Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які браузери найпопулярніші у світі

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
5 вересня 2023 4 хвилин читання

Браузери стали невід’ємною частиною нашого онлайн-життя. Вони допомагають нам отримувати доступ до величезної кількості інформації, перевіряти електронну пошту, спілкуватися у соцмережах і багато іншого. Без браузерів неможливо уявити сам інтернет

SPEKA розповідає, які браузери найпопулярніші у світі та як Google Chrome захопив світ.

Як Google Chrome змінив світ веббраузерів

Коли компанія Google оголосила про випуск власного веббраузера Chrome у 2008 році, багато людей здивувалися, навіщо Google створювати веббраузер. Краще було б запитати, чому Google не створив веббраузер раніше, адже весь бізнес компанії полягав у тому, щоб люди використовували браузер для доступу до сервісів Google.

План створення веббраузера

Насправді план створення веббраузера Google існував роками, просто колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт не вважав, що його компанія готова долучитися до «війни браузерів», яка виснажує ресурси. До 2008 року Google заробляв мільярди доларів на рік і нарешті став досить зрілим, щоб піти віч-на-віч з Microsoft та його домінувальним на ринку браузером Internet Explorer.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вихід на ринок браузерів

15 років тому, 2 вересня 2008 року, опублікували перший офіційний реліз Chrome, і браузер з відкритим вихідним кодом почав своє впевнене сходження до вершин популярності. До третього кварталу 2009 року Chrome наздогнав Safari від Apple і націлився на наступного суперника — Firefox.

Частка світового ринку браузерів протягом 2009-2023 років Частка світового ринку браузерів протягом 2009-2023 років

Завоювання ринку браузерів

Щоб наздогнати Firefox, знадобилося трохи більше часу, але у четвертому кварталі 2011 року частка Chrome у глобальному вебсерфінгу перевищила частку Firefox. Менш ніж через рік Chrome став браузером номер один у світі, обігнавши Internet Explorer від Microsoft, який домінував на ринку лише п’ять років тому.

Конкуренція з Microsoft

Цікаво, що сходження Chrome відбулося майже повністю за рахунок браузера Microsoft. З третього кварталу 2008 року ринкова частка Internet Explorer упала з 68% до 25%, тоді як частка Chrome злетіла з нуля до 43%. Сьогодні наступник Internet Explorer, Edge, контролює лише 5% світового ринку, коли у Chrome стабільні 60%.. Найближчий його конкурент Safari має 20% світового ринку.

Які браузери найпопулярніші на континентах

Згідно з даними компанії StatCounter, що займається вебтрекінгом, Chrome є найпопулярнішим інтернет-браузером у світі. З липня по серпень 2023 року його використовували 63,6% інтернет-користувачів у світі. Safari посідає друге місце, ним користуються трохи менше 20% світової інтернет-спільноти. Edge (5,4%), Firefox (2,9%), Opera (2,7%) і Samsung (2,3%) значно відстають.

 Найпопулярніші браузери у світі в серпні 2023 року, за регіонами  Найпопулярніші браузери у світі в серпні 2023 року, за регіонами

Chrome особливо популярний у Південній Америці, де його частка на ринку браузерів становить 78,9%. У Європі та Північній Америці цей показник нижчий — 58,6% і 53,1% відповідно. Частка ринку Chrome у Сполучених Штатах була трохи нижчою за середній показник у Північній Америці, де цей браузер використовували 51,7% користувачів, за ним йшли Safari (30,8%), Edge (8,4%), Opera (3,5%), Firefox (3,5%) та Samsung Internet (1,1%).

Safari є найпоширенішим веббраузером у низці невеликих країн і островів, серед яких Північна Корея (90,99%), Бермудські острови (92,7%), Фарерські острови (78,52%) та Андорра (56,9%), тоді як Вірменія є однією з небагатьох країн, де перевагу віддають Firefox (Firefox — 55% користувачів, Chrome — 31,9% і Safari — 8,7%). Африка — єдиний континент, де Safari не посідає друге місце, а відсунутий на третє після конкурента Opera.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як уряд може зламати ваш телефон

Олександр Тартачний 4 години тому

Gemini тепер відповідає на загальні питання на заблокованому екранi Android

Вікторія Рудзінська 6 годин тому

Google злив фото складаного Pixel 9 Pro Fold

Владислав Паливода 9 годин тому

Firefox збиратиме дані користувачів для рекламодавців за замовчанням

Олеся Дерзська 16 липня 2024 14:41

ШІ-асистент для відеопрезентацій: Google запускає Vids у Workspace Labs

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:08