Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи помітили рогату комету в космосі — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
6 серпня 2023 2 хвилин читання

Астрономи помітили вулканічну комету 12P, яка на шляху до Сонця після вибуху викинула у космос холодні промені газу і пилу, що нагадують великі роги, повідомляє Space.

Астрономи помітили рогату комету в космосі - фото
Астрономи помітили рогату комету в космосі - фото

12P є кометою-холодним вулканом. Її ядро складається з льоду, пилу і газу і оточене розмитою хмарою газу, відомою як кома, що витікає з надр комети. На відміну від більшості інших комет, ядро 12P накопичує настільки велику кількість газу і льоду, що комета може вибухнути, вистріливши крижані матеріали ядра через великі тріщини у його зовнішній оболонці. Цей процес відомий як кріомагма.

Підписуйтеся на наші соцмережі

20 липня 2023 року астрономи зафіксували раптовий і потужний спалах комети, що збільшив її яскравість приблизно в 100 разів в порівнянні зі звичайним станом. Цей вибух відбувся, коли кома комети збільшилась через випуск газу та льоду зі свого ядра. 

Крім того, лише через шість днів кома 12P досягла 230 тис. км вздовж перпендикулярного напрямку до ядра комети, що більше ніж у 7 тис. разів перевищує ширину її ядра.

Астроном Річард Майлз із Британської астрономічної асоціації зазначає, що незвичайна форма коми комети ймовірно зумовлена неправильною формою ядра 12P. Він також додав, що це перший вибух на кометі 12Р за останні 69 років.

12P має один з найдовших відомих орбітальних періодів серед усіх комет. Цій кометі знадобиться приблизно 71 рік, щоб повністю обернутися навколо Сонця, і за цей час вона буде відлітати до найвіддаленіших куточків Сонячної системи

Найближчої точки до Сонця комета досягне 21 квітня 2024-го, а найближче зближення з Землею відбудеться 2 червня 2024-го, тоді її легко можна буде побачити на нічному небі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічний апарат Juice підтвердив, що Земля придатна для життя

Вікторія Рудзінська 11 вересня 2024 21:30

Екіпаж Polaris Dawn побив орбітальний рекорд місії Gemini 11

Вікторія Рудзінська 11 вересня 2024 17:08

Зонд BepiColombo зафіксував зображення Меркурія під час чергового прольоту

Вікторія Рудзінська 6 вересня 2024 16:07

NASA підтвердило існування електричного поля Землі після 60 років пошуків

Вікторія Рудзінська 4 вересня 2024 19:09

Телескоп «Габбл» публікує нове зображення галактики Трикутника

Вікторія Рудзінська 3 вересня 2024 21:34