Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Астрономи знайшли другу подібну на Землю планету за 100 світлових років від нас

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
11 січня 2023 4 хвилин читання

Провідний космічний корабель NASA, який шукає планети, помітив другу планету, яка відповідає розмірам Землі та, можливо, здатна утримувати рідку воду — обидва світи обертаються навколо однієї зірки.

Транзитний супутник NASA для огляду екзопланет (TESS) запустили у квітні 2018 року. Відтоді місія виявила 285 підтверджених екзопланет і понад 6000 кандидатів. Однією з найбільш інтригуючих із підтверджених планет є світ під назвою TOI 700 d, розміром із Землю та розташований у зоні проживання своєї зірки. Тепер вчені визначили, що у планети є сусід, який є таким же спокусливим, повідомляє Space.

Зображення художником екзопланети TOI 700 e. Фото: NASA/JPL-Caltech/Robert Hurt Зображення художником екзопланети TOI 700 e. Фото: NASA/JPL-Caltech/Robert Hurt

TESS знаходить планети, розглядаючи зірки протягом місяця та шукаючи невеликі провали в яскравості, які можуть свідчити про те, що планета проходить між зіркою та телескопом. За цими провалами астрономи можуть оцінити розмір планети та визначити її орбіту.

У 2020 році астроном з Лабораторії реактивного руху NASA у Каліфорнії Емілі Гілберт та її колеги повідомили про відкриття трьох планет навколо маленької зірки під назвою TOI 700 (TOI означає TESS Object of Interest), яка розташована приблизно за 100 світлових років від Землі. Ця зірка є червоним карликом, але на відміну від багатьох своїх братів і сестер TOI 700 відносно тиха, без раптових імпульсів активності, які могли б знищити будь-яке життя у сусідньому світі.

Дві з трьох планет, які TESS спочатку знайшов у системі TOI 700, обертаються надто близько до зірки, щоб бути схожими на Землю, але третій світ, відомий як TOI 700 d, особливо спокусливий. Цей світ, як виявили вчені, приблизно на 20% більший за Землю і обертається навколо зірки кожні 37 земних днів, поміщаючи його в те, що вчені називають зоною життя, де температури повинні дозволяти рідкій воді існувати на поверхні.

Маючи лише ці три планети, вчені вже порівнювали систему з TRAPPIST-1, системою на відстані 39,5 світлових років від нас, яка відома своїми сімома планетами розміром із Землю. «Це справді цікаве порівняння, — сказала Гілберт. — Але систему TOI 700 буде легше вивчати, якщо врахувати, що TRAPPIST-1 є більш активною і тьмянішою зіркою». 

Тепер Гілберт та її колеги кажуть, що у TOI 700 d є третій брат, і він дуже інтригує. Ця планета, яка отримала назву TOI 700 e, розташована не у тому регіоні, який астрономи зазвичай називають зоною життя, але це визначення змінюється. Зокрема, через те, що астрономи зрозуміли, що Венера і Марс, ймовірно, колись містили воду на своїх поверхнях, деякі запропонували «оптимістичну» житлову зону, в якій розташована TOI 700 e.

Гілберт та її колеги підрахували, що TOI 700 e становить приблизно 95% розміру Землі, тому вона, ймовірно, кам'яниста і обертається на орбіті приблизно раз на 28 земних днів між TOI 700 c і d. Щойно відкритий світ також, ймовірно, завжди показує один і той самий бік своєї зірки.

Нагадаємо, що вчені з Монреаля знайшли докази того, що дві екзопланети, які обертаються навколо зірки червоного карлика, є водними світами, де вода становить велику частину планети. Ці світи розташовані на відстані 218 світлових років від нас у сузір'ї Ліри та не схожі на жодну планету Сонячної системи.

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Цей день в історії: політ шатла «Колумбія» (STS-1)

Олександр Тартачний 10 годин тому

Космічний корабель NASA зробив знімки свого сусіда на місячній орбіті — фото

Владислав Паливода 11 годин тому

United Launch Alliance завершує еру: останній старт ракети Delta IV

Вікторія Рудзінська 9 квітня 2024 23:06

«Ефект концерту Тейлор Свіфт»: скільки грошей принесло сонячне затемнення у США

Олександр Тартачний 9 квітня 2024 15:42

З'явилися кадри сонячного затемнення 8 квітня 2024 року — відео

Вікторія Рудзінська 8 квітня 2024 22:22