Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вакансій удвічі менше, джунів не шукають, а рівень зарплат не змінився: головне з дослідження ринку праці в IT під час війни

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
10 травня 2022 4 хвилин читання

Портал DOU дослідив, як змінився ринок праці в українському IT після початку повномасштабної війни. Для цього співробітники проаналізували майже 140 тис. вакансій на порталі. 

З початком російського вторгнення загальна кількість вакансій різко зменшилася: натепер їхня кількість становить приблизно 40% від довоєнного рівня. Падіння зачепило усі категорії спеціалістів. Водночас зарплатні вилки поки що майже не змінилися. Збільшилася частка вакансій для віддаленої роботи, а деякі українські компанії активно розміщують вакансії за кордоном (насамперед у Польщі).

SPEKA обрала найцікавіші інсайти з дослідження.

Вакансій меншає, відгуків більшає

Кількість нових вакансій на DOU у порівнянні з довоєнним часом зменшилася більш ніж удвічі. До 24 лютого на порталі з'являлося у середньому  2-2,5 тис. вакансій на тиждень. Зараз цей показник становить приблизно тисячу.

Кількість вакансій зменшилася для усіх спеціалізацій. Найбільше падіння у березні-квітні 2022 року портал зафіксував серед вакансій для ейчарів (понад 70%), спеціалістів з DBA (понад 60%), проджект-менеджерів (понад 60%) та аналітиків (понад 60%). Менше упала кількість вакансій для розробників (46-47%), DevOps (50%) та фахівців з дизайну (48-52%).

Активність кандидатів, навпаки, зросла: вони відповідають на вакансії значно частіше. У 2021 році на кожну вакансію припадало у середньому чотири відгуки. У березні 2022-го середня кількість відгуків на кожну вакансію становила дев'ять, у квітні — шість. 

1100 кандидатів на позицію QA-інтерна

Компанії шукають здебільшого досвідчених спеціалістів. 38% вакансій, опублікованих у квітні, розраховані на фахівців із досвідом 3-5 років, ще 32% — від року до трьох. Лише 7% нових вакансій на порталі для спеціалістів без досвіду чи з досвідом роботи менше року. Зазвичай шукають спеціалістів рівня Senior (у квітні 25% всіх оголошень проти 20% у січні 2022-го) та Middle (17% проти 15% у січні).

Кількість вакансій для спеціалістів без досвіду у квітні 2022 року зменшилась у порівнянні з січнем на 67%. На 64% стало менше вакансій для джунів та на 81% для інтернів.

Через різке скорочення кількості вакансій для початківців на кожну з них відповідало дуже багато кандидатів. Рекорд встановила позиція QA-інтерна без досвіду роботи: на вакансію, розміщену в середині березня, відгукнулися 1100 кандидатів. 

Вакансії для айтівців із досвідом більше трьох років і Senior-спеціалістів постраждали найменше, хоча їхня кількість теж упала на понад 40%. У квітні у порівнянні з березнем почала зростати кількість вакансій для керівників. 

Кількість закордонних вакансій збільшилася у півтора раза

До війни більшість вакансій на DOU передбачала роботу в Україні: у січні 2022 року вони становили 82% від усіх опублікованих оголошень. 48% вакансій мали опцію віддаленої роботи, а на закордонні вакансії припадало 8% від загальної кількості.

З початком повномасштабної війни кількість закордонних вакансій зросла у півтора раза і тепер становить 26% від загальної кількості. 8% припадає на Польщу.

Також зростає частка вакансій, що передбачають віддалену роботу: у березні їх було 62% від всіх оголошень, у квітні — вже 70%. 

Найбільше скоротилася кількість вакансій у Харкові (-82% вакансій у квітні у порівнянні з січнем), Сумах (-78%), Миколаєві (-75%), Чернігові (-73%), Києві (-72%), Одесі (-72%) та Дніпрі (-69%). У містах на заході України кількість вакансій теж зменшилася, але не так відчутно. 

Зарплати для кандидатів майже не змінилися

У нових вакансіях роботодавці зазначали зарплатну вилку лише в 11% випадків, що звузило можливості для аналізу зарплат до і після початку війни. У тих вакансіях, де зарплатна вилка вказана, суттєвих змін із довоєнним рівнем не відбулося. Медіанні зарплати розробників у вакансіях на DOU — $2500-4500 у квітні проти $2500-4000 у січні 2022 року.

Із повною версією дослідження можна ознайомитися за посиланням.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Віддалена робота та турбота про працівників. Intellias, SoftServe та Precoro розповідають про нові цінності в українському IT та як вони впливають на наймання

Діана Полуніна 31 серпня 2022 12:03

Робота у маркетингу, рекламі та PR: де шукати, скільки платять, чи беруть без досвіду

Євген Муджирі 22 серпня 2022 10:52

Переважна більшість українців готова працювати не за спеціальністю та чекає на допомогу від держави – опитування

Євген Муджирі 19 серпня 2022 16:00

Супутник від Притули, Apple повертає працівників в офіс, статистика зарплат по регіонах та нові марки від «Укрпошти». Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 19 серпня 2022 08:45

Де можна найбільше заробити в Україні: експерти склали рейтинг регіонів

Євген Муджирі 18 серпня 2022 10:05