Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найбільший радіотелескоп у світі почав полювання за сигналами від позаземних цивілізацій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
8 грудня 2022 2 хвилин читання

На найбільшому радіотелескопі Південної півкулі стартувала нова ініціатива з пошуку сигналів від розумного позаземного життя. MeerKAT дослідить галактику Чумацького Шляху.

У межах проєкту Breakthrough Listen новий суперкомп'ютер, встановлений на радіотелескопі MeerKAT у віддаленому регіоні Кару в Південній Африці, 1 грудня почав шукати так звані техносигнатури навколо мільйона найближчих зірок, повідомляє Space.

У зоні пошуку зірки у всій галактичній площині Чумацького Шляху. Додаткова потужність MeerKAT збільшує кількість цілей, доданих у пошук, у 1000 разів. Програма також розглядатиме 100 найближчих галактик у широкому діапазоні довжин хвиль електромагнітного випромінювання, зокрема радіохвилі та оптичне світло.

Нагадаємо, що найбільший у світі радіотелескоп складається з 64 антен, сигнал від яких обробляє суперкомп'ютер. Завдяки цьому виходять знімки з високою роздільною здатністю. Дослідники Breakthrough Listen мають доступ до антен MeerKAT майже цілодобово, сім днів на тиждень.

Останні три роки у команди Breakthrough Listen пішли на розробку та встановлення найпотужнішого в історії інструментарію. Південноафриканський радіотелескоп приєднався до інших телескопів, які вже беруть участь у проєкті — Green Bank (GBT) у Західній Вірджинії та Parkes в Австралії.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Конкуренти SpaceX оскаржують ліцензію на запуск Starship через екологічні побоювання

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:36

SpaceX планує робити до 120 запусків на рік з космодрому у Флориді

Владислав Паливода 3 липня 2024 07:50

NASA знову перенесла повернення Boeing Starliner на Землю

Анастасія Ковальова 23 червня 2024 14:37

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28