Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko
Kateryna Romanenko Digital-журналіст
30 листопада 2023 11 хвилин читання

21 листопада Чанпен Чжао, відомий як CZ, залишив посаду генерального директора найбільшої у світі криптовалютної біржі Binance, визнавши, що компанія порушила вимоги американського законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей у межах угоди із США. Чжао поставив тільки одну умову: якщо він піде, щоб компанія продовжувала роботу.

Усім відомо, що Binance ніколи не була американською біржею, проте це не вперше, коли американські правоохоронці виявили компанію, що не мала ліцензії у цій країні. Прикладом цього є банкрутство компаній FTX, Alameda та вплив цього на загальний стан ринку.

Досягнення Binance за останній час

Своїми діями Binance кинула виклик традиційній компанії. Обслуговуючи трейдерів по всьому світу, вона зрештою стала найбільшою біржею у світі, але довгий час ніхто не знав її місце розташування. Сама ідея штаб-квартири суперечила концепції Binance, оскільки CZ завжди тримав у секреті місце розташування штаб-квартири Binance. В одному з інтерв'ю для CoinDesk Чжао заявив: «Компанія — це концепція. Організація — це концепція», а коли його запитали, де  він живе, Чанпен  відповів: ”Я не маю відповіді на це запитання. Можливо, земля?«.

 Чанпен CZ Чжао. Джерело: coingape.com  Чанпен CZ Чжао. Джерело: coingape.com

Чанпен Чжао (CZ): 5 ключових досягнень як генерального директора Binance

 • 1
  Від 2017 року Binance значно збільшила кількість продуктів, користувачам наданий доступ до нових інноваційних пропозицій на основі блокчейну, серед яких Binance NFT та Binance Earn, щоб задовольнити всі інтереси.
 • 2
  У 2018 році Binance запустила Binance Labs, яка інвестувала у понад 200 проєктів по всьому світу. Нещодавно Binance Labs закрила інвестиційний фонд на $500 млн Web3-проєкту. 
 • 3
  У 2021 році Binance додала до великого списку продуктів такі рішення, як Auto-Invest, Binance Live, Learn and Earn.
 • 4
  Binance вкладає значну частину ресурсів в освітні послуги для користувачів, допомагаючи їм ухвалювати більш відповідальні та обґрунтовані рішення, серед яких Binance Academy та Binance Masterclass.
 • 5
  Binance може похвалитися найбільшим продуктовим портфоліо в галузі, що містить найсучасніші торгові продукти, як-от деривативи, маржа, криптокредитування, а також Binance Spot, Earn та Convert.

Судова тяганина та її учасники  

Заступник генерального прокурора, Міністерство юстиції США, член CFR Ліза О. Монако. Джерело: cfr.org Заступник генерального прокурора, Міністерство юстиції США, член CFR Ліза О. Монако. Джерело: cfr.org
Голова Комісії з торгівлі товарів і ф’ючерсів Ростін Бенам. Джерело: CoinDesk Голова Комісії з торгівлі товарів і ф’ючерсів Ростін Бенам. Джерело: CoinDesk
«Протягом п'ятьох років співпраці з американськими клієнтами Binance дозволили здійснити незаконних транзакцій, зокрема з урядами країн та особами, що перебувають під санкціями, на суму понад 1 мільярд доларів»
Ліза Монако

Через надання Binance можливості жителям США користуватися її продуктами та послугами компанія зобов’язана сплатити:

 • $3,4 млрд Бюро фінансових розслідувань (FinCEN);
 • $968 млн Управлінню з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC).

У межах угоди обидва регуляторні органи обвинувачують Binance у порушенні закону про банківську таємницю та санкційних програм. Binance вже оголосила, що вона зобов’язана сплатити Міністерству юстиції США штраф у розмірі $4,3 млрд, щоб врегулювати обвинувачення у порушенні санкцій та недотримання  програми KYC («Знай свого клієнта»). За цією угодою, засновник і генеральний директор біржі Чанпен CZ Чжао відмовився від своєї посади.

Міністр фінансів Джанет Єллен. Джерело: foxbusiness.com Міністр фінансів Джанет Єллен. Джерело: foxbusiness.com

У своїй заяві міністр фінансів Джанет Єллен сказала, що Binance «закривала очі на свої юридичні зобов'язання в гонитві за прибутком», дозволяючи «грошам потрапляти до терористів та кіберзлочинців через свою платформу».

Генпрокурор США Меррік Гарланд Генпрокурор США Меррік Гарланд

Річард Тенг: три ідеї для розвитку Binance

В наступні десятиріччя ми навряд побачимо іншу компанію, подібну до Binance. Платформа завжди була популярною серед користувачів з усього світу. Поряд з іншими компаніями (OKX, Kraken, WhiteBIT та ін.), Binance була у списку найкращих криптовалютних бірж за рейтингом довіри CoinGecko.

Щоб відновити свою репутацію, Binance швидко відреагувала, опублікувавши пост, у якому повідомила, що біржа працювала над реструктуризацією протягом останніх років та тепер все зміниться із “новим керівництвом... з глибоким досвідом роботи«.

«Ми впевнені, що Binance стане сильнішою компанією, розробляючи фундамент на наступні 50 років», — повідомляє Binance на своєму офіційному блозі.
Новий генеральний директор Binance Річард Тенг. Джерело: livemint.com Новий генеральний директор Binance Річард Тенг. Джерело: livemint.com

Річард Тенг обійняв посаду нового генерального директора Binance, й сам CZ визнав, що це було частиною плану компанії. У 2021 році приєднавшись до Binance як генеральний директор її бізнесу в Сінгапурі, Тенг досить швидко піднявся по кар'єрних сходах.

Три ключові ідеї Річард Тенга:

 • 1
  Забезпечити користувачів фінансовою стабільністю та безпекою, включаючи перевірки AML та KYC.
 • 2
  Співпрацювати з регулювальними органами для підтримки високих глобальних стандартів, що сприяють інноваціям і забезпечують захист споживачів. Відповідність регуляторним структурам, таким як SEC і MiCA.
 • 3
  Працювати з партнерами для стимулювання росту і сприяння прийняттю Web3, сприяючи розвитку децентралізованого інтернету.

Вплив відставки CZ на криптовалютні ринки: аналіз та перспективи

Ринки криптовалют часто реагують на новини та події непередбаченим способом, і для досвідчених ентузіастів криптовалют важливо уважно стежити за розвитком подій аналізуючи їх в контексті загальної динаміки ринку та глобальної економічної ситуації.

Завершальні думки

Binance, яка стала найбільшою криптовалютною біржею у світі, привернула увагу не лише криптоентузіастів, а й загальної громадськості через дії компанії під керівництвом CZ. Навіть при великій конкуренції на ринку, біржа залишається лідером та взірцем для інших компаній, через свій величезний вплив на криптовалютний світ.

Binance своїми діями підкреслила важливість дотримання правил, встановлених правоохоронними органами. Призначення Річарда Тенга на посаду нового генерального директора свідчить про намір Binance відновити свою репутацію та є важливим кроком для подальшого розвитку компанії та криптовалютного сектору загалом. Усі  криптоентузіасти будуть продовжувати спостерігати за розвитком подій і робити свої власні висновки.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 20 годин тому

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 22 години тому

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30

Правило п’ятьох рукостискань: як у пошуку фахівців допоможе реферальна програма

Yalantis Company 22 лютого 2024 14:20