Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп «Габбл» вперше безпосередньо виміряв масу самотнього білого карлика

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
4 лютого 2023 2 хвилин читання

Астрономи за допомогою космічного телескопа NASA «Габбл» вперше безпосередньо виміряли масу одного ізольованого білого карлика — вцілілого ядра згорілої зірки, яка схожа на Сонце.

Дослідники виявили, що білий карлик становить 56% маси Сонця. Це узгоджується з попередніми теоретичними прогнозами щодо маси білого карлика. А також підтверджує сучасні теорії про те, що білі карлики еволюціонують як кінцевий продукт еволюції типової зірки, повідомляє NASA.

Ілюстрація показує, як сила тяжіння білої карликової зірки на передньому плані спотворює простір і згинає світло далекої зірки позаду неї. Зображення NASA Ілюстрація показує, як сила тяжіння білої карликової зірки на передньому плані спотворює простір і згинає світло далекої зірки позаду неї. Зображення NASA

Унікальне спостереження дає змогу зрозуміти структуру та склад білих карликів. Для вимірювання вчені використали гравітаційне мікролінзування. Цей ефект описав у загальній теорії відносності Альберт Ейнштейн. Коли масивний компактний об′єкт проходить перед далекою зіркою, світло від зірки буде огинати об′єкт переднього плану під дією його гравітаційного поля.

Дотепер дослідники вимірювали масу білих карликів за допомогою спостережень цих об'єктів у подвійних зоряних системах. На жаль, дані таких вимірювань не є точними.

Нагадаємо, що раніше дослідники з Монреаля знайшли докази того, що дві екзопланети, що обертаються навколо зірки червоного карлика, є водними світами, де вода становить велику частину всієї планети. Ці світи розташовані на відстані 218 світлових років від нас у сузір'ї Ліри та не схожі на жодну планету Сонячної системи.

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA може відправити людиноподібних роботів у космос

Юлія Мирська 26 вересня 2023 08:58

Телескоп Габбла зробив знімок галактики у сузір’ї Великої Ведмедиці — фото

Юлія Мирська 25 вересня 2023 12:12

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 22 вересня 2023 13:51

На Сонці стався потужний спалах — відео

Юлія Мирська 21 вересня 2023 12:16

Телескоп Габбла сфотографував галактики, що наближаються до зіткнення — фото

Юлія Мирська 19 вересня 2023 07:41