Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи вперше виявили радіаційний пояс за межами Сонячної системи

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
18 травня 2023 2 хвилин читання

Астрономи вперше помітили радіаційний пояс за межами Сонячної системи, навколо ультрахолодної карликової зірки.

Зірка знаходиться приблизно у 18 світлових роках від Землі, повідомляє Space

Астрономи спостерігали пояс, який складається з енергійних електронів, що оточують небесний об’єкт. Ці електрони випромінюють радіохвилі під час руху. 

Перше зображення радіаційного поясу за межами Сонячної системи.(Автори зображення: Мелоді Као, Емі Міодужевскі) Перше зображення радіаційного поясу за межами Сонячної системи.(Автори зображення: Мелоді Као, Емі Міодужевскі)

Існування радіаційних поясів дає цінну інформацію про форму магнітного поля, а також внутрішню структуру і навіть, імовірно, про наявність супутників навколо об’єктів.

Аби виявити за межами Сонячної системи подібні радіаційні пояси, астрономка Мелоді Као з Каліфорнійського університету в Санта-Крузі та її команда спостерігали за небесним тілом LSR J1835+3259 розміром з Юпітер за допомогою мережі з 39 радіоантен. Мережа простягається від Гавайських островів до Німеччини.

Радіаційний пояс дуже схожий на пояси Юпітера, але яскравіший приблизно в 10 млн разів. Маса об’єкта перевищує Юпітер майже у 80 разів. 

Планети Сонячної системи з магнітним полем також мають радіаційні пояси. У Землі це — пояс Ван Аллена, у Юпітера — пояси з частинок від супутника Іо.

Наразі невідомо, звідки беруться радіаційні пояси навколо небесних тіл за межами Сонячної системи. Адже екзопланети чи зорі не мають супутників та не мають спалахових викидів. Є припущення, що наявність поясу міг би пояснити вулканічний супутник.

Тепер, знаючи про наявність радіаційного поясу у LSR J1835+3259, дослідники зможуть в перспективі розшифрувати дані з екзопланет

Раніше SPEKA розповідала, що нові вимірювання показують: галактика Чумацький Шлях може мати іншу форму, ніж ми думали. Традиційне зображення Чумацького Шляху — це спіральна галактика з чотирма великими спіральними рукавами, що виходять із централізованої опуклості зірок. Однак це зображення може бути хибним.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені розрахували шанс падіння на Землю автівки Tesla, що борознить космос

Дмитро Мухін 22 години тому

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 24 травня 2024 08:30

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37