Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

346 розробок, які подавалися на програму оборонного кластера Brave1, пройшли військову експертизу

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
24 листопада 2023 1 хвилин читання

Керівниця оборонного кластера Brave1 Наталія Кушнерська розповіла, що із 750, розробок відібраних кластером, 346 пройшли військову експертизу і є цікавими для сил безпеки та оборони. Про це Кушнерська заявила на Forbes Tech, про що повідомляє DOU.ua

Загалом кластер відібрав 750 розробок, а 79 проєктів профінансували грантами на понад $1,4 млн. Ще 49 ініціатив, які отримають  $745 тис., перебувають на стадії підписання договорів. До кінця року кластер видасть гранти на суму понад $2 млн.

На 2024 рік передбачили 1,5 млрд грн на фінансування military-tech-розробок. Також планують збільшити розміри грантів. Зараз вони становлять від $5 тис. до $25 тис., але з наступного року фінансуватимуть на $10 тис., $50 тис. та $250 тис.

Очільниця оборонного кластера додала, що до повномасштабного вторгнення в Україні допустили до експлуатації сім зразків дронів. За цей рік таких 72 моделі, деякі з них передбачають постійні контракти.

Наталія Кушнерська
Наталія Кушнерська
керівниця defense-tech-кластера Brave1

Це не тільки звичайні БпЛА, а й морські, підводні тощо. У фокусі Brave1 — наземні роботизовані комплекси (адже є завдання забрати людей з лінії зіткнення), також це системи РЕБ та рішення із застосуванням штучного інтелекту. 
Зараз Україна має всі шанси, аби стати новою Кремнієвою долиною для defence-tech. Компанії мають швидкий доступ до полігону для випробування технологій. Я впевнена, що до завершення війни в Україні буде щонайменше 10 defence-tech єдинорогів. Очевидно, що вони виростуть із приватних компаній.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Данія планує поставити перші F-16 в Україну влітку 2024 року — міністр оборони

Максим Красіков 4 години тому

Міноборони Великої Британії надішлють ЗСУ ще 200 ракет Brimstone

Максим Красіков 7 годин тому

Бундестаг рекомендував надати ракети TAURUS Україні

Максим Красіков 8 годин тому

Бундестаг відхилив постачання ракет TAURUS Україні

Максим Красіков 11 годин тому

Sea Baby: що відомо про морські дрони, на які збирають 300 млн грн

Анна Нагорна 11 годин тому