Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ровер Curiosity знайшов у марсіанському ґрунті органічну сполуку

SPEKA Media
5 листопада 2021 2 хвилин читання

NASA опублікувало результати дослідження піску, зібраного ровером Curiosity у марсіанських дюнах Багнольда.

Вчені виявили у ньому сліди аміаку, а також органічної сполуки — бензойної кислоти. Знахідка підкріплює гіпотезу про те, що у далекому минулому на Марсі існувало мікробне життя.

Де брали зразки

Дюни Багнольда — це чорні бархани у кратері Ґейл, що утворився приблизно 3,5-3,8 млрд років тому внаслідок метеоритного удару. Марсохід Curiosity вивчає цю місцевість від 2012 року. Вчені припускають, що на дні кратера колись була водойма, про що свідчить рельєф, схожий на дельти земних озер та річок.

Як робили аналіз

У попередніх експериментах Curiosity здобував зразки марсіанського ґрунту за допомогою буріння. Цього разу він зібрав матеріал ковшем прямо з поверхні планети, а потім помістив його у розчин хімічних реагентів — такий спосіб аналізу називають «мокрим». Щоб ідентифікувати виявлені сполуки, їх порівняли із сотнями тисяч даних у базі Національного інституту стандартів та технологій США (NIST).

Що знайшли і чому це важливо

Марсіанський ґрунт мільйони років піддається іонізувальному випромінюванню, тож  навряд чи там могла зберегтися органіка у незміненому вигляді. Аналіз виявив сліди фосфорної кислоти, фенолу та ще декількох наразі неідентифікованих високомолекулярних сполук. 

Ще одна знахідка — аміак, що утворюється у процесі розкладання азотовмісних органічних речовин. І найголовніше, вченим вдалося відшукати значні сліди бензойної кислоти — органічної сполуки, що потенційно може свідчити про «живе» минуле Марса.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA збирає ідеї для створення космічних туалетів

Тетяна Новак 21 січня 2022 12:31

NASA хоче відправити за межі Сонячної системи корабель із тихохідками

Тетяна Новак 13 січня 2022 17:21

NASA готується запустити космічну «машину часу» — телескоп James Webb. Він допоможе людству зазирнути у прадавню історію Всесвіту

Тетяна Новак 24 грудня 2021 18:42

Космічний корабель вперше в історії «доторкнувся» до Сонця

Тетяна Новак 15 грудня 2021 15:47

NASA запустило на орбіту космічну обсерваторію для дослідження чорних дір

Роман Судольський 13 грудня 2021 09:14