Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи знайшли нейтронну зірку, що знищила астероїд

Юлія Мирська
Юлія Мирська
20 липня 2023 2 хвилин читання

Нове дослідження показало, що нейтронна зірка SGR 1935+2154, яка є магнетаром з високою швидкістю обертання і потужним магнітним полем, змінила свою швидкість і випустила швидкий радіовибух (FRB), коли астероїд був затягнутий її гравітацією і розірваний на частини, повідомляє Space. 

Магнітари — це тип нейтронних зірок, що народжуються під час вибухів масивних зірок, які досягають кінця свого життєвого циклу і переживають колапс під власною гравітацією. Коли зірка переходить у стадію нейтронної зірки, магнітні силові лінії у її ядрі згущуються, створюючи дуже потужне магнітне поле, тому такі нейтронні зорі називають магнетарами.

Нове дослідження припускає, що магнетари можуть створювати швидкі радіовибухи, коли великий гравітаційний вплив зорі створює значні припливні сили в астероїді, настільки сильні, що він розривається на частини. 

Оскільки нейтронні зорі є залишками мертвих зірок, вони можуть бути оточені залишками своїх планетних систем. Якщо планетні системи подібні до Сонячної системи, то серед них можуть бути астероїди. 

Астероїд, що затягується гравітацією магнетара і руйнується, передає імпульс зірки через свою планетну систему, що може вплинути на швидкість її обертання. Коли астероїд рухається у напрямку обертання нейтронної зорі, це пришвидшує обертання зорі, а в протилежному напрямку відбувається повільне обертання.

Розбитий астероїд потрапляє в інтенсивне магнітне поле магнетара, де відбувається повторне магнітне з'єднання, що призводить до швидкого радіовибуху. 

Ці вибухи можуть бути помічені астрономами як потужні спалахи енергії у різних частотах світла. 

Астрономи вважають, що виявлення астероїдів, які піддаються знищенню магнетаром, допоможе краще зрозуміти взаємодію між магнетарами та їхніми навколишніми об'єктами, а також допоможе вивчити характеристики FRB-спалахів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 53 хвилини тому

Чумацький Шлях освітлює долину Місяця на новому знімку ESO — фото

Юлія Мирська 1 грудня 2023 07:47

Українці переходять на новини в відеоформаті — дослідження Gradus Research

Богдан Камінський 30 листопада 2023 17:57

Скільки компаній зробили релокацію в Україні після початку великої війни

Богдан Камінський 30 листопада 2023 15:39

Топ 4 тренди розвитку телеком-компаній у 2024 році — прогноз Асоціації IT Ukraine

Богдан Камінський 29 листопада 2023 17:41