Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найбільший радіотелескоп у світі почав полювання за сигналами від позаземних цивілізацій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
8 грудня 2022 2 хвилин читання

На найбільшому радіотелескопі Південної півкулі стартувала нова ініціатива з пошуку сигналів від розумного позаземного життя. MeerKAT дослідить галактику Чумацького Шляху.

У межах проєкту Breakthrough Listen новий суперкомп'ютер, встановлений на радіотелескопі MeerKAT у віддаленому регіоні Кару в Південній Африці, 1 грудня почав шукати так звані техносигнатури навколо мільйона найближчих зірок, повідомляє Space.

У зоні пошуку зірки у всій галактичній площині Чумацького Шляху. Додаткова потужність MeerKAT збільшує кількість цілей, доданих у пошук, у 1000 разів. Програма також розглядатиме 100 найближчих галактик у широкому діапазоні довжин хвиль електромагнітного випромінювання, зокрема радіохвилі та оптичне світло.

Нагадаємо, що найбільший у світі радіотелескоп складається з 64 антен, сигнал від яких обробляє суперкомп'ютер. Завдяки цьому виходять знімки з високою роздільною здатністю. Дослідники Breakthrough Listen мають доступ до антен MeerKAT майже цілодобово, сім днів на тиждень.

Останні три роки у команди Breakthrough Listen пішли на розробку та встановлення найпотужнішого в історії інструментарію. Південноафриканський радіотелескоп приєднався до інших телескопів, які вже беруть участь у проєкті — Green Bank (GBT) у Західній Вірджинії та Parkes в Австралії.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Габбла показав спіральну галактику в сузір’ї Кита

Ольга Горбенко 21 годину тому

Приватна місія Ax-2 повертається на Землю вже завтра: що встигли зробити

Ганна Гілова 29 травня 2023 09:07

ОАЕ планують у 2034 році посадити корабель на астероїд між Марсом та Юпітером

Кіра Іванова 28 травня 2023 15:49

На Урані вперше виявили циклон

Ганна Гілова 28 травня 2023 10:34

«Чужому» — 44. Як у культовому фільмі виглядали технології майбутнього

Єлизавета Гогілашвілі 25 травня 2023 19:43