Астрономи вперше виявили радіаційний пояс за межами Сонячної системи
Астрономи вперше помітили радіаційний пояс за межами Сонячної системи, навколо ультрахолодної карликової зірки.
Зірка знаходиться приблизно у 18 світлових роках від Землі, повідомляє Space.
Астрономи спостерігали пояс, який складається з енергійних електронів, що оточують небесний об’єкт. Ці електрони випромінюють радіохвилі під час руху.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Існування радіаційних поясів дає цінну інформацію про форму магнітного поля, а також внутрішню структуру і навіть, імовірно, про наявність супутників навколо об’єктів.
Аби виявити за межами Сонячної системи подібні радіаційні пояси, астрономка Мелоді Као з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі та її команда спостерігали за небесним тілом LSR J1835+3259 розміром з Юпітер за допомогою мережі з 39 радіоантен. Мережа простягається від Гавайських островів до Німеччини.
Радіаційний пояс дуже схожий на пояси Юпітера, але яскравіший приблизно в 10 млн разів. Маса об’єкта перевищує Юпітер майже у 80 разів.
Планети Сонячної системи з магнітним полем також мають радіаційні пояси. У Землі це — пояс Ван Аллена, у Юпітера — пояси з частинок від супутника Іо.
Наразі невідомо, звідки беруться радіаційні пояси навколо небесних тіл за межами Сонячної системи. Адже екзопланети чи зорі не мають супутників та не мають спалахових викидів. Є припущення, що наявність поясу міг би пояснити вулканічний супутник.
Тепер, знаючи про наявність радіаційного поясу у LSR J1835+3259, дослідники зможуть в перспективі розшифрувати дані з екзопланет.
Раніше SPEKA розповідала, що нові вимірювання показують: галактика Чумацький Шлях може мати іншу форму, ніж ми думали. Традиційне зображення Чумацького Шляху — це спіральна галактика з чотирма великими спіральними рукавами, що виходять із централізованої опуклості зірок. Однак це зображення може бути хибним.