Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що змінилося на ринку праці в українському ІТ в першій половині 2022 року: дослідження Djinni

Роман Судольський
Роман Судольський Журналіст
13 липня 2022 4 хвилин читання

Засновник сервісу Djinni Макс Іщенко опублікував в своєму блозі на Medium дані з дослідження українського ринку праці в IT-індустрії з січня по червень 2022 року. SPEKA вибрала найцікавіші цифри та графіки.

Ключові висновки

Кандидати на Djinni активні як ніколи. Порівняно з першою половиною 2021 року їхня кількість зросла на 240%, тоді як кількість вакансій впала на 21%. Тепер це ринок роботодавця, а не ринок кандидата.

Рекрутери отримуватимуть цього року рекордну кількість відгуків. Кількість вакансій зменшується, тому кандидати стають більш гнучкими і відповідають частіше. 

Водночас рівень зарплат майже не впав (лише в деяких категоріях). А за найкращих кандидатів все ще доведеться поборотися.

Кандидати «в активному пошуку»

Натепер на Djinni розміщені 54 тис. резюме кандидатів. Це на 50% більше, ніж було в січні 2022 року. Основне зростання припадає на кандидатів, які знаходяться в активному пошуку роботи. Кількість кандидатів, які знаходяться у пасивному пошуку, за півроку зросла лише на16%.

Djinni також відстежує активність кандидатів на платформі. Після падіння в перші два тижні повномасштабної війни рівень активності повернувся до показників, що передували подіям 24 лютого. А от рівень активності рекрутерів нині на 20% нижчий за початок року.

Вакансії в IT

Найвищу кількість вакансій на Djinni було зафіксовано на початку лютого – 28 тис. Після початку російського вторгнення обсяг пропозицій карколомно знизився. Навесні кількість вакансій почала зростати, але загалом ринок все ще на 50% нижче за довоєнний рівень. 

Різке падіння кількості оферів та зростання кількості кандидатів призвело до злету кількості відгуків на вакансії – до рекордних 50 тис. на тиждень. Якщо раніше на одну вакансію припадало приблизно чотири відгуки, то зараз цей показник виріс до майже 12-ти. 

Зарплати в IT

На початку 2022 року медіанна зарплата на Djinni складала близько $2500. Напередодні російського вторгнення і особливо з його початком цей показник впав нижче за $2000, але невдовзі почав відігрувати падіння. В травні медіанна зарплата знову сягнула $2500, але в червні почалося нове падіння. Найближчі місяці покажуть, чи є цей тренд тимчасовим. 

Ринок кандидата перетворився на ринок рекрутера

До кінця лютого рекрутери на Djinni вели себе активніше за кандидатів і здебільшого першими йшли на контакт, тоді як кандидати пасивно чекали на нові пропозиції. Зараз саме кандидати частіше ініціюють контакт, тоді як кількість звернень від рекрутерів драматично знизилася. 

Локація

До початку повномасштабної війни 60%-70% вакансії передбачали знаходження кандидата в Україні. Натепер цей показник не перевищує 40%. Значно зросла кількість пропозицій у Європі, а також вакансій незалежно від географії. 

Також сильно зросла кількість вакансій, що передбачають повністю віддалений формат роботи. 

Нагадаємо, що у березні український сервіс пошуку IT-спеціалістів Djinni запустився в Європі.

 

 

 

 

 

 

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Резюме в LinkedIn для IT-спеціаліста. 7 ключових порад щодо заповнення профілю

Юлія Даниленко 31 травня 2023 15:59

Засновник Djinni створив Телеграм-канал з вакансіями стартапів

Кіра Іванова 27 травня 2023 09:00

Visa відкриє у Польщі новий глобальний R&D-центр

Кіра Іванова 25 травня 2023 12:57

Ринок праці: яка позиція найпопулярніша та скільки вакансій Україна втратила через війну

Ольга Горбенко 17 травня 2023 17:05

Microsoft заморожує зарплати через кризу

Кіра Іванова 11 травня 2023 16:59