Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Марсохід Perseverance знайшов дивовижні вулканічні камені в кратері, який колись був озером (фото)

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
30 серпня 2022 3 хвилин читання

Дивовижне відкриття вулканічних, «магматичних» порід марсоходом NASA Perseverance Mars на дні кратера Єзеро може стати ключем до розкриття кліматичної історії Марса та визначення того, коли саме він був вологим і потенційно придатним для життя.

Як передає Space.com, для цього вчені проводять комплексний аналіз зроблених відкриттів, які робляться протягом першого року Perseverance на Червоній планеті.

«Ми були дуже раді знайти магматичні породи», — сказав Кен Фарлі, професор геохімії Каліфорнійського технологічного інституту (Caltech), науковий співробітник місії.
Марсохід Perseverance знайшов дивовижні вулканічні камені в кратері, який колись був озером Марсохід Perseverance знайшов дивовижні вулканічні камені в кратері, який колись був озером

Perseverance знайшов вулканічні породи на дні кратера Єзеро, наприклад, цю базальтову скелю (у центрі на фото) на прізвисько «Рошетт», з якої Perseverance взяв зразок.

Відкриття вулканічних порід було цілковитою несподіванкою, оскільки передбачалося, що марсохід Perseverance приземлиться на осадові породи, утворені з мулу та детриту, утвореного стародавнім озером, яке заповнювало місце посадки марсохода, кратер Єзеро, приблизно 3,7 мільярда років тому.

«Більшість із нас очікували, що ми будемо вивчати гірські породи, відкладені в озері, і нам знадобилося чимало часу, щоб змиритися з тим фактом, що камені на дні кратера є виверженими», — сказав Фарлі.

Perseverance приземлився на Марсі 18 лютого 2021 року, а місцем посадки було обрано кратер Єзеро шириною 28 миль (45 кілометрів) через надзвичайно видатну та стародавню дельту річки, яка впадає в кратер. Планетологи та астробіологи сподіваються, що таке середовище було б сприятливим для життя мільярди років тому.

Дійсно, деякі з порід, знайдених у кратері Єзеро, мають подібний склад до порід із земних глибин, де окислення заліза через взаємодію з водою може виробляти молекулярний водень (потенційне джерело енергії для життя мікробів) і вуглеводні, такі як метан, які діють як будівельні блоки деяких складніших сполук життя.

Нагадаємо, дослідники з Канади виявили екзопланету — планету, що обертається навколо іншої зірки — всього за 100 світлових років від Землі. Її особливість в тому що вона, ймовірно, повністю вкрита водою.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 22 години тому

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:53

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:05