Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найбільший радіотелескоп у світі почав полювання за сигналами від позаземних цивілізацій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
8 грудня 2022 2 хвилин читання

На найбільшому радіотелескопі Південної півкулі стартувала нова ініціатива з пошуку сигналів від розумного позаземного життя. MeerKAT дослідить галактику Чумацького Шляху.

У межах проєкту Breakthrough Listen новий суперкомп'ютер, встановлений на радіотелескопі MeerKAT у віддаленому регіоні Кару в Південній Африці, 1 грудня почав шукати так звані техносигнатури навколо мільйона найближчих зірок, повідомляє Space.

У зоні пошуку зірки у всій галактичній площині Чумацького Шляху. Додаткова потужність MeerKAT збільшує кількість цілей, доданих у пошук, у 1000 разів. Програма також розглядатиме 100 найближчих галактик у широкому діапазоні довжин хвиль електромагнітного випромінювання, зокрема радіохвилі та оптичне світло.

Нагадаємо, що найбільший у світі радіотелескоп складається з 64 антен, сигнал від яких обробляє суперкомп'ютер. Завдяки цьому виходять знімки з високою роздільною здатністю. Дослідники Breakthrough Listen мають доступ до антен MeerKAT майже цілодобово, сім днів на тиждень.

Останні три роки у команди Breakthrough Listen пішли на розробку та встановлення найпотужнішого в історії інструментарію. Південноафриканський радіотелескоп приєднався до інших телескопів, які вже беруть участь у проєкті — Green Bank (GBT) у Західній Вірджинії та Parkes в Австралії.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA може відправити людиноподібних роботів у космос

Юлія Мирська 26 вересня 2023 08:58

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 22 вересня 2023 13:51

На Сонці стався потужний спалах — відео

Юлія Мирська 21 вересня 2023 12:16

Very Large Telescope зробив знімок галактики, відомої як Хрест Ейнштейна — фото

Юлія Мирська 17 вересня 2023 20:30

Телескоп Hubble зафіксував блискуче кулясте скупчення зірок у Чумацькому Шляху

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 14:00