Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Яку роботу і за які гроші пропонують у Києві: топ-10 сфер, де найбільше вакансій

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
11 серпня 2022 4 хвилин читання

Попри війну, дедалі більше українських міст і регіонів повертаються до активної бізнес-діяльності.

Київ лідирує за темпами відновлення ринку праці. Компанії повертаються до звичної практики підбору персоналу. У серпні 2022 року понад третина всіх актуальних вакансій на grc.ua розміщена у Києві.

Де найбільше вакансій?

Натепер лідером за кількістю розміщених вакансій є сфера продажу, причому існує  тенденція до зростання. У квітні частка вакансій у цій галузі  становила 14%, а от у серпні вже 20% від усіх розміщених.

Другими за затребуваністю є спеціалісти з ІТ, інтернету та телекому, для яких відкрито 19% від усіх столичних вакансій. Порівнюючи з квітнем, кількість вакансій для ІТ-фахівців у столиці зменшилася на 10%.

Спеціалісти з маркетингу, реклами та PR стабільно посідають третю сходинку за кількістю відкритих вакансій у Києві. Частка пропозицій роботи у цій сфері становить 10,6% від усіх актуальних.

Зросла потреба у фахівцях зі сфери фінансів. Для них відкрито 8,4% вакансій, що на 5% більше, ніж у квітні.

Дещо зросла кількість вакансій для студентів і тих, хто тільки починає свій кар'єрний шлях, для них доступно 5% вакансій.

Топ-10 сфер, в яких пропонують роботу в Києві, % Топ-10 сфер, в яких пропонують роботу в Києві, %

Які пропонують зарплати?

Середня пропонована заробітна плата у серпні у Києві становить 28 700 грн, що трохи менше, ніж минулого місяця, проте однаково більше, ніж загалом по Україні.

Найбільшу середню зарплату пропонують в ІТ-сфері — 186 000 грн, у багатьох вакансіях її вказують у валюті, тому вона не так піддається коливанням. 

Фахівцям зі сфери консультування у Києві готові платити у середньому 54 600 грн, а маркетологам, рекламникам та піарникам — 33 000 грн.

Кандидатам у сфері бухгалтерії, управлінського обліку та фінансів підприємств пропонують у середньому 26 000 грн, а в галузі транспорту та логістики — 25 300 грн.

Найменшу оплату пропонують для студентів — 12 800 грн. 

Середня зарплата у професійних сферах, в яких найбільше пропозицій роботи, грн Середня зарплата у професійних сферах, в яких найбільше пропозицій роботи, грн

Яка конкуренція?

Через війну частина людей втратила роботу, хтось змінив місце проживання, а хтось вирішив перекваліфікуватися, тому зросла конкуренція під час пошуку роботи.

Найбільша конкуренція у Києві серед студентів та молоді — 17 людей на одне робоче місце, і цей показник збільшився, порівнюючи з квітнем.

У серпні зросла конкуренція серед юристів: вісім претендентів на одне робоче місце.

Досить висока конкуренція під час пошуку роботи серед науковців, освітян, топменеджерів та будівельників — приблизно семеро на місце.

Шестеро людей на одне вакантне місце у серпні серед адміністративного персоналу.

Варто наголосити, що попри те, що Київ приваблює шукачів більшою кількістю пропозицій роботи та вищими середніми зарплатами, показник середньої конкуренції у столиці не найвищий в Україні та становить шестеро людей на одну вакансію.

Топ-10 професійних сфер з найвищою конкуренцією у Києві, кількість людей на робоче місце Топ-10 професійних сфер з найвищою конкуренцією у Києві, кількість людей на робоче місце

Чи змінився формат пропонованої роботи?

Дедалі більше роботодавців у Києві пропонують роботу на повний день у звичному режимі. У серпні 68% вакансій передбачають роботу на повний день, і цей показник збільшився порівняно з квітнем на 10%. А от вакансій із дистанційною формою роботи, навпаки, стало менше: у серпні було 12% пропозицій, у квітні — 33%. 

Хто шукає роботу в Києві?

За останній місяць кількість резюме людей, які шукають роботу в Києві, зросла за 14%. Це переважно кандидати з досвідом роботи понад 6 років — 66% резюме.

З меншим досвідом, 1-6 років, шукають роботу 16% людей, а без досвіду роботи — 18%. 

Найбільш активними шукачами є люди найбільш працездатного віку 30-50 років, їх 62%.

Молоді серед шукачів 21%, а старших 50 років 16%. 

Дані отримані в результаті аналізу бази вакансій та резюме сайту з пошуку роботи grc.ua у серпні 2022 року.

Нагадаємо, раніше ми публікували дані з дослідження українського ринку праці в IT-індустрії від січня до червня 2022 року.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Дистанційка вже не в моді: яку віддалену роботу та зарплати пропонують в Україні

Євген Муджирі 12 вересня 2022 18:19

Українці дедалі частіше шукають техніку онлайн: рейтинг популярних гаджетів

Євген Муджирі 9 вересня 2022 12:56

Менше на їжу, більше на ліки: на що українці витрачали гроші у серпні

Євген Муджирі 9 вересня 2022 09:26

Віддалена робота та турбота про працівників. Intellias, SoftServe та Precoro розповідають про нові цінності в українському IT та як вони впливають на наймання

Діана Полуніна 31 серпня 2022 12:03

КМДА і Google запускають безкоштовну навчальну програму для бізнесу та держслужбовців

Євген Муджирі 25 серпня 2022 16:16