дізналися нові дані про «пекельну планету»

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
9 грудня 2022 3 хвилин читання

Планета Янссен настільки гаряча, що її поверхня повністю вкрита океанами лави. А у середині вона може бути заповнена діамантами.

Попри те що середня температура поверхні Венери становить майже 500 градусів за Цельсієм, існує екзопланета всього за 40 світлових років від Землі, яка має температуру на поверхні втричі вищу — 2000 градусів за Цельсієм. Нові дані змусили вчених розробити теорію про те, як виникла ця «пекельна планета», повідомляє Space.

Кам'яниста екзопланета 55 Cancri e (скорочено 55 Cnc e, а офіційна назва Janssen) із масою, яка приблизно у вісім разів перевищує масу нашої планети, вважається суперземлею, але умови її поверхні відрізняються від наших. Янссен обертається навколо своєї зірки, яка називається 55 Cancri е, або Коперник, на відстані лише 2,4 млн км, тому рік на планеті становить 18 годин. Для порівняння, Меркурій обертається на відстані приблизно 58 млн км від Сонця. Саме ця близькість робить 55 Cancri e таким гарячим — настільки гарячим, що поверхня планети є океаном лави, а всередині вона може бути заповнена діамантами.

Через тісну орбіту астрономам було важко вивчати планету. Але, використовуючи дані нового спектрометра надзвичайної точності (EXPRES) на телескопі Lowell Discovery обсерваторії Лоуелла в Аризоні, астрономи вперше змогли визначити площу орбіти планети. Нові дані вплинули на їхню теорію формування планети.

На відміну від інших планет системи, Янссен обертається навколо екватора Коперника. Тепер дослідники вважають, що планета спочатку утворилася у більш віддаленому, а отже, холоднішому місці, а потім була притягнута на свою нинішню орбіту силою тяжіння Коперника.

Дослідження Янссена можуть відкрити нові відкриття про формування та рух планетних систем, що може допомогти вченим визначити, чи може існувати життя десь у Всесвіті. І саме це команда планує вивчати далі.

Тим часом на найбільшому радіотелескопі Південної півкулі стартувала нова ініціатива з пошуку сигналів від розумного позаземного життя. MeerKAT буде досліджувати галактику Чумацького Шляху. Можливо, вченим із найбільшим у світі радіотелеском вдасться обійти дослідників Янссена у пошуку далеких цивілізацій.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

«Дружба» чи «Roo-ver»: Австралійська космічна агенція обирає ім’я для першого місяцехода: як проголосувати

Олександр Тартачний 24 листопада 2023 14:24

Вчені Telescope Array зафіксували надпотужний космічний промінь невідомого походження

Богдан Камінський 24 листопада 2023 07:54

Дуже великий телескоп зафіксував рештки наднової у сузір’ї Вітрила — фото

Богдан Камінський 22 листопада 2023 07:48

Телескоп «Габбл» виміряв діаметр та масу найближчої до Землі екзопланети

Богдан Камінський 20 листопада 2023 07:52