Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сонячна буря спричинила збій радіозв’язку у Північній Америці

Юлія Мирська
Юлія Мирська
10 серпня 2023 2 хвилин читання

Потужна буря на Сонці призвела до порушення радіо- та навігаційних сигналів у Північній Америці 7 серпня, повідомляє Space.

Її класифікували як X1.5, вона стала 20-м спалахом у цьому одинадцятому сонячному циклі. Сонячні спалахи виникають у магнітно щільних ділянках, відомих як сонячні плями, та можуть впливати на Землю через взаємодію енергії з іоносферою.

Сонячні спалахи — це вибухи енергії, які випромінюються з магнітно щільних та холодних ділянок на поверхні Сонця, відомих як сонячні плями. Фотони, що випромінюються під час цих спалахів і рухаються зі швидкістю світла, досягають Землі за 8 хвилин. Коли це випромінювання взаємодіє з частинками в іоносфері Землі, ділянки атмосфери на висоті від 80 до 650 км перезаряджаються. Ці зміни впливають на радіо- та супутникові сигнали, що проходять через цей шар атмосфери.

Британське метеорологічне бюро Met Office попередило про помірну сонячну радіаційну бурю через наявність заряджених сонячних частинок в атмосфері Землі, утворених внаслідок спалахів на Сонці. Крім того, ці частинки можуть становити ризик радіаційного впливу на астронавтів у космосі, пасажирів літаків та супутників на орбіті.

Також метеорологи передбачають можливість подальших сильних спалахів, допоки велика група сонячних плям залишається видимою на поверхні Сонця. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Небезпечний астероїд наблизиться до Землі у ніч з 27 на 28 червня 2024-го: де дивитися

Владислав Паливода 27 червня 2024 22:50

SpaceX проведе четвертий тестовий політ Starship: як працює ракета?

Олеся Дерзська 5 червня 2024 16:51

Магнітні бурі травня 2024 року: чому вони виникають, чи шкодять здоров’ю та впливають на електромережі

Олександр Тартачний 13 травня 2024 18:18

Астрономи виявили яскраву комету, що рухається до Землі

Владислав Паливода 30 квітня 2024 20:33

Місяць та Сонце серед зірок: астрофотограф зробив неймовірний знімок затемнення 8 квітня

Дмитро Мухін 13 квітня 2024 19:35