Телескоп Джеймса Вебба сфотографував сусідню галактику Чумацького Шляху — фото
Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) NASA зробив фотографію галактики NGC 6822, що знаходиться поруч з Чумацьким Шляхом, повідомляє Space.
NGC 6822 розташована на відстані близько 1,5 млн світлових років від Землі і має неправильну форму, що відрізняється від чітких спіральних або еліптичних галактик.
Фото, зроблене за допомогою ближньої інфрачервоної камери NIRCam та середнього інфрачервоного інструменту MIRI на JWST, показує газ і пил NGC 6822, що світиться зеленим і золотим кольором, проходячи крізь щільне зоряне поле. На зображенні також видно дрібні яскраві галактики різних форм і розмірів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Астрономи вважають NGC 6822 бідною на метали галактикою: в ній майже немає елементів, важчих за водень і гелій. Це робить її хорошим об'єктом для вивчення галактик раннього Всесвіту, адже вважається, що ранні галактики також мали низький вміст металів. На початку існування Всесвіту, коли зорі тільки формувалися, космос складався переважно з водню, гелію та малої кількості важких елементів.
Перші зірки Всесвіту протягом свого життя створювали важкі елементи в своїх ядрах через ядерний синтез водню та гелію. Після того, як вони закінчували своє життя вибухами наднових зірок, ці важкі елементи розсіювалися по всьому космічному простору.
Потім ці елементи були використані у формуванні міжзоряних хмар газу і пилу, які колапсували і створили нові зірки. Таким чином, наступні покоління зірок мали більш високий вміст металів. Подібний процес повторювався кілька разів, що дозволило сформувати зорі з вищими рівнями металів, до того як виникли зорі, схожі на Сонце, яке належить до зірок третього покоління з багатим вмістом металів.