Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як змінилась ракетна тактика росії та коли припиняться обстріли — думки експертів

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
22 червня 2023 6 хвилин читання

На ракетні обстріли України росія витрачає дедалі більше ресурсів, а також застосовує дорожчі та рідкісніші ракети, наприклад Х-47 «Кинджал». У чому полягає тактика країни-терориста, на скільки часу вистачить ракет та як на це впливає контрнаступ. Видання The Page запитало думку експертів, а ми публікуємо головне із матеріалу. 

Коли росія припинить ракетні обстріли Коли росія припинить ракетні обстріли

Скільки росія витрачає на війну в Україні та скільки ракет випустила

За оцінкою Яніса Клюге, наукового співробітника Німецького інституту проблем міжнародної безпеки росія витрачає на війну в Україні 30 млрд рублів ($357 млн) на день. А загальний бюджет на фінансування армії окупантів на початок травня перевищили 3 трлн рублів ($35, 7 млрд). При цьому росія вже вичерпала дві третіх запланованого військового бюджету на 2023 рік.

З початку повномасштабного вторгнення росія випустила по території України приблизно 4 750 ракет різної дальності. Зараз через дефіцит «Калібрів» і Х-555/Х-101 кремль використовує дорогі Х-47 «Кинджали» та неточні Х-22. А ще велику кількість дронів Shakhed-136.

Як змінюється тактика ракетного терору росії

Британська розвідка стверджує, що рф, найімовірніше, інвестує в дрони-камікадзе. Ця тактика надає можливість вражати цілі порівняно дешево. До того ж вона витратила значну частину своїх запасів крилатих ракет в Україні.

Водночас у Лондоні підкреслили, що російські масовані нальоти «шахедів» не досягли мети. Наприклад, у травні росія використала проти України понад 300 дронів — ця кількість стала найбільшою за весь час війни, але завдала суттєвої матеріальної шкоди. 

Експерти зазначають, що у рф змінилася тактика обстрілів — застосовуються й «шахеди», і балістичні, і крилаті ракети одночасно.

Через таку кількість обстрілів мирних міст росіяни намагаються змусити Україну витратити запаси західних ракет для ППО та виявити розташування комплексів. А також, за можливості, влучити у важливі об’єкти та тримати населення в страху.

«Для перехоплення ворожих ракет і безпілотників використовуються наші ракети, запас яких не є безмежним. На певному етапі в нас може виникнути дефіцит ракет, і тоді ми залишимося беззахисними від ворожих атак. Крім того, ворог полює на засоби протиповітряної оборони, які нам поставили наші союзники»
 незалежний експерт Олександр Хмелевський

Підписуйтеся на наші соцмережі

У травні Київ майже щоночі вмикав свій «залізний купол». Тоді було знищено приблизно 527 ворожих цілей. Завдяки постачанню засобів ППО, Україна, побудувала достатньо ефективний захист Києва та деяких інших міст. 

Подолати таку потужну систему ППО можна лише масованими ударами за участю як ракет, так і безпілотників. Наприклад, безпілотники можуть відволікати ППО від польоту ракет.

На жаль, у росіян зберігається можливість виробляти нові ракети

Чи впливає контрнаступ на застосування росією ракет

Одна із причин частого застосування ракет — спроба знизити потенціал наступальних дій ЗСУ.

Противник намагається досягти аеродроми, райони зосередження резервів, склади та об’єкти інфраструктури. Але насамперед ракетні та дронові атаки мають на меті змусити нас розміщати системи ППО не на фронті, де вони можуть знищувати авіацію, а в тилу, захищаючи мирне населення.

«Зростання інтенсивності ракетно-авіаційних ударів пояснюється острахом запобігти наступу Сил оборони України, ну хоч в якийсь спосіб. Літо – не найкращий час для знущань із цивільного населення, як під час опалювального сезону. Ймовірно, ворог повернеться до своєї торішньої схеми», — розповів Віктор Кевлюк, військовий експерт «Центру оборонних стратегій».

Чи зменшиться інтенсивність ракетних обстрілів 

Експерти стверджують, що найімовірніше інтенсивність ракетних атак не піде на спад. 

«На жаль, інтенсивність ворожих обстрілів найближчим часом не знизиться, а може й зрости», — підкреслює політолог Дмитро Воронков.

Росія має запаси ракет радянського виробництва та нарощує виробництво, а також освоює виробництво нових дронів.

«Не виключено, що невдовзі Іран постачатиме Росії ще й ракети. Попри те що технічний стан російської авіації є загалом незадовільним, вони мають достатню кількість літаків, щоб і далі завдавати ударів», — говорить Олександр Хмелевський. 

Крім того, за інформацією «Центру національного опору», до Брянської області рф передислоковано дивізіон протикорабельних ракетних комплексів «Бал», за допомогою якого можна запускати ракети дальністю від 260 до 500 км, які модернізовували для збільшення дальність. 

Російський протикорабельний ракетний комплекс «Бал»,  Російський протикорабельний ракетний комплекс «Бал», 

Як зношеність літаків впливає на ракетний потенціал росії

Кожен виліт російського літака знижує його експлуатаційний ресурс, розповідає Віктор Кевлюк, експерт «Центру оборонних стратегій».

У дальній авіації ВКС рф у розпорядженні є кілька типів літаків, здатних нести ракети:

  • 16 надзвукових стратегічних ракетоносців Ту-160, з них 4 здатні виконувати бойові завдання. 
  • 64 літаків Ту-95МС з них 35 машин здатні піднятися в повітря.
  • 115 літаків Ту-22М3, з яких лише 40 можуть реально виконувати бойові завдання. Двигуни НК-25, якими обладнано цей літак, не ремонтуються понад вісім років, а нові не випускаються вже понад 15 років. 

Чому ракетами обстрілюють уночі?

Існує так звана Фабієва стратегія — різновид військової тактики, головною метою якої є свідоме ухилення від прямого зіткнення та завдання ударів на виснаження.

Ця стратегія призначена для того, щоб руйнувати моральний стан та бойовий дух – особливо у нічний час, щоб у людини збивались циркадні ритми. Все це робиться задля того, щоб люди почувались якомога гірше, а втома ставала сильнішою, а у цивільного населення зʼявлялося бажання, щоб усе закінчилося за будь-яку ціну та якомога швидше.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ: як змінилась ППО з початком війни

Олександр Тартачний 10 годин тому

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 1 липня 2024 14:55

Німеччина купить тисячі ракет та розроблятиме надзвукову зброю

Владислав Паливода 28 червня 2024 23:22

Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах

Олеся Дерзська 25 червня 2024 16:42

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09