Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як зробити компанію комфортною для співробітників

Олеся Цибулько
Олеся Цибулько Resource Manager, Luxoft
21 жовтня 2022 6 хвилин читання

Уже кілька років поспіль Luxoft входить до рейтингу найкращих IT-роботодавців України. Що робить компанію привабливою для спеціалістів, як відділ Centre of Excellence сприяє розвитку внутрішніх програм у Luxoft та які ресурси допомагають онбордингу фахівців всередині компанії? 

Про Centre of Excellence та поточні проєкти

До того, як потрапити у Luxoft, я працювала на різних посадах у банківській сфері, держсекторі, в тому числі в Міністерстві цифрової трансформації. Мій управлінський досвід складає понад 17 років, за час яких доводилось будувати кілька команд фактично з нуля. Мій приклад може надихнути тих, хто хоче змінити свій кар'єрний шлях на IT-сферу, стати так званим світчером (людиною, яка, маючи досвід та знання в одній галузі, вирішує перейти до іншої) та увійти в IT.

На попередніх місцях роботи я проходила якісні навчальні курси щодо того, як саме має формуватися політика всередині компаній та структур відповідно до європейських стандартів. Наразі отриманий досвід із задоволенням імплементую до Luxoft. 

Luxoft Centre of Excellence існуєй для підтримки структури Resource Management. Наші спеціалісти займаються формуванням внутрішньої політики, правил для проєктів та ініціатив у компанії. Ми обираємо найкращі проєкти та ініціативи в локаціях по всьому світу, адаптуємо та запускаємо їх у інших локаціях.

Company policy та як це працює у Luxoft?

Підписуйтеся на наші соцмережі

Окрім того, що Centre of Excellence займається відбором найкращих ініціатив та їх розвитком, ми знаходимо «точки болю», які є у компанії в Resource Management та пропонуємо шляхи їх подолання. Зокрема ми працюємо із policy. На відміну від української мови, де все описується єдиним словом політика, в англійській мові для цього є два окремі терміни: politics, як звичне для нас розуміння політики, що пов'язане з виборами, партіями та іншими засобами впливу на управління країною, і policy, як план дій або набір правил, узгоджених з усіма зацікавленими сторонами, із зазначенням того, що вони будуть робити в конкретній ситуації.

Що таке формування політики та як воно відбувається у IT компанії?

  • 1
    Спочатку збирається аналітика та проводиться аналіз поточних проєктів. 
  • 2
    Організовується збір стейкхолдерів проджект-менеджерів проєктів, resourse managers та інших зацікавлених сторін, які виявляють проблеми або ситуації, що заважають розвитку компанії або несуть додаткові видатки. 
  • 3
    Висуваються рішення проблем та проводиться аналіз цих запропонованих рішень, обирається найкращий з варіантів рішень.
  • 4
    Рішення імплементується до проєктів, які його потребують, після цього збираються відгуки стейкхолдерів, за необхідності вносяться коригування.

Це стандарти формування політики, які використовуються в європейських країнах. Ці процеси необхідні для того, щоб постійно покращувати компанію та робити її ще більш привабливим місцем роботи для нових співробітників та поточних спеціалістів. 

Як внутрішні ресурси допомагають новачкам у процесі адаптації? Кілька порад для успішного працевлаштування

Часте запитання, чи потрібно розбиратися в IT не технічному фахівцю для того, щоб потрапити у цю сферу? Моя думка, що так. Спеціаліст повинен розумітися на базових речах, хоча б для того, щоб мати можливість взаємодіяти із проєктами, IT-сектором та тим відсотком фахівців, що напряму працюють із технологіями.

Наприклад, перед тим як змінити сферу діяльності та потрапити до Luxoft я закінчила курси Project Management у одній із популярних IT-шкіл. Логічне та аналітичне мислення, креативність, комунікабельність та бажання щось змінити необхідний базовий набір якостей для роботи у IT сфері.

При зміні будь-якої сфери діяльності будьте готові до того, що доведеться багато вчитися та аналізувати. Я раджу користуватися записником, робити важливі помітки і користуватися ними.

Крім того, рекомендую не нехтувати внутрішніми корисними ресурсами та порадами вашого HR-партнера. До речі, саме він збільшує конверсію тих спеціалістів, що успішно проходять випробувальний термін. У Luxoft ми маємо зручну систему, яка дозволяє швидко по прізвищу або посаді знайти будь-якого колегу та його контакти. Це дуже полегшує онбординг та процес інтеграції нових спеціалістів до компанії.

У процесі адаптації вам завжди допоможуть ваші колеги. Для того, щоб побудувати органічні професійні стосунки у колективі я раджу бути відкритим та не соромитись ставити питання. У нас в компанії широко використовується Buddy практика, коли на випробувальний термін є фактично колега та друг, що закріплений за новачком і який завжди допоможе з будь-яким питанням.

Практика постановки цілей на випробувальний термін, які узгоджують між собою новий співробітник та безпосередній керівник, додає прозорості та зрозумілості процесу для всіх учасників, і попереджає вигорання. Завдання будь-якого менеджера, який керує командою запобігти вигоранню спеціалістів. Для цього важливо дотримуватись work-life balance.

Не кожен спеціаліст здатний самостійно відкоригувати кількість задач і як наслідок, люди не витримують навантаження, а цінні кадри звільняються. Тому підтримка та допомога менеджера є вкрай важливою. Моя порада — якщо ви відчуваєте вигорання, скажіть собі «стоп» і спробуйте зайнятися справою, яка приносить задоволення. Для кожного це щось своє: спорт, медитація, час з родиною чи навіть просто компʼютерні ігри.

Сучасний світ вимагає від нас постійного вдосконалення, отже я раджу невтомно вчитися, покращувати свої навички завдяки різноманітним курсам, бути відкритим та готовим до нових задач і проєктів. Звісно, це чудово, коли компанія, до якої ви залучені всіляко намагається підтримати вас та надає доступ до внутрішніх освітніх ініціатив, допомагає спеціалістам в адаптації, створює необхідні ресурси для карʼєрного зросту та підтримує концепцію work and life balance. Саме на прикладі Luxoft ми і описали у матеріалі частину напрямків, якими опікується компанія, щоб бути якомога комфортнішим місцем роботи в українському IT-секторі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00