Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як зростає TikTok: статистика найбільшої платформи коротких відео

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
30 квітня 2024 6 хвилин читання

Попри всі проблеми у США, заборону в Індії та негаразди в інших країнах, TikTok має величезну аудиторію. Про це свідчать дані аналітики DemandSage. SPEKA пропонує головні цифри про найбільшу платформу коротких відео у світі.

Сьогодні TikTok використовує майже третина користувачів інтернету у світі — 29%. ByteDance (компанія, яка створила застосунок) вдалося знайти унікальну комбінацію рекомендаційних алгоритмів, на яких побудований основний інтерфейс програми — стрічка, яка оновлюється саме з тим контентом, що цікавить персонально користувача. Іноді це лякає, породжує думки про прослуховування, стеження тощо. 

У TikTok дуже зручно створювати основний контент — записувати відео. А серед функцій у застосунку безліч фільтрів, масок, ефектів, які додатково стимулюють вірусний ефект для трендів. Це дуже приваблювало молодь спочатку, яка й залишається основною аудиторією TikTok, але там уже достатньо людей різних вікових груп.

Вік і стать 

Більшість користувачів TikTok — люди віком від 18 до 34 років — 69%. З них 36% користувачів TikTok належать до вікової групи від 18 до 24 років. Частка користувачів TikTok зменшується із зростанням вікових груп: лише 30% користувачів старше 35 років. Крім того, тільки 6% користувачів TikTok мають вік 55 років і старше.

Користувачі TikTok за віком. DemandSage Користувачі TikTok за віком. DemandSage

Платформа однаково подобається чоловікам і жінкам. Станом на 2024 рік 52% користувачів TikTok — чоловіки, а 48% — жінки.

Чоловіки становлять менше 45% від загальної кількості авторів на платформі.

Кількість користувачів TikTok

Станом на 2024 рік TikTok має 1,56 млрд активних користувачів щомісяця. До заборони у 2020-му, найбільше користувачів TikTok зібрав в Індії — 200 млн, але втратив цей ринок. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Динаміка кількості зареєстрованих користувачів TikTok. DemandSage Динаміка кількості зареєстрованих користувачів TikTok. DemandSage

Сполучені Штати мають найбільшу кількість користувачів TikTok — 149 млн. І саме тут платформа має найбільші проблеми. У квітні американський Сенат ухвалив масштабний пакет іноземної допомоги для України та водночас поставив TikTok перед жорстким ультиматумом: або материнська компанія ByteDance продає його американській, або повна заборона у США.

На другому місці Індонезія з 127 млн користувачів. Потім Бразилія (99 млн), Мексика (74 млн), В’єтнам (68 млн), рф (59 млн), Пакистан (54 млн).

Але популярність платформи у тій чи іншій країні пов'язана не тільки із загальною кількістю реєстрацій. Важлива метрика — рівень проникнення. І тут цікаво, що за цим показником, за даними Statista, Об’єднані Арабські Емірати мають найвищий рівень проникнення TikTok — 136%. Рівень проникнення вище 100 відображає кілька записів, дублікатів або підроблених облікових записів.

Слідом за ОАЕ йдуть Саудівська Аравія та Малайзія із рівнем проникнення 135% і 114% відповідно.

У Сполучених Штатах рівень проникнення TikTok становить 55,3%. 

Доходи TikTok

Посилаючись на Reuters, дослідники пишуть, що у 2023 році ByteDance зареєструвала дохід у $120 млрд. Це на 40% більше порівняно із попереднім роком. У 2023-му TikTok заробив $2,7 млрд завдяки купівлі у програмі. 

Очікується, що дохід від реклами TikTok у 2024 році сягне понад $18 млрд.

TikTok був найбільш завантажуваним застосунком у Сполучених Штатах у 2023 році з 47 млн завантажень. Facebook та Instagram були другим і третім найбільш завантажуваними застосунками у країні з 35 млн та 34 млн завантажень відповідно. Не можна стверджувати, що китайська платформа відбирає ринок у американських, оскільки значна частка користувачів зареєстровані та мають на смартфонах і TikTok, і Facebook з Instagram.

США залишаються найбільшим ринком TikTok з погляду споживчих витрат у програмі. У четвертому кварталі 2022 року на американських клієнтів припадало 37% загальних витрат у застосунках.

Другим за розміром джерелом прибутку TikTok є Китай.

Станом на 2024 рік материнська компанія TikTok, ByteDance, оцінюється у понад $225 млрд.

Час для свайпу та кліпове мислення

Станом на 2024 рік користувачі TikTok щодня витрачають на застосунок 58 хвилин і 24 секунди. 

Для порівняння, у 2023-му користувачі TikTok провели на платформі 55 хвилин і 28 секунд. Бачимо збільшення використання TikTok на 2 хвилини і 36 секунд на день. 

Крім того, з 2019 по 2024 рік час щоденного використання TikTok збільшився на 113,14%.

Сьогодні TikTok — один із головних таймкілерів сучасності, де користувач не здатен свідомо обирати, що дивитися (може лише відхиляти запропоноване), а тому багато психологів кажуть про феномен залипання у цій програмі, коли безперервне оновлення стрічки формує так зване кліпове мислення — здатність людини швидко переключатися між різними за сенсом фрагментами інформації та швидко її обробляти.

Такий тип мислення відрізняється меншою рефлексією, меншим осмисленням інформації і є чудовим інструментом для поширення пропаганди або непідтверджених даних. Не дивно, що саме це непокоїть прихильників контролю за ТіkТоk у США та інших країнах.

Наприкінці березня 2024 року Центр протидії дезінформації (ЦПД) та Кібердепартамент СБУ виявили та опублікували мережу інструментів поширення ворожої дезінформації у ТіkТоk. До списку увійшли 83 TikTok-канали, які були створені станом на 27 березня 2024 року.

18 квітня стало відомо, що у TikTok розпочався процес блокування в Україні інструментів поширення російської дезінформації. Його ініціював ЦПД. Заблокували вже 24 канали, які просували проросійські наративи. 

Кліпове мислення, на думку деяких дослідників, може призвести до незворотних змін — більше починає працювати короткочасна пам’ять замість довготривалої, глибокий аналіз інформації вже не відбувається, вважає польська дослідниця Йоанна Кожел. 

Свідоме обмеження у користуванні платформами, що змінюють тип мислення та практики, що розвивають протилежний тип, як-от читання, письмо, медитації тощо, допоможуть зберегти всі когнітивні навички. Це звичайна цифрова гігієна, яка непомітно стала важливою в цифрову епоху.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому книги набули популярності, або У чому феномен буктоку

Вікторія Рудзінська 6 годин тому

Трамп висловив підтримку TikTok і критику Facebook та Instagram

Вікторія Рудзінська 17 липня 2024 11:28

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 16 липня 2024 10:21

Вмикаємо батьківський контроль: інструкції для всіх популярних сервісів

Анна Сергієнко 15 липня 2024 12:40

Facebook став найпопулярнішою соціальною платформою у світі

Олеся Дерзська 12 липня 2024 17:50